مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

ارتش سوریه به تصرف بخش شرقی حلب و شکست کامل گروهک های تروریستی در این منطقه نزدیک است

به گزارش اسپوتنیک، این ارزیابی در مقاله ی روز دوشنبه روزنامه ی اینترنتی وال استریت ژورنال منتشر شد.

 

در این مقاله آمده است « گواه بیشتری حاکی از آن است که مخالفین در شهر ممکن است به شدت شکست بخورند.

 

شورشیان در حلب معتقدند که نیروهای رئیس جمهور بشار اسد و متحدینشان تقریبا ۶۰ درصد از محدوده ی شهر را که حتی تا یک هفته پیش تحت کنترل مخالفین بود محاصره کرده اند ، اگرچه اوضاع به سرعت تغییر می کند و به دشواری می توان آنرا ارزیابی نمود.

 

این روزنامه به نقل از محمد الشیخ، که عضو یکی از گروهک های مسلح موجود در حلب است نوشت: « شورشیان همچنین در خصوص خروج خود فکر می کنند از آنجایی که نیروها به خاطر اوضاع موجود دستشان خالی شده است. روحیه ی جنگی آنها پایین آمده است. آنها به خاطر اینکه نمی توانند این محاصره را بشکنند مایوس و ناامید شده اند.»

 

این روزنامه خاطر نشان می کند که گروهک واقع در بخش شرقی شهر کمیته ای را برای مذاکرات با دولت سوریه تشکیل می دهد. در عین حال تا کنون با مقامات جمهوری تماس نگرفته است.

 

بر اساس اطلاعات این روزنامه ، نتایج چنین مشورت هایی ممکن است خروج تمامی تشکل ها از شرق حلب باشد. پیشتر کارشناسان نظامی در دمشق خاطر نشان کرده بودند که در مبارزه به خاطر حلب نقطه ی عطف فرا رسیده است. ۶۵ درصد منطقه ی این کلان شهر تحت کنترل ارتش سوریه است ، منطقه ای که در سال ۲۰۱۲ توسط شبه نظامیان در زمان حمله ی آنها تصرف شده بود.

کارمند خدمات پزشکی روسیه در بمباران یک بیمارستان توسط شورشیان در حلب کشته شد

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک کارمند پزشکی ارتش روسیه در حملات روز دوشنبه گروه‌های شورشی مورد حمایت غرب، در حلب جان خود را از دست داد.   «ایگور کوناشنکف» سخنگوی وزارت دفاع در بیانیه خود گفت: «در نتیجه این بمباران مستقیم که مناطقی شامل بیمارستان‌ها ... کارمند خدمات پزشکی روسیه در بمباران یک بیمارستان توسط شورشیان در حلب کشته شد

ادامه

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

لیبیایی‌ها سرت را به طور کامل از داعش پس گرفتند

نیروهای دولتی لیبی از کنترل کامل بر شهر سرت، به عنوان مهمترین پایگاه داعش در این کشور خبر دادند.   به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشره، نیروهای دولت لیبی اعلام کردند که موفق شده‌اند کنترل کامل شهر بندری سرت، اصلی‌ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در لیبی را به دست بگیرند.   شهر سرت ... لیبیایی‌ها سرت را به طور کامل از داعش پس گرفتند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی

روسیه و چین قطعنامه حلب را وتو کردند

روسیه و چین پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که در شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص برقراری آتش‌بس موقت هفت روزه در حلب به رأی گذاشته شده بود، وتو کردند.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روسیه و چین پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را در حالی وتو کردند که ۱۱ ... روسیه و چین قطعنامه حلب را وتو کردند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

سیطره ارتش سوریه بر ۷۰ درصد از شرق حلب

ارتش سوریه با پیشروی‌های سریعی، که طی دو روز گذشته داشت، توانسته کنترل ۷۰ درصد از مناطق شرق حلب، که در اشغال گروه‌های شورشی است را به دست بگیرد.   به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، پیشروی‌های ارتش سوریه و متحدانشان در حلب سرعت گرفته است.   نیروهای ارتش و متحدانش، روز یکشنبه موفق ... سیطره ارتش سوریه بر ۷۰ درصد از شرق حلب

ادامه

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

تایمز لندن: ناامیدی اروپا برای کنار گذاشتن بشار اسد از قدرت!

روزنامه انگلیسی تایمز اذعان کرد: با نزدیک شدن جنگ حلب به پایان خود، مسؤولان اروپایی به این باور رسیده اند که درخواست های پیشین غرب برای برکناری بشار اسد رییس جمهوری سوریه، دیگر عملی نیست و برای حفظ حضور خود در جنگ سوریه پیشنهادهای جدید شامل کمک های مالی به وی داده اند.   به ... تایمز لندن: ناامیدی اروپا برای کنار گذاشتن بشار اسد از قدرت!

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, سوریه, شمال غرب آسیا, گزارش