مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

فرار داعشی ها از شرق به غرب موصل

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز، به دنبال پیشروی نیروهای عراقی در شرق شهر موصل تروریست‌های داعش مجبور شدند با قایق از رودخانه دجله عبور کرده و خود را به بخش غربی این شهر برسانند.

 
نیروهای ارتش عراق توانستند دو محله جدید در بخش شرق موصل را آزاد کرده و تقاطع منتهی به پل چهارم این شهر بر روی رودخانه دجله را به کنترل خود درآورند.

 
نیروهای عراقی شب گذشته نیز برای نخستین توانستند از شمال شرق موصل وارد این شهر شوند.

 
همچنین «عبدالامیر عبدالله» از مقام های ارشد عملیات آزاد سازی موصل جمعه شب از کشته شدن ۴ هزار و ۴۹۹ داعشی و آزاد سازی دو محله دیگر خبر داد تا به این صورت شمار محله های آزاد شده شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق به عدد ۵۰ برسد.

 
با آزاد سازی محله المزارع و المثنی شمار محله های آزاد شده موصل از زمان آغاز مرحله دوم عملیات آزاد سازی موصل در ۲۹ دسامبر (۹ دی ماه) به ۱۰ محله رسیده است.

 
نیروهای مبارزه با تروریسم عراق، در نخستین مرحله آزاد سازی موصل که روز ۱۵ دسامبر به کار خود پایان داد، ۴۰ محله از مجموع ۵۶۶ محله شرق شهر موصل را از اشغال گروهک تروریستی داعش آزاد کردند.

 
عملیات موسوم به آزاد سازی موصل روز ۲۶ مهرماه (۱۷ نوامبر) با فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر عراق به صورت رسمی آغاز شد.

ایرنا

روسیه: پوشش دفاع هوایی سوریه یکپارچه شد

ژنرال کارتاپولوف فرمانده نیروهای روسیه در سوریه روز جمعه گفت که سامانه های اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰ مراکز حیاتی و نظامی این کشور واقع در خشکی و دریا را زیر پوشش دفاعی مطمئن قرار داده‌اند.   خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از وی نوشت: واحدهای دریایی روسیه مستقر در سواحل سوریه نیز با گروه هوافضای روسی ... روسیه: پوشش دفاع هوایی سوریه یکپارچه شد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه

آزاد سازی ۷۰ درصد از شرق موصل

منابع امنیتی عراقی از ادامه عملیات ضد داعش در الانبار در غرب این کشور و پیشروی نیروها در این محورها و آزاد سازی ۷۰ درصد از شرق موصل از لوث تکفیری ها خبر دادند.   به گزارش النهرین، منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای عراقی در عملیات آزاد سازی مناطق غرب الانبار به دستاوردهای خوبی رسیده ... آزاد سازی ۷۰ درصد از شرق موصل

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

یک فرمانده ارشد عراق حضور نیروهای آمریکایی در صحنه نبرد موصل را تکذیب کرد

یکی از فرمانده سازمان مبارزه با تروریسم عراق قاطعانه خبر انتشار یافته توسط رسانه های غربی مبنی بر حضور نیروهای آمریکایی به همراه نیروهای عراقی در ساحل شرقی موصل را تکذیب کرد.   سرلشکر ‘عبدالوهاب الساعدی’ روز (شنبه) در گفت وگو با ایرنا تاکید کرد: دومین مرحله عملیات آزادسازی استان نینوا در شمال عراق با ... یک فرمانده ارشد عراق حضور نیروهای آمریکایی در صحنه نبرد موصل را تکذیب کرد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق