مسکو: دبیرکل سازمان ملل از اختیاراتش فراتر رفته است

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نتایج همه پرسی مناطق جدید وجه قانونی نخواهد داشت، بیش از حد اختیارات است.   

ادامه

تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, لوگانسک

ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

پاتروشف: ذینفع اصلی در موضوع انفجار نورد استریم آمریکاست

دبیر شورای امنیت روسیه در نشست سران سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مستقل مشترک المنافع درباره انفجارهای اخیر در خط لوله های گاز نورد استریم اظهار نظر کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, تروریسم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

کارگران کشت و صنعت کارون خواستار اجرای همسان‌سازی واقعی شدند

جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت کارون شوشتر خواستار اجرای درست همسان‌سازی حقوق‌های خود شدند

.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدای از کارگران مجتمع کشت و صنعت کارون صبح امروز (دوم شهریور ماه) به نحوه اجرای همسان‌سازی حقوق اعتراض کردند.

 

یکی از این کارگران به ایلنا گفت: قرار بود در آخرین جلسه‌ای که به دنبال اعتراض کارگران شکل گرفت، با تشکیل هیاتی برای بررسی مطالبات کارگران با مقایسه‌سازی با شرکت‌های همتراز و مشابه، همسان‌سازی برای کارگران کشت و صنعت کارون در چند مرحله اجرایی شود.

 

او با بیان اینکه مرحله نخست اجرای همسان‌سازی رضایت کارگران را در پی نداشته و طبق توافق انجام نشده است، افزود: ۲ شاخص مدت زمان بیمه‌پردازی و مبلغ بیمه‌پردازی عوامل تعیین‌کننده در فرمول محاسبه همسان‌سازی حقوق است. بنابراین مبلغ همسان‌سازی برای هر کارگر کشت و صنعت کارون از پیش تعیین شده و بر اساس میزان سابقه پرداختی و آورده‌ای که داشته، محاسبه شده است.

 

او گفت: کشت و صنعت کارون به دلیل افزایش قیمت شکر در وضعیت خوب مالی به سر می‌برد با این حال دلیلی وجود ندارد که به دلیل کمبود منابع مالی از پرداخت کامل رقم همسان‌سازی حقوق به کارگران خودداری شود.

حمله آمریکا به شرق سوریه/ آماده‌باش نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق

در پی حمله به دو پایگاه غیر قانونی نیروهای آمریکایی در شرق سوریه، ارتش آمریکا اعلام کرد، بالگردهای تهاجمی وابسته به آن برخی پایگاه‌های وابسته به شبه نظامیان را که برای حمله علیه نیروهای این کشور استفاده می‌شد هدف قرار داده است. همزمان پنتاگون از آماده باش نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق خبر داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

سانا: پایگاه آمریکا در سوریه برای دومین بار هدف حمله قرار گرفت

پس از حملات راکتی دیشب به ۲ پایگاه آمریکا در شرق سوریه، منابع رسمی سوریه خبر دادند که پایگاه آمریکا در شرق این کشور برای دومین بار هدف حمله قرار گرفته است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه

کربی: عقب‌نشینی ایران از مواردی باعث پیشرفت در مذاکرات شد

آمریکا می‌گوید که عقب‌نشینی ایران از برخی خواسته‌هایش باعث شده تا پیشرفت‌های جدیدی در مذاکرات هسته‌ای ایجاد شود. طبق برخی گزارش‌ها آمریکا هیچ‌کدام از شروط ایران را نپذیرفته اما مقام‌های ایران این ادعا را رد می‌کنند.

ادامه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, تروریسم, جهان, خاورمیانه, سوریه, غرب, گزارش, مذاکرات اتمی