مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

ارتش سوریه در آستانه جدا‌سازی محله‌های قابون و تشرین دمشق است

ارتش سوریه تا جدا کردن محله های قابون و تشرین در شرق پایتخت کمتر از ۵۰۰ متر فاصله دارد.

 

 

منابع میدانی روز یکشنبه اعلام کردند که نیروهای گارد ریاست جمهوری سوریه در بخش میانی دو محله قابون و تشرین پیشروی مناسبی داشته اند.

 
ارتش و نیروهای مسلح سوریه در چند روز گذشته از فرصت ایجاد شده از درگیری میان گروه های تروریستی در غوطه شرقی استفاده کرده و مناطق جدیدی را در محله های قابون و تشرین پاکسازی کردند.

 
هم اکنون نیروهای پیشرو در محور ایستگاه برق در محور شرقی محله های قابون و تشرین با نیروهای مستقر در غرب این محله ها کمتر از ۵۰۰ متر فاصله دارند.

 
در صورتی که نظامیان سوری بتوانند این مسیر را پاکسازی کنند، مناطق حضور تروریست ها در این بخش به دو قسمت محله تشرین در شمال و قابون در جنوب تقسیم می شود.

 
دراین صورت تروریست های موجود در محله های قابون و تشرین باید به سوی یکی از این دوبخش عقب نشینی یا از طریق تونل ها به سمت شرق یعنی غوطه عقب نشینی کنند.

 
البته با توجه به مهارت ارتش سوریه در کشف و تخریب تونل ها، تا آن زمان ممکن است تونلی برای عقب نشینی تروریست ها باقی نماند.

 
روز جمعه نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت بر مسجد الهدایه در شمال محله قابون دمشق که در مرز محله تشرین قرار دارد ، مسلط شد.

 
ارتش سوریه در روزهای گذشته چند مجتمع مسکونی در محور جنوبی محله قابون را پاکسازی کرده بود.

 
همزمان با عملیات ارتش سوریه در محله قابون، درگیری های شدیدی نیز در محور شرقی دو محله تشرین و برزه درجریان است.

 
روز جمعه درگیری شدیدی میان گروه تروریستی جیش الاسلام از یک سو و گروه های تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن از سوی دیگر در شرق پایتخت سوریه آغاز شد.

 
این درگیری ها تاکنون به تسلط گروه تروریستی جیش الاسلام بر شهرک های حزه، عربین و بیت نایم منجر شده است.

 
گروه تروریستی جبهه النصره همزمان با این درگیری ها از محله قابون دمشق عقب نشینی کرد و دیگر گروه های تروریستی جای آن را گرفتند.
گروه تروریستی احرار الشام در این درگیری ها اعلام بی طرفی کرده است.

 
این درگیری ها پس از ربوده شدن کاروان نظامی گروه تروریستی جیش الاسلام از سوی تحریرالشام که ستون فقرات آن را جبهه النصره تشکیل می دهد ، آغاز شد.
ایرنا

واکنش روسیه به حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق

وزارت خارجه روسیه “اقدامات متجاوزانه” علیه سوریه را محکوم کرد و خواهان احترام به حاکمیت دمشق شد.   به نقل از شبکه خبری الجزیره، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی درباره حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق گفت: این حمله غیرقابل قبول و مغایر با اصول و عرف قوانین بین المللی است. ما ... واکنش روسیه به حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق

ادامه

اسراییل, جهان, خبر, روسیه

ارتش سوریه میدان گازی مهم «الشاعر» را از داعش پس گرفت

نیروهای دولتی سوریه میدان گازی «الشاعر» واقع در ریف حمص شرقی را از کنترل گروه تروریستی داعش خارج کردند.   به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در پی عملیات ارتش سوریه در این منطقه، شماری از نیروهای دو طرف کشته و زخمی شدند.   این میدان گازی با توجه به عقب نشینی های اخیر ... ارتش سوریه میدان گازی مهم «الشاعر» را از داعش پس گرفت

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

اسد: ما در وضعیت جنگ با اسرائیل هستیم

رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد که در صدد مذاکره با روسیه برای دستیابی به جدیدترین سامانه‌های ضد موشکی جهت مقابله با تهدیدات احتمالی آمریکا و اسرائیل است. بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه تلسور ونزوئلا درباره هدف سوریه از دستیابی به سامانه‌های ضد موشکی روسیه گفت: ما در وضعیت جنگ با اسرائیل هستیمما در ... اسد: ما در وضعیت جنگ با اسرائیل هستیم

ادامه

اسراییل, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

دمشق: فرانسه در جنایت خان شیخون دست دارد

وزارت خارجه سوریه ادعاهای وزیر خارجه فرانسه در خصوص حمله خان شیخون را کذب خواند.   به گزارش سایت خبری روسیه الیوم، وزارت خارجه سوریه در این بیانیه تاکید کرد که دمشق اقدامات گمراه کننده و دروغین و ادعاهای کذب مطرح شده از سوی ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه را محکوم می کند.   ... دمشق: فرانسه در جنایت خان شیخون دست دارد

ادامه

جهان, خبر, سوریه, فرانسه