مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

ارتش سوریه بخش هایی از حومه رقه را آزاد کرد

ارتش سوریه روز پنجشنبه چند منطقه در جنوب شهر الطبقه را واقع در حومه جنوب غربی رقه از اشغال داعش آزاد کرد.

 
به گزارش پایگاه خبری العهد از سوریه, نیروهای ارتش سوریه میدان نفتی الثوره و تاسیسات وابسته به آن و همچنین منطقه مساکن الثوره را در جنوب شهر الطبقه آزاد کردند.

 
بنابراین گزارش شماری از عناصر تروریستی در این عملیات کشته و یا زخمی و تجهیزات آنها منهدم شد.

 
ارتش سوریه از جنوب شرق استان حلب وارد مناطق غربی استان رقه شده است وپیش از این چند روستا را از گروه تروریستی داعش بازپس گرفته بود.

 
در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از نیروهای دمکراتیک کرد سوریه اعلام کرد که این نیروها پیشروی خود را به سمت محله الرومانیه واقع در شمال غرب شهر الرقه که در اشغال داعش است، آغاز کردند.

 
منابع میدانی روز گذشته اعلام کردند که نیروهای کرد در درگیری با گروه تروریستی تکفیری داعش بر روستای سحیل در جنوب غرب رقه مسلط شدند.

 
نیروهای دمکراتیک سوریه با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی عملیاتی را برای تسلط بر شهر رقه آغاز کرده اند.

 
جنگنده های سوریه نیز امروز در چند نوبت مواضع تروریست ها در منطقه «رجم الصریخی» واقع در ریف جنوب شرقی دمشق را هدف قرار دادند و منهدم کردند.

ایلنا

گزارش سازمان ملل درباره حمایت اسرائیل از تروریست‌های سوری

به نقل از الیوم السابع، گزارش دبیر کل سازمان ملل در خصوص عملکرد نیروهای حافظ صلح این سازمان تاکید دارد که نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در چندین مرحله اقدام نیروهای اسرائیلی را در حمایت از تروریست‌های مسلح در منطقه حائل و ارسال کمک و ارتباط و هماهنگی مستقیم با آنها را رصد کرده است. ... گزارش سازمان ملل درباره حمایت اسرائیل از تروریست‌های سوری

ادامه

اسراییل, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

وزارت دفاع روسیه: پیوستن ۴۷ منطقه به‌آتش‌بس ظرف یک روز در سوریه

به گزارش روسیاالیوم، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: حدود ۵۰ شهرک در استان ادلب سوریه به آتش بس ملحق شده اند و از درگیری دست برداشته اند.   در این بیانیه آمده است: ظرف یک روز ۴۷ توافق درباره پیوستن مراکز مسکونی در استان ادلب به آتش بس به امضا رسیده ... وزارت دفاع روسیه: پیوستن ۴۷ منطقه به‌آتش‌بس ظرف یک روز در سوریه

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه

داعش؛ دیروز و امروز در عراق + نقشه

به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، عراق دو یا سه سال پیش وضعیت امروز را نداشت به گونه‌ای که گروه تروریستی داعش یک سوم عراق را اشغال کرده بود و جنایت ها و کشتار زیادی به راه انداخت و آثار باستانی و سرمایه این کشور را به غارت برد.   اما اکنون وضعیت نسبت ... داعش؛ دیروز و امروز در عراق + نقشه

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

مذاکرات محرمانه روسیه و آمریکا در اردن درباره سوریه/مخالفت احتمالی ایران

منابع آگاه، از نشست‌های محرمانه میان روسیه و آمریکا در اردن خبر دادند که به منظور یکپارچه کردن تلاش‌های برای مبارزه با تروریسم انجام می شود.   صفحه “شبکه مرکزی پایگاه نظامی حمیمیم” در فیسبوک از مذاکرات محرمانه میان روسیه و آمریکا برای مشخص کردن مراکز اصلی توجه در مرحله آتی در سوریه پرده برداشت ... مذاکرات محرمانه روسیه و آمریکا در اردن درباره سوریه/مخالفت احتمالی ایران

ادامه

امریکا, ایران, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه