مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

به دنبال اعتراض‌های مردمی؛ مخالفان مسلح تحت حمایت ترکیه جرابلس را تخلیه می‌کنند

گروه‌های ارتش آزاد سوریه در شهر جرابلس، به دنبال فشارهای ناشی از تظاهرات مردمی تصمیم به خروج تمامی تشکل‌های نظامی از شهر و سپردن اداره آن را به یک حاکمیت غیرنظامی گرفتند.

 

به گزارش ایسنا، برخی منابع محلی در شهر جرابلس، واقع در شمال شرق شهر حلب به شبکه خبری اسکای نیوز عربی گفتند، گروه‌های ارتش آزاد سوریه که تحت حمایت نیروهای عملیات “سپر فرات” فعال هستند، به دنبال فشار تظاهرات مردمی دستور تخلیه شهر از نیروهای نظامی را صادر کردند و به این ترتیب پلیس آزاد، دادگاه و قانون مسئولیت اداره امور شهر را برعهده می‌گیرند.

 

شهر جرابلس اخیرا و به دنبال کشته شدن مالک یک کارواش و زخمی شدن پسرش در تیراندازی یکی از نیروهای “فیلق الشام” به وی، شاهد تظاهراتی بود که در آن مردم از گروه‌های ارتش آزاد سوریه خواستند فورا و به شکل کامل از شهر خارج شده و کنترل شهر را به پلیس آزاد بسپارند.

 

شهر جرابلس یکی از شهرهایی است که از زمان حمله گسترده نیروهای ترکیه به خاک سوریه در ۲۴ اوت، تحت کنترل گروه‌های مخالف سوری مورد حمایت آنکارا درآمد.

 

این شهر به مدت دو سال تحت اشغال تروریست‌های داعش بود.

فیصل المقداد: حلب پایگاه توطئه چینی غرب و ترکیه در سوریه و منطقه بود

معاون وزیر امور خارجه سوریه در گفتگویی اعلام کرد که حلب پیش از آزادسازی، پایگاه توطئه چینی غرب و ترکیه در سوریه و منطقه بود.   فیصل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه در گفتگو با المنار اظهار داشت: پیروزی در حلب مرحله پیش از پایان رویای بیمارگونه و شیطانی کشورهای غربی درباره سوریه است. ... فیصل المقداد: حلب پایگاه توطئه چینی غرب و ترکیه در سوریه و منطقه بود

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

هلاکت فرمانده نظامی جبهه النصره در غوطه دمشق

شورشیان سوری از کشته شدن مسئول نظامی جبهه “فتح الشام” (جبهه النصره) در درگیری با ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق خبر دادند.   به گزارش روزنامه مستقل رأی الیوم، شورشیان سوری اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه جمعه شب در محور غربی شهرک “المیدعانی” پیشروی کرده و با تروریست‌های “جیش الاسلام” و جبهه “فتح ... هلاکت فرمانده نظامی جبهه النصره در غوطه دمشق

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

پیشروی‌‌های استراتژیک ارتش سوریه در «حمص»

نیروهای ارتش سوریه که پس از آزادسازی حلب، از روحیه بالایی برخوردار شده‌اند، به پیشروی‌هایی استراتژیکی علیه مواضع گروه‌های تروریستی در استان حمص دست‌ یافته‌اند.   به گزارش سانا، آزادسازی حلب، دومین شهر بزرگ سوریه پس از هزار و ۶۰۰ روز از اشغال تروریسم، روحیه نیروهای ارتش این کشور را برای به انجام رساندن دیگر ... پیشروی‌‌های استراتژیک ارتش سوریه در «حمص»

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

گروه‌های مسلح به شکست سنگین در حلب سوریه اذعان کردند

گروه موسوم به «نورالدین الزنکی» خروج عناصر مسلح از حلب را شکستی بزرگ توصیف کرد.   به گزارش مهر به نقل از المنار، گروه های مسلح به شکست خود در شهر حلب در برابر ارتش سوریه اذعان کردند.   در همین راستا، گروه مسلح موسوم به «نورالدین الزنکی» خروج عناصر مسلح از حلب را شکستی ... گروه‌های مسلح به شکست سنگین در حلب سوریه اذعان کردند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه