مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

نیروهای عراقی منطقه الرفاعی و الربیع در غرب موصل را آزاد کردند

فرماندهی عملیات قادمون نینوا از آزادسازی کامل منطقه الرفاعی و الربیع در غرب موصل خبر داد. این در حالی است وزیر کشور عراق امروز (پنجشنبه) وارد محور جنوبی موصل شد.

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، نیروهای مبارزه با تروریسم منطقه الرفاعی و الربیع در غرب موصل را به طور کامل آزاد کردند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان‌های این منطقه برافراشتند.

 

فرماندهی این عملیات افزود: نیروها همچنین خسارت‌های مالی و جانی را به تروریست‌ها وارد کردند.

 

در همین راستا پلیس فدرال عراق اظهار داشت: تروریست‌های داعش به منظور ممانعت از خروج غیرنظامیان  از بخش قدیمی موصل مین‌هایی را در نزدیکی درب منازل ساکنان این منطقه کار گذاشته‌اند.  داعش بمب‌ها و مین‌هایی را در نزدیکی ورودی‌های اصلی محله‌ها و کوچه‌های موصل قدیم کار گذاشته تا مانع از خروج غیرنظامیان در جریان پیشروی نیروهای عراقی شود.

 

عبدالغنی الاسدی، رئیس سرویس مبارزه با تروریسم عراق گفت: افراط‌گرایان طی دو روز گذشته ۳۰ خودروی بمب‌گذاری شده را برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی عراق در موصل به کار گرفتند و برخی افراد غیرنظامی را در منطقه الصحه به عنوان سپرهای انسانی قرار دادند تا مانع از خروج آنها به مکان دیگر شوند.

 

نیروهای عراقی همچنین اعلام کردند که پیشروی‌های آنها در شمال غرب موصل ادامه دارد و یگان‌های ویژه‌ای همراه آنها برای از بین بردن خودروهای بمب‌گذاری شده تروریست‌های داعش حضور دارند.

 

به گفته این مقامات، تروریست‌های داعش به مرکز شهر قدیمی موصل عقب‌نشینی کرده‌اند.

 

در عین حال شبکه المیادین گزارش داد، قاسم الاعرجی وزیر کشور عراق صبح امروز از محور عملیات جنوب موصل بازدید کرد.

 

نیروهای حشد شعبی امروز از آزادسازی فرودگاه نظامی سهل سنجار در جنوب شهرستان القیروان واقع در غرب موصل خبر دادند.
این نیروها در بیانیه‌ای اعلام کردند، دو گردان ۱۳ و ۱۴ حشد شعبی فرودگاه سهل سنجار را آزاد کردند. این فرودگاه یکی از فرودگاه‌های مهم لجستیکی و استراتژیک است.

 

سامی المسعودی، یکی از رهبران حشد شعبی همچنین از آزادسازی فرودگاه نظامی “واشنگتن” در غرب موصل خبر داد.

 

المسعودی ادامه داد: لشگر الطفوف و گردان‌های سید الشهدا وابسته به حشد شعبی فرودگاه نظامی استراتژیک و لجستیک واشنگتن در غرب موصل را آزاد کردند.

 

این فرمانده حشد شعبی اعلام کرد، امروز هفت روستا به نام‌های کرکه، الدحیله، خلف إدریس، اخمیسه، المدینّه، خمس اتلول، عین فتحی در جنوب القیروان در غرب موصل آزاد شدند.

 

نیروهای حشد شعبی بیش از ۲۰۰ خانواده آواره را از روستای “مسیعده” در اطراف فرودگاه نظامی سهل خارج کردند.

 

از سوی دیگر، یک نیروی امنیتی در استان نینوا امروز (پنجشنبه) فاش کرد که یکی از نزدیکان ابوبکر بغدادی در غرب موصل بازداشت شده که اطلاعات مهمی از وی و طرح حملات داعش به شهرهای عراق را فاش کرده است.

 

نیروهای امنیتی بعد از اطلاعات دقیق به دست آمده توانستند تروریست خ.ش را که یکی از نزدیکان ابوبکر بغدادی، رهبر داعش است، بازداشت کنند که اطلاعات مهمی درباره داعش و طرح‌های این گروه و تحرکات آن در غرب موصل و برخی مقاصد آن در بغداد مطرح کرد که نیروهای امنیتی آنها را خنثی کرده‌اند.

 

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود:‌ این فرد اطلاعات مهمی دارد که نیروهای ما را به افراد مظنون و مخفیگاه‌های آنها رسانده و باعث خنثی شدن اقدامات تروریستی در برخی شهرهای عراق شده است.

 

در عین حال لیز گراندی، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور بشر دوستانه امروز گفت:‌ حدود ۲۰۰ هزار تن احتمالا با شدت درگیری‌ها در غرب موصل از این منطقه فرار کنند.

ایسنا

راننده بولدوزر عراقی خودروی بمب‌گذاری شده داعش را متوقف کرد

یک شهروند شجاع عراقی با مشاهده حرکت خودروی بمب‌گذاری شده به طرف مردم، با بولدوزر خود جلوی خودروی داعشی را گرفت و خودش به شدت آسیب دید. + ویدئو   یک شهروند عراقی با مشاهده حرکت خودروی بمب‌گذاری شده داعش به سمت مردم، با بولدوزر خود جلوی حرکت خودوری داعشی را گرفت و خودش در ... راننده بولدوزر عراقی خودروی بمب‌گذاری شده داعش را متوقف کرد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

بزرگ‌ترین کارگاه سلاح شیمیایی داعش به‌دست نیروهای عراقی افتاد

به گزارش السومریه‌نیوز، نیروهای پلیس فدرال عراق صبح امروز –دوشنبه- در ادامه پیشروی خود در منطقه «الاقتصادیین» و «۱۷ تموز» توانستند ضمن عقب راندن عناصر داعش از مواضع خود در این مناطق، بزرگ‌ترین کارگاه ساخت سلاح شیمیایی گروه تروریستی داعش را به کنترل خود درآورند.   در بیانیه متشر شده توسط ستاد فرماندهی پلیس فدرال ... بزرگ‌ترین کارگاه سلاح شیمیایی داعش به‌دست نیروهای عراقی افتاد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

ارتش آزاد سوریه: استقرار ارتش سوریه نزدیک مرز عراق و اردن

به گزارش رویترز، منابعی در گروه شورشی موسوم به «ارتش آزاد سوریه» اعلام کردند، نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن، دست به تقویت نیرو در مناطق نزدیک مرز عراق و اردن زده‌اند. مناطقی، که شورشیان مسلح تلاش می‌کنند کنترل آنجا را پس از بیرون راندن عناصر تروریستی داعش، به‌دست بگیرند.   فرماندهان گروه‌های شورشی می‌گویند ... ارتش آزاد سوریه: استقرار ارتش سوریه نزدیک مرز عراق و اردن

ادامه

امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

افراد مسلح القابون را ترک می‌‌کنند/ضربه مهلک دیگری به‌گروههای مسلح

یک رسانه روس با اشاره به ورود تعدادی اتوبوس برای خارج کردن افراد مسلح و غیرنظامی که مایل به خروج از القابون هستند، از دست رفتن این محله را به مثابه ضربه ای مهلک به گروههای مسلح دانسته است. روسیاالیوم اعلام کرد: رسانه های وابسته به دولت سوریه و مخالفان از سیطره ارتش سوریه و ... افراد مسلح القابون را ترک می‌‌کنند/ضربه مهلک دیگری به‌گروههای مسلح

ادامه

جهان, خبر, سوریه