مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

آزادسازی میدان بزرگ نفتی در حومه رقه/دستاورد ویژه گارد ریاست‌جمهوری در شرق پایتخت

ارتش سوریه با کمک همپیمانان خود به عملیات نظامی در عمق صحرا ادامه می‌دهد و دستاوردهای سریعی را در برابر گروه تروریستی داعش به دست می‌آورد، داعشی که یکی پس از دیگری مناطق تحت اشغال خود را از دست می‌دهد.

 

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه و همپیمانانش از مواضع خود در کوه الجرین در حومه جنوب شرقی دمشق به‌سمت شرق تا تپه ام‌اذن پیشروی کردند که در نتیجه آن شماری از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند، نیروهای ارتش با این پیشروی به ۱۲کیلومتری نیروهایی رسیدند که از جنوب شرقی فرودگاه السین در شمال دمشق در حال پیشروی هستند، این در حالی است که گروه‌های تروریستی در حال فرار از این منطقه هستند.

 

نیروهای ارتش همچنین مناطق «رجم الارنب و بئر محروثه» در جنوب شرقی کوه سیس و منطقه «ارض جلیغم» و منطقه «سد ابوخشبه» در جنوب شرق دمشق را از اشغال گروه‌های تروریستی آزاد کردند.

 

در حومه شرقی حمص هم نیروهای ارتش و همپیمانان پس از آزادسازی میدان نفتی «الهیل» در شرق تدمر و تعدادی میدان گازی به پیشروی خود ادامه می‌دهند تا در ۱۸کیلومتری شهر استراتژیک «السخنه» که آخرین دژ اصلی گروه ترویستی داعش در حومه حمص به شمار می‌رود، قرار گیرند.

 

از حماه هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش روستاهای «زنوبه و قطیشه» در شرق شهرک الصبوره و مزارع و تپه‌های «کوجان» در حومه شرقی حماه را از اشغال تروریست‌ها آزاد کردند.

 

در حومه الرقه هم نیروهای سوری یک میدان بزرگ نفتی را در جنوب الرصافه و منطقه «خربه الحالول» پس از درگیری با تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

 

آن بخش از نیروهای ارتش سوریه که از سمت حومه جنوبی و غربی الرقه پیشروی کرده‌اند، توانستند به مرزهای اداری شهر حمص برسند که یک دستاورد مهم در سطح نبردهای صحرایی قلمداد می‌شود به‌طوری که این نیروها در ۷۰کیلومتری شهر استراتژیک السخنه قرار گرفتند.

 

در جبهه شرق پایتخت نیز نیروهای گارد ریاست جمهوری سوریه پس از درگیری‌های طولانی در محور «عین‌ترما ــ جوبر» که ۳۸ ساعت طول کشید به یک دستاورد مهم دست یافتند و توانستند ساختمان شرکت استراتژیک گوشت را در شهرک عین‌ترما از لوث تروریست‌ها پاکسازی و تعدادی تونل را کشف کنند، در نتیجه این عملیات خسارت‌ها و تلفات سنگینی به باندهای تروریستی فیلق الرحمن و جبهه النصره وارد شد، این گروه‌ها تمام امکانات و توان خود را برای این نبرد به‌خاطر اهمیت این محور به کار گرفته‌اند. یک منبع میدانی به خبرنگار تسنیم گفت نیروهای ارتش یکی از مهمترین خطوط دفاعی گروه‌های تروریستی را در این منطقه در هم شکسته‌اند و مواضع پیشروی خود در این جبهه را تثبیت کرده‌اند.

تسنیم

میدان نفتی الهیل در استان حمص سوریه آزاد شد

ارتش سوریه به طور کامل بر میدان نفتی الهیل در جنوب شهر السخنه در شرق استان حمص مسلط شد.   به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) یگان های ارتش و نیروهای مسلح این کشور روز پنجشنبه در ادامه تعقیب گروه تروریستی تکفیری داعش در بادیه، میدان و تاسیسات نفتی الهیل در ۱۷ کیلومتری السخنه را آزاد ... میدان نفتی الهیل در استان حمص سوریه آزاد شد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

سند داعش که سری بودن خبر مرگ ابوبکر بغدادی را برملا می‌کند

منابع اطلاعاتی امروز (دوشنبه) اعلام کردند که نیروهای امنیتی در غرب شهر موصل سندی را پیدا کردند که بر اساس آن، داعش اجازه انتشار خبر کشته شدن سرکرده اصلی این گروه تروریستی را ندارد.   منابع در مصاحبه با اسپوتنیک اعلام کردند که نیروهای امنیتی در زمان یورش به یکی از مقرهای گروه تروریستی داعش ... سند داعش که سری بودن خبر مرگ ابوبکر بغدادی را برملا می‌کند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

کنترل ارتش سوریه بر شهر باستانی الرصافه و ۱۵ روستا در حومه جنوبی سویدا

به نقل از روسیا الیوم، این منبع نظامی سوری عنوان داشت که نیروهای ارتش به کمک نیروهای هم پیمان توانست طی روزهای گذشته شهر باستانی الرصافه در حومه شرقی رقه به همراه ۱۵ روستا در حومه جنوبی السویدا آزاد کنند.   وی در ادامه افزود: تشکیلات تروریستی داعش در جریان این عملیات تلفات و خسارات ... کنترل ارتش سوریه بر شهر باستانی الرصافه و ۱۵ روستا در حومه جنوبی سویدا

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

پیشروی ارتش سوریه در حماه و تثبیت مواضع در حومه «الرقه»

نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای دفاع ملی عملیات جدیدی را در حومه السلمیه در شرق حماه و در تپه‌های «الهوائیات» برای آزادسازی این مناطق از اشغال تروریست‌های داعشی آغاز کردند.   یک منبع نظامی در این باره به تسنیم گفت: نیروهای ارتش به مستحکم کردن و تثبیت مواضع خود در محور «السلمیه-أثریا-الرصافه» پس از ... پیشروی ارتش سوریه در حماه و تثبیت مواضع در حومه «الرقه»

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه