مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

کشته شدن تروریستی که دخترش را وادار به عملیات انتحاری در دمشق کرد

منابع وابسته به معارضان سوری از کشته شدن «عبدالرحمن شداد» تروریستی که با بستن کمربند انفجاری به دختربچه ۹ ساله خود او را وادار به عملیات انتحاری در دمشق کرده بود، خبر دادند.

 
به گزارش پایگاه النشره، منابع وابسته به معارضان سوری از کشته شدن «عبدالرحمن شداد» معروف به «ابو نمر السوری» در پی تیراندازی افراد مسلح ناشناس خبر دادند.

 

بر اساس این گزارش، شداد در تیراندازی افراد مسلح ناشناس در محله تشرین واقع در اطراف دمشق کشته شده است. وی ۱۶ دسامبر جاری دختر ۹ ساله خود با نام «فاطمه» را بمب گذاری و وی را وادار به عملیات انتحاری در قرارگاه پلیس محله المیدان دمشق کرده بود. در این حادثه این دختر و یک افسر پلیس کشته شدند.

 
این تروریست بعد از این حادثه ویدیوئی را منتشر کرد که در آن دو دختر خود به نام های فاطمه و اسلام را برای انجام عملیات تروریستی تشویق می‌کند.
در پی این حادثه، وزارت امور خارجه سوریه در دو نامه به سازمان ملل و شورای امنیت اقدام گروههای تروریستی در بکارگیری کودکان برای انجام عملیات تروریستی را گواه بی توجهی حامیان این گروهها به جان کودکان سوری خواند.

 

وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد که اقدام گروه های تروریستی در بکارگیری کودکان برای انجام اهداف غیرانسانی خود گواه این است که حامیان این گروه ها توجهی به جان کودکان سوری ندارند.

 

این وزارتخانه با اشاره به اقدام ننگین گروه های تروریستی در تاریخ ۱۶ دسامبر جاری مبنی بر سوء استفاده از یک دختربچه ۹ ساله برای انجام انفجار تروریستی در یک مرکز پلیس افزود: گروه های تروریستی از ابتدای بحران سوریه نسبت به بکارگیری کودکان در اجرای اهداف تروریستی خود مبادرت نمودند و این حادثه جدید نشان می دهد که آنها در استفاده از کودکان، دختران و پسران هر جایی که فرصت دست دهد تردید نمی کنند.

 

در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه سوریه آمده است: جمهوری عربی سوریه تاکید می کند که اینگونه اقدامات کاملا با پیمان حقوق کودکان در تناقض است و باید موجب شود که کشورهای حامی گروه های مسلح در سوریه بویژه فرانسه، انگلیس، آمریکا و متحدان آنها در عربستان، قطر و ترکیه که اخیرا در پی آزادی شهر حلب دچار هیستری شدند، به این نتیجه برسند که حمایت از گروه های تروریستی باید فورا متوقف گردد.

مهر

فیصل المقداد: حلب پایگاه توطئه چینی غرب و ترکیه در سوریه و منطقه بود

معاون وزیر امور خارجه سوریه در گفتگویی اعلام کرد که حلب پیش از آزادسازی، پایگاه توطئه چینی غرب و ترکیه در سوریه و منطقه بود.   فیصل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه در گفتگو با المنار اظهار داشت: پیروزی در حلب مرحله پیش از پایان رویای بیمارگونه و شیطانی کشورهای غربی درباره سوریه است. ... فیصل المقداد: حلب پایگاه توطئه چینی غرب و ترکیه در سوریه و منطقه بود

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

به دنبال اعتراض‌های مردمی؛ مخالفان مسلح تحت حمایت ترکیه جرابلس را تخلیه می‌کنند

گروه‌های ارتش آزاد سوریه در شهر جرابلس، به دنبال فشارهای ناشی از تظاهرات مردمی تصمیم به خروج تمامی تشکل‌های نظامی از شهر و سپردن اداره آن را به یک حاکمیت غیرنظامی گرفتند.   به گزارش ایسنا، برخی منابع محلی در شهر جرابلس، واقع در شمال شرق شهر حلب به شبکه خبری اسکای نیوز عربی گفتند، ... به دنبال اعتراض‌های مردمی؛ مخالفان مسلح تحت حمایت ترکیه جرابلس را تخلیه می‌کنند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

هلاکت فرمانده نظامی جبهه النصره در غوطه دمشق

شورشیان سوری از کشته شدن مسئول نظامی جبهه “فتح الشام” (جبهه النصره) در درگیری با ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق خبر دادند.   به گزارش روزنامه مستقل رأی الیوم، شورشیان سوری اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه جمعه شب در محور غربی شهرک “المیدعانی” پیشروی کرده و با تروریست‌های “جیش الاسلام” و جبهه “فتح ... هلاکت فرمانده نظامی جبهه النصره در غوطه دمشق

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

پیشروی‌‌های استراتژیک ارتش سوریه در «حمص»

نیروهای ارتش سوریه که پس از آزادسازی حلب، از روحیه بالایی برخوردار شده‌اند، به پیشروی‌هایی استراتژیکی علیه مواضع گروه‌های تروریستی در استان حمص دست‌ یافته‌اند.   به گزارش سانا، آزادسازی حلب، دومین شهر بزرگ سوریه پس از هزار و ۶۰۰ روز از اشغال تروریسم، روحیه نیروهای ارتش این کشور را برای به انجام رساندن دیگر ... پیشروی‌‌های استراتژیک ارتش سوریه در «حمص»

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا