مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

پیشروی ارتش سوریه در دیرالزور / آمادگی گروه‌های مسلح برای تسلیم‌شدن

آزاد سازی مناطق جدید در غرب دیر الزور و حومه شرقی آن به دست نیروهای ارتش سوریه و آمادگی ۳۵ گروه مسلح برای پیوستن به این نیروها از جدیدترین تحولات میدانی سوریه است.

 

به گزارش المیادین، نیروهای ارتش سوریه توانستند در ادامه پیشروی های خود مناطق حوایج ابومصعه و حوایج ابو عرب و الخریطه و عین ابو جمعه واقع در غرب دیر الزور را آزاد کنند.

 

این نیروها هم چنین موفق شدند تپه ها و منطقه ضهره الموحسن واقع در حومه شرقی دیر الزور را آزاد کنند.

 

از سوی دیگر مرکز روسی آشتی ملی در سوریه در بیانیه ای تاکید کرد که ۳۵ گروه مسلح برای پیوستن به نیروهای دولتی سوریه در منطقه کاهش تنش در ادلب اعلام آمادگی کرده اند.

 

در این بیانیه آمده است: در پی مذاکره با فرماندهان گروههای مسلح در منطقه کاهش تنش شرقی در ادلب ۳۵ گروه مسلح آمادگی خود را برای پیوستن به نیروهای دولتی اعلام کردند.

 

به نقل از روسیا‌الیوم، وزارت دفاع روسیه امروز از آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه در شرق فرات و در اطراف دیرالزور علیه گروه تروریستی داعش خبر داد.

 

وزارت دفاع روسیه تصریح کرد نیروهای ارتش سوریه با حمایت هوایی جنگنده های روسیه و با استفاده از پل‌های معلق تعبیه‌شده توسط یگان مهندسی جنگ ارتش، از رود فرات عبور کردند.

 

نیروهای ارتش سوریه پس از عبور از رود فرات موفق به عقب راندن عناصر مسلح گروه تروریستی داعش از سواحل رود فرات و برخی از روستاهای ساحلی شدند.

مهر، ایلنا

ادامه پیشروی ارتش سوریه و گسترش کمربند امنیتی اطراف فرودگاه دیرالزور

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان‌هایی از ارتش سوریه به تازگی عملیات گسترده‌ای را علیه مخفی‌گاه‌ها و مراکز تجمع داعشی‌ها در حومه شرقی شهر دیرالزور آغاز کرده‌اند که طی آن خطوط دفاعی داعش در منطقه درهم شکسته و بسیاری از این تروریست‌ها کشته یا زخمی شدند.   عملیات ارتش سوریه با کنترل کامل ... ادامه پیشروی ارتش سوریه و گسترش کمربند امنیتی اطراف فرودگاه دیرالزور

ادامه

جهان, خبر, سوریه

گروهی از اعضای داعش خود را تسلیم ارتش سوریه کردند

منابع آگاه در سوریه اعلام کردند، در پی پیشروی‌های ارتش سوریه و همپیمانانش در استان دیرالزور، گروهی از اعضای داعش خود را تسلیم ارتش این کشور کرده‌اند.   به گزارش خبرگزاری نووستی روسیه، این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند، گروهی از اعضای داعش در دیرالزور خود را تسلیم ارتش سوریه کرده‌اند اما به ... گروهی از اعضای داعش خود را تسلیم ارتش سوریه کردند

ادامه

جهان, خبر, سوریه

روسیه داعش را در سوریه از شرق مدیترانه با دو زیردریایی موشکباران کرد

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از گزارش وزارت دفاع روسیه نوشت: دو زیردریایی روسی از حالت زیر آب در شرق مدیترانه مراکز داعش را در سوریه هدف قرار دادند.   وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: مراکز گروه تروریستی داعش در دیرالزور با موشک های کالیبر از زیردریایی های «ولیکی نووگراد» و «کولپینو» در دریای ... روسیه داعش را در سوریه از شرق مدیترانه با دو زیردریایی موشکباران کرد

ادامه

جهان, خبر, روسیه, سوریه

توافق بر سر چهارمین منطقه امن در سوریه

به گزارش رویترز، منابع ترکیه‌ای خبر دادند که ایران، ترکیه و روسیه در نشست آستانه، بر سر ایجاد چهارمین منطقه کاهش تنش (امن) در سوریه به توافق رسیده‌اند. این منطقه در استان ادلب خواهد بود که در حال حاضر در کنترل “جبهه النصره” است.   هنوز معلوم نیست که چه گروه‌هایی امنیت منطقه کاهش تنش ... توافق بر سر چهارمین منطقه امن در سوریه

ادامه

اردن, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه