مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

تسلط ارتش سوریه بر تمامی مناطق حلب قدیم / کشته شدن افسر ارشد روسیه در حلب

ارتش سوریه و هم‌پیمانانش توانستند با تسلط بر مناطق جدید در شرق حلب و تسلط کامل بر بخش شمال شرقی شهر حلب و تامین کردن امنیت جاده فرودگاه حلب بیش از هر زمان دیگری به مهمترین پیروزی خود در جنگ طی بیش از پنج سال گذشته نزدیک شوند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، براساس گفته مخالفان سوریه نیروهای دولت این کشور روز سه شنبه بر پنج محله دیگر در شرق حلب تسلط یافتند. به این ترتیب بخش شمال شرقی حلب بعد از تسلط کامل ارتش سوریه بر محله‌های الشعار و المیسر در شرق حلب به طور کامل تحت تسلط نیروهای سوریه و نیروهای هم‌پیمان است.

 

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، ارتش سوریه بر تمامی مناطق حلب قدیم تسلط یافته است.

 

تلویزیون رسمی سوریه نیز اعلام کرد که اکثر مناطق در شرق و شمال شرق حلب قدیم به کنترل نیروهای ارتش درآمده و اکنون نیروهای سوری در تلاش برای پیشروی به سمت منطقه‌ای واقع در جنوب شرقی حلب هستند.

 

خبرنگار الجزیره در حومه حلب نیز گزارش داد: نیروهای سوریه در حال تلاش برای پیشروی در محله‌های محاصره شده حلب از سه محور است. محور اول بخش غربی است که نیروهای نظام سوریه محله‌های الإذاعه، الزبدیه و بستان القصر را هدف قرار دادند.

 

به گزارش این خبرنگار، پیشروی واقع در محور دوم یعنی محله قاطرچی است که نظام سوریه را بر محله استراتژیک الشعار مسلط کرد. محور سوم جنوب غربی است و نیروهای نظام حملاتی را به محله الشیخ سعید داشته‌اند.

 

خبرنگار المیادین در حلب نیز گزارش داد، ارتش سوریه همچنین توانست جاده منتهی به فرودگاه بین‌المللی حلب را به طور کامل امن سازد.

 

در واقع در میان فروپاشی گسترده در بین صفوف مخالفان مسلح آنها از حلب قدیم کاملا عقب نشینی کردند و فرار دسته جمعی گروه‌های مسلح در حلب کار را برای ارتش سوریه راحت‌تر کرده است.

 

این فروپاشی در بین صفوف گروه‌های مسلح در پی ورود ارتش سوریه به محله الشعار رخ داده است و گروه‌های مسلح با پیشروی ارتش به محله‌های جنوبی شرق حلب عقب نشینی کردند.

 

در عین حال ارتش سوریه خروج غیرنظامیان از محله‌های شرقی را از طریق اتوبوس‌های وابسته به ارتش فراهم کرده است.

 

اکنون مساحت تحت تسلط افراد مسلح در حلب به کمتر از ۱۰ کیلومتر مربع رسیده است.

 

به گزارش المیادین ارتش سوریه هنوز به تمامی محله‌هایی که افراد مسلح در شرق حلب از آنجا عقب نشینی کرده‌اند وارد نشده است.

 

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد: ارتش سوریه و هم‌پیمانانش وارد مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب قدیم شده‌اند. این اتفاق در ساعات پایانی شب گذشته رخ داد.

 

بعد از تسلط ارتش سوریه بر محله‌ الشعار محله‌های المرجه، الشیخ لطفی، تله الشرطه در شرق حلب به طور غیرمنتظره جبهه‌های حلب قدیم شکسته شد و افراد مسلح مرکز این بخش را ترک و سلاح‌های خود را رها کرده و برخی نیز خود را تسلیم ارتش کردند.

 

ارتش بعد از این اتفاق بدون هیچ مقاومتی وارد اطراف قلعه حلب و نیز محله الفرافره، کرم الجیل، باب الحدید و اغیور در حلب قدیم شد. همچنین افراد مسلح از مناطق اغیور، قسطل، قرامین و مناطق دیگر در شمال قلعه حلب عقب نشینی کردند.

 

ارتش سوریه بر بیش از ۸۰ درصد محله‌های شرقی حلب تسلط یافته است. این در حالی است که گروه‌های مسلح شاهد اختلافات گسترده با یکدیگر هستند و در محله‌های جنوبی به ویژه الفردوس و الشیخ سعید سنگر گرفتند. این تحول گسترده موجب می‌شود که ارتش سوریه از فرودگاه بین‌المللی حلب به طور کامل استفاده کند.

 

روسیه از کشته شدن یک افسر ارشد خود در حلب خبر داد

 

وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد، یک افسر ارشد روسیه در حمله مخالفان مسلح در حلب کشته شد.

منابع رسانه‌ای اعلام کردند، این افسر سرهنگ بوده که بالاترین مقام نظامی روسی بوده که در سوریه کشته شده است.

مشاوران نظامی و جنگنده‌های روسیه به ارتش سوریه در باز پس گیری شرق حلب کمک‌ می‌کنند.

خروج ۸۰ هزار غیرنظامی از شرق حلب

یک گروه وابسته به معارضان سوری اعلام کرد از زمان شروع عملیات ارتش سوریه در حلب، حدود ۸۰ هزار غیرنظامی از محله‌های شرقی این شهر خارج شده‌اند.   به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، همزمان با پیشروی‌های گسترده ارتش سوریه در شرق حلب، گروه «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» که مقر آن در لندن ... خروج ۸۰ هزار غیرنظامی از شرق حلب

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

کارمند خدمات پزشکی روسیه در بمباران یک بیمارستان توسط شورشیان در حلب کشته شد

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک کارمند پزشکی ارتش روسیه در حملات روز دوشنبه گروه‌های شورشی مورد حمایت غرب، در حلب جان خود را از دست داد.   «ایگور کوناشنکف» سخنگوی وزارت دفاع در بیانیه خود گفت: «در نتیجه این بمباران مستقیم که مناطقی شامل بیمارستان‌ها ... کارمند خدمات پزشکی روسیه در بمباران یک بیمارستان توسط شورشیان در حلب کشته شد

ادامه

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

لیبیایی‌ها سرت را به طور کامل از داعش پس گرفتند

نیروهای دولتی لیبی از کنترل کامل بر شهر سرت، به عنوان مهمترین پایگاه داعش در این کشور خبر دادند.   به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشره، نیروهای دولت لیبی اعلام کردند که موفق شده‌اند کنترل کامل شهر بندری سرت، اصلی‌ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در لیبی را به دست بگیرند.   شهر سرت ... لیبیایی‌ها سرت را به طور کامل از داعش پس گرفتند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی

روسیه و چین قطعنامه حلب را وتو کردند

روسیه و چین پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که در شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص برقراری آتش‌بس موقت هفت روزه در حلب به رأی گذاشته شده بود، وتو کردند.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روسیه و چین پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را در حالی وتو کردند که ۱۱ ... روسیه و چین قطعنامه حلب را وتو کردند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا