مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

بزرگ‌ترین کارگاه سلاح شیمیایی داعش به‌دست نیروهای عراقی افتاد

به گزارش السومریه‌نیوز، نیروهای پلیس فدرال عراق صبح امروز –دوشنبه- در ادامه پیشروی خود در منطقه «الاقتصادیین» و «۱۷ تموز» توانستند ضمن عقب راندن عناصر داعش از مواضع خود در این مناطق، بزرگ‌ترین کارگاه ساخت سلاح شیمیایی گروه تروریستی داعش را به کنترل خود درآورند.

 

در بیانیه متشر شده توسط ستاد فرماندهی پلیس فدرال عراق سرلشکر «شاکر جودت» فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد نیروهای پلیس موفق شده‌اند ۱۵ کیلومتر مربع را در محور شمال غربی موصل و همچنین دو روستای «حصونه» و «دجله» از اشغال عناصر گروه تروریستی داعش آزاد کنند.

 

در این بیانیه تصریح شده است نیروهای پلیس فدرال در این عملیات موفق شدند یک پالایشگاه گاز و ساختمان‌های فاز یک، دو، سه و چهار در منطقه «الهرمات» را آزاد کنند.

 

وی تاکید کرد که در عملیات آزادسازی دو منطقه الاقتصادیین و ۱۷ تموز نیز غیرنظامیان ساکن این منطقه به مناطق امن در شمال موصل منتقل شدند.

 

شاکر جودت همچنین اضافه کرد که نیروهای واکنش سریع نیز موفق شدند کنترل بزرگ‌ترین کارگاه ساخت سلاح شیمیایی گروه تروریستی داعش را به دست گیرد.

 

در بیانیه مذکور تصریح شده است که عملیات پاکسازی منطقه ۱۷ تموز از تله‌های انفجاری و مین‌های کار گذاشته شده توسط عناصر داعش به پایان رسیده است.

ایلنا

ارتش آزاد سوریه: استقرار ارتش سوریه نزدیک مرز عراق و اردن

به گزارش رویترز، منابعی در گروه شورشی موسوم به «ارتش آزاد سوریه» اعلام کردند، نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن، دست به تقویت نیرو در مناطق نزدیک مرز عراق و اردن زده‌اند. مناطقی، که شورشیان مسلح تلاش می‌کنند کنترل آنجا را پس از بیرون راندن عناصر تروریستی داعش، به‌دست بگیرند.   فرماندهان گروه‌های شورشی می‌گویند ... ارتش آزاد سوریه: استقرار ارتش سوریه نزدیک مرز عراق و اردن

ادامه

امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

افراد مسلح القابون را ترک می‌‌کنند/ضربه مهلک دیگری به‌گروههای مسلح

یک رسانه روس با اشاره به ورود تعدادی اتوبوس برای خارج کردن افراد مسلح و غیرنظامی که مایل به خروج از القابون هستند، از دست رفتن این محله را به مثابه ضربه ای مهلک به گروههای مسلح دانسته است. روسیاالیوم اعلام کرد: رسانه های وابسته به دولت سوریه و مخالفان از سیطره ارتش سوریه و ... افراد مسلح القابون را ترک می‌‌کنند/ضربه مهلک دیگری به‌گروههای مسلح

ادامه

جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه به زودی کنترل مناطق مرزی خود با عراق و اردن را به دست می‌گیرد

ارتش سوریه روند عملیات در صحرای این کشور (بادیه الشام) را تشدید کرده و با سرعت زیادی به سمت مرزهای مشترک سوریه با عراق و اردن پیش می‌رود تا بتواند در نزدیک‌ترین زمان ممکن کنترل آن را در دست بگیرد.   به نقل از پایگاه خبری العهد، ارتش سوریه با تشدید عملیات خود در صحرای ... ارتش سوریه به زودی کنترل مناطق مرزی خود با عراق و اردن را به دست می‌گیرد

ادامه

جهان, خبر, سوریه

یگان مبارزه با تروریسم عراق: البغدادی نیروهایش را رها کرده است

فرمانده یگان مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق اعلام کرد سرکرده گروه تروریستی داعش با رها کردن نیروهای خود به مکان نامعلومی گریخته است.   به نقل از العربیه، سرلشکر «معان السعدی» فرمانده عملیات یگان مبارزه با تروریسم عراق امروز –شنبه- در مصاحبه با این شبکه خبری ضمن اعلام خبر ازادسازی مناطق مختلف غرب موصل ... یگان مبارزه با تروریسم عراق: البغدادی نیروهایش را رها کرده است

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق