مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

بشار الجعفری: سازمان ملل به وظایفش درست عمل نمی‌کند

نماینده دائم سازمان ملل در سوریه تأکید کرد که پیش‌نویس قطعنامه فرانسه که درشورای امنیت به تصویب رسید، بخش دیگری از تبلیغات مداوم علیه سوریه و جنگ ارتش علیه تروریست‌هاست.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: پیش‌نویس قطعنامه فرانسه بخشی دیگر از تبلیغات ادامه‌دار علیه سوریه و جنگ ارتش علیه تروریست‌هاست.

 

روز دوشنبه شورای امنیت پیش‌نویس قطعنامه فرانسه درباره اعزام ناظران بین المللی به شهر حلب را تصویب کرد. این ناظران بین‌المللی بر روند خروج افراد از شرق حلب و حفظ سلامتی غیرنظامیان نظارت خواهند داشت.

 

ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه پس از تصویب این پیش‌نویس گفت: قطعنامه‌ای که سازمان ملل تصویب کرده گام ابتدایی است و باید تمامی طرف‌ها به ویژه دولت سوریه و هم‌پیمانانش فورا آن را اجرا کنند.

 

بشار الجعفری روز دوشنبه پس از تصویب قطعنامه فرانسه در شورای امنیت گفت: افسران نظامی و اطلاعاتی عربستانی، اسرائیلی، قطری و اردنی در حال حاضر در شرق حلب هستند و آماده‌اند تا با افراد مسلح و غیرنظامیان این منطقه را ترک کنند.

 

وی اسامی برخی از این افسران را فاش کرد که عبارتند از: معتز اوغلو(ترکیه‌ای)، دیوید اسکات وینیر (آمریکایی)، دیوید شلومو آرام(اسرائیلی)، محمد شیخ الاسلام التمیمی(قطری)، محمد احمد الصبیان، عبدالمنعم فهد الخریج، احمد بن نوفل الدریج، محمد حسن السبیعی، قاسم سعد الشمری، ایمن قاسم الثعلبی(عربستانی)، امجد قاسم الطیراوی (اردنی) و محمد الشافعی الادریسی (مراکشی).

 

بشار الجعفری تأکید کرد: آخرین تروریست‌هایی که در مناطق شرق حلب هستند در حال ترک این منطقه می‌باشد و این منطقه امشب از تروریست‌ها خالی می‌شود.

 

وی گفت: دولت سوریه با قطعنامه‌های شورای امنیت که در آن به قوانین بین المللی احترام گذاشته شود، مخالف نیست اما سازمان ملل کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد. ۸۰ درصد از کمک‌های انسانی که به دست ساکنان سوریه می‌رسد از سوی خود دولت است.

 

بشار الجعفری از نهادهای انسانی وابسته به سازمان ملل خواست نقش خود را در کمک به غیرنظامیان در حلب نه فقط با حرف بلکه در عمل اجرا کنند.

 

بنا بر گزارش‌ها، این پیش‌نویس با اصلاحاتی که توسط ویتالی چورکین نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در آن انجام گرفت به تصویب رسید.

ورود اتوبوس های حامل ساکنان الفوعه و کفریا به جنوب حلب

منابع سوری از ورود اتوبوس های حامل شماری از افراد مجروح و بیمار از شهرک های شیعه نشین کفریا و الفوعه به گذرگاه الراموسه در جنوب حلب خبر دادند.   به گزارش النشره، منابع سوری گزارش دادند: ۶۵ اتوبوس حامل ۳۵۰۰ نفر شرق حلب را نیمه شب گذشته ترک کرده است.   در همین حال ... ورود اتوبوس های حامل ساکنان الفوعه و کفریا به جنوب حلب

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

الجریده کویت پیش‌نویس مذاکرات میان ترکیه، ایران و روسیه درباره سوریه را فاش کرد

روزنامه الجریده کویت به پیش نویس مذاکرات سه جانبه تهران ـ مسکو و آنکارا درباره سوریه که احتمالا در شهر آستانه (پایتخت قزاقستان) میان طرف‌های سوریه با نظارت این سه کشور برگزار می‌شود، دست یافت و آن را منتشر کرد.   این پیش نویس چهار بخش اصلی دارد که عبارتند از اینکه در درجه اول ... الجریده کویت پیش‌نویس مذاکرات میان ترکیه، ایران و روسیه درباره سوریه را فاش کرد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

تروریست‌ها اتوبوس‌های اعزامی به فوعه و کفریا را به آتش کشیدند

منابع خبری روز یکشنبه گزارش کردند که تروریست های حاضر در اطراف فوعه و کفریا در ادامه نقض توافق برای خروج غیر نظامیان از این دو شهرک سوریه، تعدادی از اتوبوس هایی را که برای خروج غیر نظامیان به این دو شهرک شیعه نشین اعزام شده بودند، به آتش کشیدند.   به گزارش پایگاه خبری ... تروریست‌ها اتوبوس‌های اعزامی به فوعه و کفریا را به آتش کشیدند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

خطر داعش برای روسیه و چین

داعش همچنان در مناطق مختلف جهان عرب به پیش می‌رود تا جایگزینی برای همه گروه‌های افراطی باشد. این تشکیلات سال گذشته در افغانستان ظاهر شد و به قصد تسلط بر طالبان با این جریان وارد جنگ شد. کما اینکه این تشکل در تاجیکستان در همسایگی افغانستان نیز خودی نشان داد و دولت‌های عضو سازمان شانگهای ... خطر داعش برای روسیه و چین

ادامه

اسیای مرکزی, جنگ بر علیه تروریسم, چین, روسیه, مقاله