یک واقعیتِ تلخ؛ اگر پرستار به اندازه‌ی کافی داشتیم، برخی مرگ و میرها اتفاق نمی‌افتاد!

در کنارِ بی‌توجهی مسئولان به استخدام نیروی پرستار، مهاجرتِ پرستاران به دلیلِ کار سخت، مشکلِ کمبودِ نیرو را دو چندان کرده است. در چنین شرایطی است که باید صحبت‌های میرزابیگی را جدی گرفت: «گاهی مرگ و میرهایی در کشور داریم که اگر نیرو داشتیم این مرگ و میرها اتفاق نمی‌افتاد.» به گزارش خبرنگار ایلنا، «گاهی ... یک واقعیتِ تلخ؛ اگر پرستار به اندازه‌ی کافی داشتیم، برخی مرگ و میرها اتفاق نمی‌افتاد!

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

سیاست رژیم ولایت‌فقیه برای تعیین حداقل دستمزد چیست؟

سیاست ارزان‌سازی نیروی کار برای حمایت از پایگاه طبقاتی و جذب سرمایه انحصارهای امپریالیستی همیشه در اولویت رژیم قرار داشته است. اما در دهه اخیر، به‌خصوص در دولت رئیسی و بعد از آغاز خیزش مردمی، برای تقویت انسجام پایگاه طبقاتی رژیم و حفظ حالت تهاجمی، آزادسازی مزد و غارت امول ملی با طرح “مولدسازی” نیز ... سیاست رژیم ولایت‌فقیه برای تعیین حداقل دستمزد چیست؟

ادامه

اختلاف طبقاتی, استثمار, امپریالیسم, ایران, پرستاری, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, نئولیبرالیسم

شکست مذاکرات دولت انگلیس و اتحادیه‌های کارگری / اعتصابات جدید در راه است

سخنگوی اتحادیه‌های کارگری در انگلیس اعلام کرد که مذاکرات بین وزیر بهداشت و این اتحادیه‌ به دلیل اتخاذ مواضع ناعادلانه از سوی دولت به شکست انجامیده است. به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی اتحادیه‌های کارگری عصر دوشنبه اعلام کرد: مذاکرات بین استیو بارکلی وزیر بهداشت انگلیس و اتحادیه‌های کارگری که در ... شکست مذاکرات دولت انگلیس و اتحادیه‌های کارگری / اعتصابات جدید در راه است

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری

عقب نشینی نخست‌وزیر انگلیس در برابر موج اعتصاب‌ها

نخست وزیر انگلیس با عقب نشینی در برابر اعتصاب‌ها اعلام کرد که آماده بحث در مورد افزایش حقوق پرستاران است. به گزارش مهر به نقل از الجزیره، «ریشی سوناک»، نخست وزیر انگلیس در عقب نشینی معنا داری گفته است که مایل است برای پایان دادن به بزرگترین موج اعتصابات در دهه‌های اخیر درباره افزایش دستمزد ... عقب نشینی نخست‌وزیر انگلیس در برابر موج اعتصاب‌ها

ادامه

اعتراضات اجتماعی, انگلستان, پرستاری, جهان, خبر, غرب اروپا, کارگری

اعتصاب پرستاران انگلیسی/ اعزام ۱۲۰۰ سرباز برای پر کردن جای خدمه اعتصابی آمبولانس‌ها

اعضای کالج پرستاری سلطنتی انگلیس که اتحادیه تجاری پرستاران این کشور است امروز در انگلیس، ولز و ایرلند دست به اعتصاب زده و خواستار افزایش دستمزدها همزمان با رکورد تورم در این کشور هستند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در مجموع ۱۰۰ هزار پرستار قرار است در این اعتصاب که بابت امتناع ... اعتصاب پرستاران انگلیسی/ اعزام ۱۲۰۰ سرباز برای پر کردن جای خدمه اعتصابی آمبولانس‌ها

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, ایرلند, پرستاری, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری

مدافعان سلامت در کشور با تجمع‌هایی خواستار جذب در ساختار درمان کشور شدند

مدافعان سلامت در چند استان کشور، نسبت به عدم جذب در وزارت بهداشت انتقاد دارند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدافعان سلامت طرحی در چند استان کشور، نسبت به عدم جذب در سیستم وزارت بهداشت اعتراض کردند.

 

یکی از این مدافعان می‌گوید: بعد از فروکش کردن کرونا، بیشتر ما را که قراردادهای موقت داشتیم، بیکار کردند و هیچ برنامه‌ای برای استخدام دائم ما ندارند؛ این در حالیست که در ایام اوج بحران وقتی همه مردم می‌ترسیدند از خانه خارج شوند، ما جان‌مان را کف دست‌مان گذاشته بودیم و با جان و دل با کرونا جنگیدیم.

 

این نیروی طرحی می‌گوید: روز گذشته در برخی استان‌ها به نهادهای مسئول مراجعه کردیم و خواستار روشن شدن وضعیت استخدام خود شدیم؛ حرف ما این است که ما کارگر فصلی نیستیم که فقط در فصل بحران ما را به کار گیرند و بعد فراموش‌مان کنند. خواسته‌ی ما جذب در ساختار درمان کشور است به گونه‌ای که دیگر دغدغه‌ی آینده نداشته باشیم.

چرا امنیت شغلی پرستاران تضمین نمی‌شود؟

مدافعان سلامت در مبارزه‌ای متحد و سازمان‌دهی شده از سوی نیروهای غیررسمی و رسمی، روز دوم اسفندماه از استان‌های مختلف به تهران آمدند و برای تبدیل وضعیت نیروهای غیررسمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، مقابل وزارت بهداشت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, مقاله

کادر سلامت کشور می‌نویسند؛ تا فوق‌العاده خاص با ضریب ۳ وتبدیل وضعیت تحقق پیدا نکند آرام نمی‌گیریم

کادر بهداشت و درمان کشور (سلامت) در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دو خواسته خود را یادآور شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری