مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

تسلط ارتش سوریه بر مناطقی در حومه حمص و میادین گازی پالمیرا

یک منبع میدانی در ارتش سوریه اعلام کرد: امروز (سه‌شنبه) نیروهای ارتش سوریه کنترل تعدادی از مناطق استراتژیک در جنوب شرقی شهر حمص و نیز پالایشگاه گاز “آراک” واقع در شرق شهر پالمیرا (تدمر) را به دست گرفتند.

 

این فرمانده نظامی میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: نیروهای ارتش سوریه بر “کوه المحسه”، “صوانه المحسه” و منطقه “المحسه” در جنوب شهر القریتین واقع در جنوب شرقی شهر حمص تسلط یافتند.

 

وی همچنین افزود: ارتش سوریه بر میادین و پالایشگاه گازی “آراک” واقع در ۲۰ کیلومتری شهر پالمیرا تسلط یافتند که داعش از سال ۲۰۱۵ میلادی کنترل آنها را در دست داشت.

 

این در حالی است که سوریه امروز (سه‌شنبه) شاهد انفجار خودروی بمب‌گذاری شده‌ای در نزدیکی ساختمان شرکت برق در میدان “باب تدمر” در محله “الزهراء” بود.

 

در پی این انفجار چهار تن کشته و ۴۰ تن دیگر زخمی شدند.

 

این در حالی است که ارتش سوریه اخیرا پس از خروچ تمامی افراد مسلح از محله الوعر شهر حمص را شهر امن اعلام کرد.

 

یک منبع امنیتی نیز به این خبرگزاری تاکید کرد که یک خودروی بمب‌گذاری شده نیز نزدیک ایست بازرسی ارتش سوریه در نزدیکی منطقه “زینبیه” واقع در غوطه شرقی دمشق منفجر شد.

ایسنا

حمص آزاد شد/ چرا خروج مخالفان سوری از حمص بسیار مهم است

روز گذشته شهر حمص پس از حدود ۵ سال به طور کامل از اشغال نیروهای مخالف سوری خارج شد؛ شهری که برای اولین بار در آن نیروهای موسوم به مخالفان به تقابل با بشار اسد و دولتش پرداختند.   از همان روزهای آغازین جنگ و درگیری در سوریه چندین نقطه هم برای مخالفان و هم ... حمص آزاد شد/ چرا خروج مخالفان سوری از حمص بسیار مهم است

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

روسیه ۶۰ هزار نیروی نظامی مسلمان به سوریه اعزام می‌کند

به گزارش اینوسمی، روسیه حدود ۶۰ هزار نظامی مسلمان سنی متشکل از شهروندان جمهوری‌های قفقاز شمالی را جهت اعزام به سوریه آماده کرده است.   گروه اول این نیروها اکنون در حلب به عنوان پلیس فعالیت می‌کنند.   همچنین در شرق دره رودخانه “بردی” نزدیک پالمیرا، گردان مسلمانی با نام “توران” تشکیل شده است.   ... روسیه ۶۰ هزار نیروی نظامی مسلمان به سوریه اعزام می‌کند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه

تداوم پیشروی ارتش سوریه به سوی گذرگاه «التنف» در مرز با عراق

نیروهای ارتش سوریه در حالی به پیشروی های خود به سوی گذرگاه التنف در نزدیکی مرز عراق با سوریه ادامه می دهند که برخی منابع از ورود نیروهای نروژی به جنوب سوریه خبر دادند.   به گزارش النشره، شکر عبید ژنرال عراقی از ورود نیروهای ویژه نروژی به جنوب سوریه از طریق گذرگاه الولید در ... تداوم پیشروی ارتش سوریه به سوی گذرگاه «التنف» در مرز با عراق

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

رسانه‌های عراق: جدیدترین نقشه مناطق تحت کنترل داعش در غرب موصل

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، گروه رسانه جنگ عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، مناطق تحت کنترل داعش در غرب موصل شامل مناطق “الشفاء، الزنجلی، الصحه الاولی، باب سنجار، راس الکور، المیدان و الفاروق” است.   ارتش عراق پیش بینی کرده است که این مناطق نیز به زودی آزاد شوند.   این گروه رسانه‌ای ... رسانه‌های عراق: جدیدترین نقشه مناطق تحت کنترل داعش در غرب موصل

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق