مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

روند خروج از شرق حلب متوقف شد

منابع آگاه از توقف روند خروج افراد مسلح از شرق حلب و حملات گروههای مسلح به گذرگاه الراموسه خبر دادند.

 
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه المنار اعلام کرد: ارتش سوریه روند خروج گروههای مسلح از شرق حلب را به سبب ایجاد اخلال از سوی آنها در توافق مربوط به خروج متوقف کرده است.

 

از سوی دیگر خبرنگار المنار از حملات گروههای مسلح به سوی گذرگاه الراموسه در غرب حلب خبر داد.

 

در همین حال النشره اعلام کرد: روند خروج از شرق حلب متوقف شده است و خبرنگاران و آمبولانس ها و اتوبوس ها از الراموسه دور شده اند و افراد مسلح به سوی گذرگاه با خمپاره شلیک می کنند.

 

رویترز نیز از انفجارهایی در شرق حلب جایی که اتوبوس ها خارج می شوند، خبر داد.

 

النشره به نقل از برخی منابع آگاه اعلام کرد: در اجرای توافق مربوط به خروج افراد مسلح و خانواده هایشان مشکل بزرگی رخ داده است زیرا افراد مسلح مانع از خروج زخمی شدگان و افرادی که قرار بود، از کفریا و الفوعه دو شهرک شیعه نشین در شمال ادلب خارج شوند، شده اند.

 

این منابع افزودند: سرکرده های گروههای مسلح از محله های حلب خارج شده اند و ارتش افراد اسیران را تحویل داده اما افراد مسلح اسیران ارتش را تحویل نداده اند.

 

به گزارش این منابع گروههای مسلح خدعه کرده اند.

 

در همین حال المنار گزارش داد: گروههای مسلح با خمپاره گذرگاه السقیلبیه در حومه شمالی غربی حماه را هدف قرار می دهند و این همان گذرگاهی بود که قرار بود، اتوبوس ها به الفوعه و کفریا بروند.

 

این در حالی است که مطابق آمار اعلام شده از سوی تلویزیون سوریه از عصر روز گذشته تا ساعات اولیه امروز حدود ۹۰۷۹ نفر از شرق حلب خارج شده اند.

قدم بعدی برای سوریه برقراری آتش‌بس سراسری است

رییس‌جمهوری روسیه گفت قدم بعدی در پایان دادن به درگیری‌های سوریه برقراری آتش‌بس سراسری در این کشور است.   به گزارش خبرگزاری فرانسه، «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهوری روسیه امروز-جمعه- گفت قدم بعدی برای پایان دادن به درگیری‌های سوریه، جلب توافق طرف‌های درگیر در این کشور برای برقراری آتش‌بس سراسری است.   پوتین که برای رایزنی در ... قدم بعدی برای سوریه برقراری آتش‌بس سراسری است

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

نظارت پهپادها: ۸۰۷۹ نفر از شرق حلب طی ساعات گذشته خارج شدند

مرکز روسی ویژه تلاش های آشتی در سوریه از خروج بیش از هشت هزار نفر از شرق حلب طی ساعات گذشته خبر داد.   به گزارش مهر به نقل از پایگاه العهد، ۸۰۷۹ نفر از افراد مسلح به همراه خانواده هایشان از صلاح الدین، الانصاری، المشهد و الزبدیه در شهر حلب از طریق گذرگاه راموسه ... نظارت پهپادها: ۸۰۷۹ نفر از شرق حلب طی ساعات گذشته خارج شدند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

ارتش عراق: نیمی از استان نینوا آزاد شده است

فرماندهی عملیات نینوا اعلام کرد که نیروهای عراقی نیمی از این استان و بخش‌های زیادی از مرکز آن شهر موصل، را از دست داعش آزاد کرده‌اند.     به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی استان نینوا گفت: نیمی از استان نینوا تحت سیطره نیروهای عراقی است. یگان‌های ... ارتش عراق: نیمی از استان نینوا آزاد شده است

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

خروج اولین گروه از افراد مسلح از شرق حلب

منابع روسی از خروج اولین گروه از افراد مسلح از شرق حلب و مسافتی که اتوبوس های حامل این افراد طی می کنند، خبر دادند.   به گزارش مهر به نقل از المنار، خودروهای حامل گروههای مسلح در حال خروج از بخش شرقی حلب هستند.   مرکز حمیمیم ویژه تلاش های آشتی در سوریه اعلام ... خروج اولین گروه از افراد مسلح از شرق حلب

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه