مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

آزادی شهرک و سد «الرمیلان» و ۱۵ حلقه چاه نفت در حومه الرقه

ارتش سوریه توانست با کمک همپیمانان خود، شهرک و سد «الرمیلان» و ۱۵ حلقه چاه نفت و دو ایستگاه پمپاژ را در حومه جنوبی الرقه آزاد کند که یک گام میدانی مهم قلمداد می‌شود، در جریان این عملیات، شماری از تروریست‌های داعشی به هلاکت رسیدند و هفت خودروی بمب‌گذاری شده، یک دستگاه تانک و چهار خودروی نظامی آنها منهدم شد.

 

نیروهای ارتش و مقاومت همچنان به عملیات خود در صحرای حمص در محور میدان الهیل-السخنه ادامه می‌دهند و با پیشروی از سمت شرق این میدان در یازده کیلومتری شهر السخنه آخرین دژ داعش در حومه شرقی حمص قرار گرفتند. ارتش همچنین در شمال بزرگراه حمص به تدمر پیشروی کرد که به هلاکت شماری از داعشی‌ها منجر شد.

 

در جبهه شرق پایتخت هم از صبح امروز درگیری‌ها میان ارتش سوریه و تروریست‌های جبهه النصره و فیلق الرحمن در محور جوبر-عین ترما جریان داشت و ارتش از زمین و هوا مواضع تکفیری‌ها را به شدت هدف قرار داد.

 

تشدید جنگ تروریست‌ها با یکدیگر و جدایی دو باند تروریستی از جبهه النصره

 

خبر دیگر اینکه درگیری‌های شدید میان گروه‌های تروریستی احرار الشام و هیئه تحریرالشام(جبهه النصره) در بیش از ۴۵ نقطه و شهرک در ادلب واقع در شمال سوریه ادامه دارد و همزمان با آن دو گروه تروریستی اعلام آماده‌باش کردند.

 

مهمترین تحول در جنگ داخلی گروه‌های تروریستی با یکدیگر، اعلام جدایی باند تروریستی نورالدین الزنکی و آنچه به گروه القوقاز (تروریست‌های قفقازی) معروف هستند از باند تروریستی هیئه تحریرالشام(جبهه النصره) است.

 
باند تروریستی جبهه النصره شهرک سلقین را با کمک باند تروریستی الحزب الترکستانی به سیطره خود درآورد و تروریست‌های احرار الشام را اخراج کرد، این در حالی است که جبهه النصره تروریست‌های خود را در حومه غربی حلب برای جنگ با احرار الشام به صف کرده است.

 

 

در مقابل احرار الشام و گروه‌های همپیمان آن شهرک‌های «الأتارب، سرمدا، شنان، معرزاف، معربلیت، دیر السبل و کفلانه» در حومه ادلب را به سیطره خود در آوردند و جبهه النصره را اخراج کردند،‌این درگیری‌ها به هلاکت شماری از تروریست‌های دو طرف منجر شد.

 

منابع وابسته به گروه‌های تروریستی از ورود نیرو و تسلیحات برای گروه‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه از سمت گذرگاه باب الهوی در حومه شمالی ادلب در مرزهای سوریه و ترکیه برای پیوستن به احرار الشام بر ضد جبهه النصره خبر دادند. به گفته این منابع، ترکیه به سبب درگیری‌های موجود میان گروه‌های تروریستی در بیشتر مناطق ادلب، گذرگاه باب الهوی را بسته است چرا که درگیری‌ها به شهر سرمدا و میدان باب الهوی در نزدیکی این گذرگاه رسیده است.

 

همچنین تصاویری پخش شده است که تروریست‌های جبهه النصره را در حال پاره کردن پرچم‌های الجیش الحر و احرار الشام در ادلب نشان می‌دهد.

تسنیم

برنامه ارتش برای شکست پروژه واشنگتن/ نبردهای صحرا در سوریه

روند نبردها در صحرای سوریه با آهنگ پرشتاب و با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی گسترده ارتش سوریه و همپیمانانش و هماهنگی در سطوح عالی به پیش می‌رود به طوری که این عملیات نتایج مدنظر را تا کنون محقق کرده است. یک کارشناس نظامی همراه ارتش سوریه به خبرنگار تسنیم گفته است بدیهی است که تمام محورهایی ... برنامه ارتش برای شکست پروژه واشنگتن/ نبردهای صحرا در سوریه

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

یک مجله آمریکایی؛ سوریه زیردریایی ارتش اسرائیل را غرق کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک مجله آمریکایی گزارش داد که این زیر دریایی در حال انجام یک ماموریت اطلاعاتی نظامی در دریای مدیترانه بوده که در جریان آن وارد آبهای منطقه ای سوریه می شود.مسئولان این زیردریایی تلاش می کنند تا برای اینکه توسط نیروهای سوری شناسایی نشوند به عمق بیشتری برود.   این زیر ... یک مجله آمریکایی؛ سوریه زیردریایی ارتش اسرائیل را غرق کرد

ادامه

اسراییل, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه به ۱۰ کیلومتری آخرین دژ «داعش» در حومه حمص رسید

منابع سوری از پیشروی ارتش سوریه در عمق صحرا در محور «الهیل-السخنه» و رسیدن نیروهای ارتش به ۱۰ کیلومتری آخرین دژ گروه تروریستی داعش در حومه شرقی حمص خبر دادند.   نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان به دستاورد جدیدی در عمق صحرای این کشور در محور میدان «الهیل-السخنه» دست یافتند و نقاط و تپه‌های استراتژیکی ... ارتش سوریه به ۱۰ کیلومتری آخرین دژ «داعش» در حومه حمص رسید

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

توافق آتش‌بس میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح در قلمون شرقی

گروه های مسلح حاضر در منطقه قلمون شرقی برای برقراری آتش بس دو ماهه با ارتش و دولت سوریه به توافق رسیدند.   شورای فرماندهی گروه های مسلح در منطقه موسوم به ‘شورای فرماندهی انقلابی شهر جیرود’ روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که کمیته مذاکرات شهرک های قلمون شرقی با طرف روس به ... توافق آتش‌بس میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح در قلمون شرقی

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

آزادسازی میدان بزرگ نفتی در حومه رقه/دستاورد ویژه گارد ریاست‌جمهوری در شرق پایتخت

ارتش سوریه با کمک همپیمانان خود به عملیات نظامی در عمق صحرا ادامه می‌دهد و دستاوردهای سریعی را در برابر گروه تروریستی داعش به دست می‌آورد، داعشی که یکی پس از دیگری مناطق تحت اشغال خود را از دست می‌دهد.   بر اساس این گزارش، ارتش سوریه و همپیمانانش از مواضع خود در کوه الجرین ... آزادسازی میدان بزرگ نفتی در حومه رقه/دستاورد ویژه گارد ریاست‌جمهوری در شرق پایتخت

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه