مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

با خروج آخرین بازماندگان تروریست‌ها؛ ارتش سوریه کنترل کامل خود بر «حلب» را اعلام کرد

با خروج آخرین اتوبوس‌ های حامل تروریستها، ارتش سوریه با اعلام کنترل کامل خود بر شهر «حلب»، از بازگشت امنیت به این شهر خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از تلویزیون دولتی سوریه،‌ ارتش سوریه کنترل کامل خود بر سراسر شهر «حلب» را بار دیگر بدست آورد.

 

فرمانده کل ارتش این کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: امنیت و ثبات به این شهر بازگشته است.

 

در این بیانیه تصریح شده است: به فضل خون شهیدان پاک و قهرمانی ها و فداکاری های نیروهای مسلح قهرمان و نیروهای همپیمان با ارتش و به لطف پایداری ملت سرافراز سوریه، فرماندهی کل ارتش بازگشت امن و امنیت به شهر حلب را اعلام می کند.

 

در این بیانیه همچنین آمده است: این پیروزی تحولی راهبردی و مهم در جنگ با تروریسم به شمار می رود و ضربه ای به طرح تروریستی و حامیان آن است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: این پیروزی نشان دهنده توان و قوت ارتش سوریه و همپیمانان آن در غلبه بر تروریسم است و زمینه مرحله ای نوین در بیرون راندن تروریسم از تمامی خاک سوریه را فراهم می کند.

 

ارتش سوریه در بیانیه خود این پیروزی را دارای اهمیت استراتژیک دانسته که از یک سو در نبرد علیه تروریسم از نقشی اساسی برخوردار است و از سوی دیگر به طرح تروریستها و تمام حامیان آنها ضربه ای سخت وارد ساخته است.

 

بدین ترتیب، نیروهای ارتش سوریه و متحدان آنها هم اکنون کنترل تمام شهر از جمله شرق حلب را در دست گرفته اند و به حاکمیت چهارساله تروریست ها در این بخش از شهر سوریه پایان دادند.

 

خبرگزاری ریانووستی نیز در خبر خود آورده است: آخرین کاروان معارضان سوری از شرق حلب خارج شدند. این آخرین کاروان معارضان سوری بود. هم اکنون می توانیم بگوییم که تمامی معارضان حلب را ترک کرده اند و شهر در کنترل کامل ارتش سوریه است.

 

اوایل روز پنج شنبه، رسانه های لبنانی گزارش دادند که آخرین کاروان حامل تروریستها و معارضان سوری شامل ۱۵ خودرو و ۴ اتوبوس خروج خود از شرق حلب را آغاز کرده اند.

 

اوایل روز پنج شنبه،‌ «کمیته بین المللی صلیب سرخ» اعلام کرد که بارش سنگین برف و وسائل نقلیه فرسوده روند خروج هزاران تن از غیرنظامیان و معارضان سوری از شرق حلب را با کُندی همراه ساخته است.

 

خبرگزاری سی اِن اِن نیز گزارش داد که رسانه های دولتی سوریه روز پنج شنبه اعلام کردند دولت قانونی این کشور کنترل کامل «شهر حلب» را بار دیگر بدست آورد.

 

در ساعات ابتدایی روز پنج شنبه،‌ «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نیز اظهار داشته بود: روز پنج شنبه برای روند خروج غیرنظامیان از بخش شرقی حلب حیاتی خواهد بود.

 

گفتنی است که نیروهای ارتش سوریه و نیروهای طرفدار «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور در اواخر ماه نوامبر از طریق زمینی به شرق حلب وارد شدند

گروه‌های مسلح به شکست سنگین در حلب سوریه اذعان کردند

گروه موسوم به «نورالدین الزنکی» خروج عناصر مسلح از حلب را شکستی بزرگ توصیف کرد.   به گزارش مهر به نقل از المنار، گروه های مسلح به شکست خود در شهر حلب در برابر ارتش سوریه اذعان کردند.   در همین راستا، گروه مسلح موسوم به «نورالدین الزنکی» خروج عناصر مسلح از حلب را شکستی ... گروه‌های مسلح به شکست سنگین در حلب سوریه اذعان کردند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه

بازتاب دستاورد بزرگ آزادسازی حلب توسط ارتش سوریه در رسانه‌های جهان ؛

پیروزی ارتش سوریه در بازپس گیری شهر راهبردی حلب از تروریست ها به تیتر یک رسانه های عربی و غربی تبدیل شده است.   به گزاش مهر، رسانه های مختلف عرب زبان پیروزی بزرگ ارتش سوریه در آزادسازی شهر حلب از چنگ تروریست ها را بازتاب دادند.   در همین راستا، شبکه لبنانی «المنار» در ... بازتاب دستاورد بزرگ آزادسازی حلب توسط ارتش سوریه در رسانه‌های جهان ؛

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

تیم تحقیقاتی روسیه در ترکیه کار خود را آغاز کرد

تیم متشکل از نمایندگان وزارت خارجۀ روسیه و کار‌شناسان این کشور که برای مشارکت در تحقیقات درباره ترور سفیر مسکو در آنکارا وارد پایتخت ترکیه شده است، کار خود را با بررسی محل ترور آغاز کرد.   به گزارش یورونیوز، همکاری نیروهای روس و ترک به طور مشترک در مورد این تحقیقات پس از اعلام ... تیم تحقیقاتی روسیه در ترکیه کار خود را آغاز کرد

ادامه

ترکیه, جنگ بر علیه تروریسم, خبر, روسیه

روند خروج از شرق حلب امروز تکمیل می‌شود

منابع سوری اعلام کردند روند خروج افراد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از شرق حلب امروز به پایان می‌رسد.   به گزارش اسکای نیوز، منابع سوری با اشاره به پایان یافتن روند خروج افراد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از شرق حلب، تاکید کردند تاکنون ۴۰ هزار نفر از منطقه شرق حلب خارج شده‌اند.   منابع سوری ... روند خروج از شرق حلب امروز تکمیل می‌شود

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه