مسکو: دبیرکل سازمان ملل از اختیاراتش فراتر رفته است

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نتایج همه پرسی مناطق جدید وجه قانونی نخواهد داشت، بیش از حد اختیارات است.   

ادامه

تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, لوگانسک

ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

مقام پیشین آمریکا: واشنگتن و لندن نمی‌خواهند جنگ اوکراین پایان یابد

یکی از مسئولان سابق وزارت خارجه آمریکا از تلاش واشنگتن و لندن برای فرسایشی کردن جنگ اوکراین خبر داد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران: کریستین ویتون Christian Whiton از مسئولان سابق وزارت امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن و لندن نمی‌خواهند بحران اوکراین پایان یابد.

 

به گزارش شبکه روسیا الیوم، کریستین ویتون در مصاحبه با شبکه « فاکس بیزینس» گفت : آمریکا و انگلیس نمی خواهند اوکراین با روسیه درباره پایان جنگ به توافق برسند چون این فرصت خوبی برای فرسایش ( قدرت و توانایی ) روسیه است.

 

این مقام سابق وزارت خارجه آمریکا افزود :​ معتقدم وضعیت و شرایط فعلی ، متاسفانه برای یک دوره طولانی مدت تداوم خواهد داشت. اوکراین می‌تواند توافقی را امضا و خونریزی را متوقف کند اما فکر می کنم ابتدا آمریکا و سپس انگلیس نمی خواهند جنگ و بحران اوکراین به پایان برسد .

 

ویتون تاکید کرد: معتقدم آمریکا و انگلیس ادامه این وضعیت را فرصت بزرگی برای فرسایش روسیه می‌دانند و تعداد افرادی که در این جنگ کشته می شوند برای کسی اهمیت ندارد.

 

وی خاطر نشان کرد اوکراین اساس و مبنایی برای چشم پوشی از بخشی از خاک خود دارد که ساکنان آن از نژاد روس هستند و به زبان روسی صحبت می‌کنند.

 

جان مرشایمر، استاد روابط بین الملل دانشگاه شیکاگو و بزرگترین استراتژیست حال حاضر جهان در تشریح استراتژی های قدرت های بزرگ علیه یکدیگر می گوید یکی از استراتژی های رایج، آتش بیاری معرکه است که در آن قدرت های بزرگ با تامین تسلیحات و فرسایشی کردن جنگ، باعث تضعیف قدرت بزرگ درگیر در جنگ می‌شوند.

 

با این حال، مرشایمر بر این باور است ادامه کمک رسانی های غرب به اوکراین تنها به ویرانی این کشور منجر شده و احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای را افزایش می‌دهد.

نزاع چین با اعضای پیمان آکوس بر سر فروش زیردریایی اتمی به استرالیا

چین و اعضای ائتلاف “آکوس” متشکل از آمریکا، انگلیس و استرالیا در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر سر برنامه این ائتلاف برای فروش زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیا نزاع لفظی پیدا کردند.

ادامه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, اروپا, استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, انگلستان, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, فرانسه

نیشخند پوتین به ضدحملات اخیر اوکراین: ممکن است جنگ جدی‌تر شود!

ولادیمیر پوتین در واکنش به ضدحملات اخیر اوکراین به لبخندی بسنده کرد، اما هشدار داد که اگر سربازان روسیه تحت فشار مضاعفی قرار بگیرند، مسکو واکنش سفت‌وسخت‌تری خواهد داشت.

ادامه

ازبکستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, دونتسک, روسیه, شانگ‌های, شرق اروپا, لوگانسک

آلمان تاسیسات شرکت روسی روسنفت را مصادره کرد

دولت برلین روز جمعه اعلام کرد که تاسیسات پالایشی متعلق به نمایندگی‌های شرکت بزرگ روسنفت روسیه را برای تضمین دستیابی آلمان به انرژی، مصادره می‌کند.

ادامه

اروپا, اقتصادی, المان, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا