مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

روسیه آماده تحویل سامانه دفاع هوایی مورد نیاز سوریه است

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سناتور«ویکتور ازروف» گفت مسکو آماده تحویل دادن سامانه های ضد هوایی مورد نیاز سوریه در صورت توافق در این خصوص است.

 

وی گفت: روسیه می تواند حجم مورد نیاز سوریه به سیستم دفاعی را اگر به توافق لازم دست یابند، به عنوان یک اولویت به این کشور تحویل دهد.

 

به گفته وی، در این مورد اگر تصمیم گیری لازم صورت پذیرد، هیچگونه دلیل قانونی وجود ندارد که سوریه در حال جنگ باسلاح تهاجمی نبوده و بلکه یک سیستم دفاعی محسوب می شود.

 

پیش از این بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با اسپونیک اعلام کرده بود که دمشق به آخرین نسل از«سیستم پدافند هوایی» علاقمند می باشد و مذاکرات در این زمینه بین وزرای دفاع دو کشور به عنوان بخشی از برنامه روزانه در جریان است.
تروریست ها می باشد و اینکه روسیه برای کمک در مبارزه با تروریسم به این کشور کمک می کند.

 

ازروف تاکید کرد، این موضوع قوانین بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل را نقض نخواهد کرد، سیستم پدافند هوایی سلاح تهاجمی نبوده و بلکه یک سیستم دفاعی محسوب می شود.

 

پیش از این بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با اسپونیک اعلام کرده بود که دمشق به آخرین نسل از«سیستم پدافند هوایی» علاقمند می باشد و مذاکرات در این زمینه بین وزرای دفاع دو کشور به عنوان بخشی از برنامه روزانه در جریان است.

 

 

این در حالی است که بشار اسد روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری روسی اسپوتنیک گفت: از زمان بحران سوریه بیش از ۵۰ درصد از توان سیستم پدافند هوایی سوریه توسط تروریست ها نابود شده است.

 
وی با اشاره به این که سیستم پدافند سوریه درحال حاضر دارای مشکلات فنی است افزود: همین مساله باعث شد که نتوانیم موشک های آمریکایی را رهگیری و نابود کنیم.

 
رئیس جمهوری سوریه در این مصاحبه تصریح کرد: بسیاری از مردم از وضعیت سیستم دفاع هوایی ما و همچنین پدافند هوایی روسیه سوال می کنند و معتقدند که این سیستم قدرت کامل برای نابود کردن هر موشکی را دارد ولی این یک مساله فنی و پیچیده است.

 
بشار اسد درباره آمار خسارت های وارده به نیروی هوایی سوریه توسط حمله موشکی آمریکا به پایگاه الشعیرات گفت: خسارت زیادی به پدافند هوایی سوریه وارد شده است.

 
رئیس جمهوری سوریه یادآور شد : هدف اول آمریکا سیستم پدافند هوایی بود و من نمی توانم به طور دقیق میزان خسارت را بیان کنم زیرا این مسایل اطلاعات نظامی است و فقط می توانم بگویم که آسیب های قابل توجهی از آغاز بحران و حمله موشکی آمریکا به پدافند هوایی سوریه وارده شده است.

 
بشار اسد گفت: البته روسیه تاکنون برای افزایش پدافند هوایی سوریه نیمی از سامانه های پدافند هوایی ما را بازسازی کرده اما این جبران وقتی از همه کشور صحبت می کنیم کافی نیست و زمان زیادی لازم دارد که ما تمامی سیستم پدافند هوایی خود را بهسازی و نوسازی کنیم.

مهر ، ایرنا

حمایت چین از موضع روسیه در رابطه با سوریه و کره شمالی

چین از موضع روسیه در زمینه تحقیق درباره حمله شیمیایی دراستان ادلب سوریه حمایت کرده و آماده مساعدت به حل و فصل سیاسی درگیری ها در نقاط داغ از جمله سوریه و کره شمالی است.   به گزارش اسپوتنیک، وانگ ئی، وزیر خارجه چین در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه ضمن بیان ... حمایت چین از موضع روسیه در رابطه با سوریه و کره شمالی

ادامه

جهان, چین, خبر, روسیه

مسکو: نمونه‌های آزمایش شده از کجا برداشته شد؟

گزارش خبرگزاری تاس، «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز – پنجشنبه – در رابطه با درستی گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی مبنی بر وجود گاز سارین در «خان شیخون» ابراز تردید کرد.   کوناشنکوف گفت: «در دو هفته گذشته حتی یک تن از کارکنان و نمایندگان سازمان منع تسلیحات شیمیایی در خان شیخون دیده ... مسکو: نمونه‌های آزمایش شده از کجا برداشته شد؟

ادامه

جهان, خبر, روسیه, سوریه

داعش زخمی‌ها و بیمارانش را می‌کُشد/ بازپس‌گیری ۷۱ درصد موصل

منابع عراقی از اقدام داعش در کشتن افراد زخمی و بیمارانش در غرب موصل، بازپس گیری ۷۱ درصد موصل و تاکتیک های تشریح شده از سوی العبادی برای فرماندهان نظامی خبر دادند.   به گزارش النهرین، منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای عراقی تاکنون موفق به بازپس گیری ۷۱ درصد از موصل از لوث داعش شده اند. ... داعش زخمی‌ها و بیمارانش را می‌کُشد/ بازپس‌گیری ۷۱ درصد موصل

ادامه

جهان, خبر, عراق

از طریق روس‌ها متوجه شدیم حمله آمریکا دیگر تکرار نمی‌شود

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه گفت: ما از طریق روس‌ها دریافتیم که تجاوز آمریکا به سوریه دیگر تکرار نخواهد شد.   به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه گفت: از طریق روس‌ها مطلع شدیم که تجاوز آمریکا به سوریه تکرار نخواهد شد و ... از طریق روس‌ها متوجه شدیم حمله آمریکا دیگر تکرار نمی‌شود

ادامه

جهان, خبر, سوریه