همبستگی با کوبا؛ سد کشورهای دوست دربرابر خصومت آمریکا

ارسال محموله‌های غذایی، دارو، تجهیزات ایمنی و سرنگ در یک هفته اخیر از طرف کشورهای مکزیک، بولیوی، روسیه، ویتنام و چین به کوبا به عنوان نمایش همبستگی، اقدامات خصمانه و مداخله جویانه در امور داخلی این کشور را به چالش کشید.

ادامه

امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, کوبا, گزارش, مکزیک, همبستگی, ویتنام

مجمع پوئبلا متشکل از ۱۶ کشور چپگرای آمریکای لاتین و اسپانیا خواستار رفع تحریم‌های کوبا شد

مجمع سیاسی و آکادمیک پوئبلا متشکل از ۱۶ کشور چپگرای آمریکای لاتین و اسپانیا، طی بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی با کوبا، قاطعانه خواستار رفع تحریم های غیرقانونی و ظالمانه واشنگتن علیه این کشور آمریکای لاتین شد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

مکزیک: محاصره آمریکا غیرانسانی است؛ به کوبا کمک می‌کنیم

«آندرس مانوئل لوپز ابرادور» رئیس‌جمهور مکزیک با انتقاد شدید از محاصره غیر انسانی آمریکا علیه کوبا اعلام کرد، کشورش بدون توجه به تحریم‌های واشنگتن، به هاوانا کمک‌های انسانی می‌فرستد.

ادامه

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, روسیه, کوبا, مکزیک, همبستگی

شرکت سینوفارم تا پایان سال ۲۰۲۱ یک میلیارد دوز واکسن تولید می‌کند

جانگ جین مسؤول تولید واکسن کرونا از شرکت سینوفارم هم گفت: تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، میزان تولید این شرکت به یک میلیارد دوز می‌رسد.

 

به گزارش شینهوا، وزارت صنعت و اطلاعات چین اعلام کرد: تا کنون ۱۸ شرکت داخلی، افزایش ظرفیت تولید واکسن ویروس کرونا را آغاز کرده‌اند.

 

براساس این گزارش، همراه با افزایش تولید واکسن و اتمام کار شرکت‌های دیگر که دارای خطوط فنی لازم هستند، توان تولید واکسن کرونا در چین می‌تواند نیازهای داخلی برای واکسیناسیون در مقیاس بزرگ را برآورده کند.

 

همزمان با آغاز واکسیناسیون عمومی در چین، اندونزی اعلام کرده است که واکسن های تولید شرکت سینوواک چین را در ۳۴ استان خود توزیع خواهد کرد. این در حالی است که وزیر بهداشت مصر نیز گفته است توافقنامه خرید واکسن را با شرکت سینوفارم چین امضا کرده است.

 

کشورهای دیگری مانند امارات متحده عربی و بحرین نیز ثبت رسمی واکسن ویروس کرونای تضعیف شده تولید این شرکت چینی را تأیید کرده‌اند.

 

هوا چون یینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این باره گفت که چین همیشه از همکاری بین‌المللی در زمینه واکسن کرونا استقبال می‌کند و به طور فعالانه از همکاری شرکت‌های چینی با شرکت‌های خارجی برای تحقیق و تولید در مورد واکسن پشتیبانی خواهد کرد.

چین بیش از ۵ هزار تن تجهیزات ضد کرونا به اروپا ارسال کرد

چین طی سال میلادی ۲۰۲۰ حدود ۵ هزار و ۶۶۰ تن تجهیزات پزشکی و بهداشتی برای مقابله با کرونا به کشورهای اروپایی صادر کرده است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, ایتالیا, جهان, چین, خبر, سازمان تجارت جهانی, صربستان, فرانسه, لهستان, همبستگی

مشکل ایران در خرید واکسن کرونا با وجود تحریم آمریکا، حس بشردوستی چینی‌ها را برانگیخت

رادیو و تلویزیون مرکزی چین در تاریخ ۲۸ دسامبر/۸ دی ماه، ده خبر برتر داخلی و ده خبر برتر بین‌المللی در سال جاری میلادی را اعلام کرد که با بازنشر گسترده در رسانه های بزرگ همراه شد.

ادامه

امارات, امریکا, ایران, بحرین, برزیل, تحریم, ترکیه, جهان, چین, سازمان بهداشت جهانی, همبستگی

تاکید بر همکاری‌های استراتژیک در گفت و گوی تلفنی سران چین و روسیه

شی جین پینگ رئیس جمهور چین و ولادیمیر پوتین همتای روس او ۲۸ دسامبر / ۸ دی با یکدیگر تلفنی گفت و گو کردند. آن‌ها ابتدا سال نو را به همدیگر و مردم کشور طرف مقابل تبریک گفتند. 

ادامه

جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, همبستگی