دولت و مجلس امروز دشمنی با قانون کار و معیشت کارگران را علنی کرده‌اند

بیست و نهم آبان ماه، سالروز تصویب قانون کار است اما امسال در آستانه این اتفاق مهم، نمایندگان مجلس امضا جمع کرده‌اند تا با الحاق یک تبصره به ماه ۴۱ قانون کار، مزد توافقی را در این مرحله برای کارگران روستایی قانونی کنند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اسلام سیاسی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

پیروزی کارگران معدن چادرملو با بهره‌گیری از تبصره ۲ ماده ۷

کارگران واحد حمل و نقل سبک و سنگین معدن چادرملو با بهره‌گیری از تبصره ۲ ماده ۷ قرارداد خود را دائمی کردند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، ۴۶ نفر از کارگران واحد حمل و نقل سبک و سنگین معدن چادرملو با بهره‌گیری از تبصره ۲ ماده ۷ توانستند، قرارداد خود را دائمی کنند.

 

به دلیل نیاز مجتمع به کارگران واحد ترانسپورت کلیه پرسنل به صورت مستقیم و بی‌واسطه و بدون انعقاد قرارداد موقت، توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به کارگرفته شدند. یک ماه و نیم پس از اشتغال مستقیم برای معدن، یک شرکت پیمانکاری برای عقد قرارداد به کارگران معرفی شد که کارگران حاضر به بستن قرارداد با آن شرکت پیمانکاری نشدند.

 

کارگران می‌گویند: با بهره‌گیری از تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار توانستیم قرارداد خود را دائمی کنیم. پس از اختلاف میان نیروهای کار و کارفرمایان، پرونده به هیات تشخیص ارجاع و رای به نفع کارگران یعنی دائمی بودن قرارداد صادر شد.

 

آن‌ها ادامه دادند: کارفرما نسبت به رای صادر اعتراض کرد، به همین دلیل، پرونده به هیات حل اختلاف ارجاع شد. پس از برگزاری جلسات و شنیدن صدای طرفین، رای به نفع نیروهای کار صادر شد. اگرچه این رای هنوز ابلاغ نشده اما رای صادره قطعی است. آقای تشکری (مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد) برخلاف دیدگاه حاکم در ادارات کار یعنی حمایت از کارفرمایان از نیروهای کار بسیار حمایت کرد.

 

به گفته کارگران، این رای تمامی فعالان حوزه کار استان یزد را شگفت‌زده کرده است. هفت خان رستم پشت سرگذاشتیم تا با استفاده از ظرفیت قانون و دور از حاشیه‌ها به حق خود برسیم.

 

یادآوری؛ بر اساس ماده هفت قانون کار، قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می‌دهد.

در تبصره یک این ماده قانونی آمده است: حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

همچنین بر اساس تبصره ۱ ماده هفت قانون کار، در کارهایی که طبیعت آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود ، قرارداد دایمی تلقی می‌شود .

حال کارگری که در اراک در اعتراض به دیوان عدالت اداری خودسوزی کرد “وخیم” است

یک کارگر روز یکشنبه بیست و سوم آبانماه جاری در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اراک اقدام به خودسوزی کرد که جزئیات این رویداد در پیگیری‌های ایرنا تشریح شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

تلاش نئولیبرال‌های حاکم؛ اصلاح قانون کار به‌اسم حمایت از تولید و ایجاد اشتغال در واقع به نفع کارفرمایان

در سال ۱۳۶۹ بعد از فراز و فرودهای بسیار و البته جرح و تعدیل‌های فراوان، قانون کار کنونی به تصویب رسید. هر چند در ابتدا طرفدارانِ سرمایه‌داری تمام تلاش خود را برای تعدیل قانون کار به نفع کارفرمایان انجام دادند اما انگار همین قانونِ تعدیل شده نیز به کام کلان‌سرمایه‌داران تلخ آمد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, عدالت اجتماعی, کارگری, نئولیبرالیسم

تأملی بر جنبش اعتراضی کارگران و زحمتکشان و وظیفهٔ مبارزان سندیکایی در مرحله کنونی

مبارزه کارگران و زحمتکشان علیه اجرای برنامه تعدیل ساختاری با محوریت خصوصی‌سازی و آزادسازی اقتصادی، لاجرم موضوع پراهمیت‌ ترمیم مزد را نیز به یکی از مباحث حاد و چالش‌برانگیز در سپهر سیاسی میهن ما بدل کرده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امپریالیسم, ایران, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, سرمایه‌داری, سیاسی, عدالت اجتماعی, کارگری, مقاله