مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

برنامه ارتش برای شکست پروژه واشنگتن/ نبردهای صحرا در سوریه

روند نبردها در صحرای سوریه با آهنگ پرشتاب و با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی گسترده ارتش سوریه و همپیمانانش و هماهنگی در سطوح عالی به پیش می‌رود به طوری که این عملیات نتایج مدنظر را تا کنون محقق کرده است.
یک کارشناس نظامی همراه ارتش سوریه به خبرنگار تسنیم گفته است بدیهی است که تمام محورهایی که ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آنها در حال پیشروی هستند با هدف رسیدن به استان دیرالزور با هدف بیرون راندن تروریست‌های داعشی و شکستن حلقه محاصره دیرالزور دنبال می‌شود.

 

هدف از عملیات فعلی ارتش سوریه در صحرا رسیدن به شهر «السخنه» است که گروه تروریستی داعش استحکامات زیادی در آن ایجاد کرده و آن را به یکی از دژهای اصلی خود در حومه شرقی حمص تبدیل کرده است. داعشی‌ها از السخنه به تدمر و شهرک‌های مهین، حوارین و القریتین و دیگر مناطق شرق حمص حمله کرده بودند، داعش همچنین از السخنه به عنوان مخزن اصلی خود و مکانی برای عقب‌نشینی تروریست‌هایش در هر تجاوز نظامی استفاده می‌کند.

 

به گفته کارشناس نظامی سوری، نیروهایی که به سمت السخنه حرکت کرده‌اند،‌منتظر رسیدن نیروهای دیگر هستند که از سمت شمال به سمت جنوب یعنی از حومه شرقی حماه به ویژه از شهر عقیریبات و از آنجا به سمت السخنه پیشروی می‌کنند. همچنین قرار است نیروهایی که در میدان آراک و ایستگاه سوم مستقر هستند به سمت السخنه حرکت کنند، زیرا شهر السخنه باید از تمام محورها برای نبرد با داعش در این شهر یا وادار کردن آن به عقب‌نشینی از آن و حرکت به سمت دیرالزور تحت محاصره قرار گیرد تا آخرین نبرد در دیرالزور باشد .

 

وی تاکید کرد بدون پایان یافتن حضور داعش در السخنه، ارتش قادر به تکمیل عملیات خود در صحرای وسیع نخواهد بود.

 

السخنه در حومه شرقی حمص قرار دارد و حلقه مواصلاتی مهمی به شمار می‌رود که تمام استان‌ها را به سمت الرقه و دیرالزور به هم مرتبط می‌کند، این شهر در فاصله ۶۰ کیلومتری دیرالزور قرار دارد که این موقعیت، آن را به عنوان محل شروعی برای حرکت نیروها به سمت صحرا تبدیل کرده است.

 

کارشناس سوری خاطر نشان کرد هدف از حرکت از سمت غرب به سمت شرق، بازپس‌گیری مناطق شرق سوریه از تروریست‌ها و پایان دادن به پروژه واشنگتن است که هدف آن قرار دادن گروه‌های وابسته به خود در جنوب شرقی سوریه است، ارتش سوریه در صورت موفقیت می‌تواند شرق را از غرب جدا کند.

 

وی تاکید کرد ارتش سوریه و همپیمانان به خوبی برای نبرد السخنه از نظر آوردن تعداد زیادی نیرو و از جهت هماهنگی میان همپیمانان روسی و ایرانی با ارتش سوریه در سطح میدانی آماده شوند .

تسنیم

یک مجله آمریکایی؛ سوریه زیردریایی ارتش اسرائیل را غرق کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک مجله آمریکایی گزارش داد که این زیر دریایی در حال انجام یک ماموریت اطلاعاتی نظامی در دریای مدیترانه بوده که در جریان آن وارد آبهای منطقه ای سوریه می شود.مسئولان این زیردریایی تلاش می کنند تا برای اینکه توسط نیروهای سوری شناسایی نشوند به عمق بیشتری برود.   این زیر ... یک مجله آمریکایی؛ سوریه زیردریایی ارتش اسرائیل را غرق کرد

ادامه

اسراییل, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه به ۱۰ کیلومتری آخرین دژ «داعش» در حومه حمص رسید

منابع سوری از پیشروی ارتش سوریه در عمق صحرا در محور «الهیل-السخنه» و رسیدن نیروهای ارتش به ۱۰ کیلومتری آخرین دژ گروه تروریستی داعش در حومه شرقی حمص خبر دادند.   نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان به دستاورد جدیدی در عمق صحرای این کشور در محور میدان «الهیل-السخنه» دست یافتند و نقاط و تپه‌های استراتژیکی ... ارتش سوریه به ۱۰ کیلومتری آخرین دژ «داعش» در حومه حمص رسید

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

توافق آتش‌بس میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح در قلمون شرقی

گروه های مسلح حاضر در منطقه قلمون شرقی برای برقراری آتش بس دو ماهه با ارتش و دولت سوریه به توافق رسیدند.   شورای فرماندهی گروه های مسلح در منطقه موسوم به ‘شورای فرماندهی انقلابی شهر جیرود’ روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که کمیته مذاکرات شهرک های قلمون شرقی با طرف روس به ... توافق آتش‌بس میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح در قلمون شرقی

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

آزادسازی میدان بزرگ نفتی در حومه رقه/دستاورد ویژه گارد ریاست‌جمهوری در شرق پایتخت

ارتش سوریه با کمک همپیمانان خود به عملیات نظامی در عمق صحرا ادامه می‌دهد و دستاوردهای سریعی را در برابر گروه تروریستی داعش به دست می‌آورد، داعشی که یکی پس از دیگری مناطق تحت اشغال خود را از دست می‌دهد.   بر اساس این گزارش، ارتش سوریه و همپیمانانش از مواضع خود در کوه الجرین ... آزادسازی میدان بزرگ نفتی در حومه رقه/دستاورد ویژه گارد ریاست‌جمهوری در شرق پایتخت

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه