دمشق: حمایت مالی و رسانه‌ای فرانسه از تروریست‌ها همچنان ادامه دارد

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه روز شنبه گفت که نظام فرانسه همچنان حمایت مالی و رسانه‌ای از تروریست‌ها و جدایی‌طلب‌ها در سوریه را ادامه می‌دهد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه

سران ناتو و اتحادیه اروپا اهمیتی برای آسانژ قائل نیستند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا یا ناتو نمی‌خواهند به وضعیت بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس اشاره کنند.  

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, جهان, جهان غرب, روسیه, ویکی‌لیکس

دمشق: غرب دنبال کمک به تروریست‌ها است نه مردم سوریه

وزیر امور خارجه سوریه، کشورهای غربی را به تلاش برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به “عناصر تروریستی” متهم و بر لزوم ورود این کمک‌ها تنها از طریق دمشق تأکید کرد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, ترکیه, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه

مسکو: هدف تحریم‌های غرب براندازی نظام مشروع سوریه است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های غرب علیه سوریه وضعیت انسانی کشور را بدتر می‌کند و به نظر می‌رسد هدف از این اقدام براندازی مقامات مشروع سوریه است.

ادامه

تحریم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوریه, فقر

سرکرده تروریست‌های هیئت تحریر الشام اطلاعات شبه‌نظامیان خارجی را به غرب می‌فروشد

برخی فعالان در ادلب فاش کردند، هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) از چند هفته قبل به بهانه تدابیر امنیتی، بانک اطلاعاتی از تمامی شبه‌نظامیان خارجی حاضر در مناطق را جمع‌آوری کرده و قصد دارد آن را به دستگاه‌های اطلاعاتی غرب بفروشد.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, جهان غرب, خاورمیانه, خبر, سوریه, قطر

هشدار مرکل به آمریکا درباره نقض قوانین بین‌المللی

صدر اعظم آلمان نیز به تحریم‌های سنای آمریکا علیه روسیه انتقاد وارد کرده و درباره نقض قوانین بین المللی به ایالات متحده هشدار داد.

 

به نقل از روزنامه آلمانی “دی ولت”، نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با ۹۸ رأی موافق و دو رأی موافق یک بسته تحریمی که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و روسیه است را به تصویب رساندند. طرح تحریم روسیه در قالب متمم به تحریم‌های ایران، الحاق شده بود.

 

بعد از انتقاد شدید “زیگمار گابریل” وزیر امور خارجه آلمان به این مسئله حالا “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان نیز علیه این اقدام آمریکا سخن گفته  و به آمریکا درباره نقض قوانین بین المللی هشدار داده است.

 

وی علیه تصمیم سنای آمریکا برای گسترش تحریم ها علیه روسیه سخن گفته و “استفان زایبرت”، سخنگوی دولت آلمان امروز در سخنانی در برلین اظهار داشت که این عجیب است که در تحریم رفتار روسیه اقتصاد اروپا باید هدف تحریم قرار گیرد. این طور نباید باشد. یک اتفاق نظر محتوایی بزرگی در این باره وجود دارد.

 

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان نیز امروز اظهار داشت که اگر این قانون به اجرا در آید و رئیس جمهور آمریکا از آن استفاده کند و همچنین شرکت های اروپایی و آلمانی در ارتباط با سیستم خط لوله انتقال گاز در اتحادیه اروپا نیز شامل این تحریم ها شوند ما آن را خلاف قوانین بین المللی می دانیم. این تصمیمات بر خلاف منافع آلمان است.

 

«کریستین کارن»، صدر اعظم اتریش و «زیگمار گاربریل»، وزیر خارجه آلمان نیز در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند این مصوبه، می‌تواند بر مبادلات مربوط به انتقال گاز از روسیه اثر بگذارد.

 

مقام‌های این دو کشور در این بیانیه خاطرنشان کرده‌اند مهم است که اروپا و ایالات متحده در موضوع مربوط به اوکراین که از جمله محورهای اختلاف بلوک غرب با روسیه است مواضعی متحد اتخاذ کنند.

 

«کارن» و «گابریل» با اشاره به بندی از مصوبه سنا که خواستار مخالفت آمریکا با پروژه انتقال مستقیم گاز روسیه از طریق خط لوله گازی «نورد استریم-۲» در بستر دریای بالتیک به آلمان است نوشته‌اند: «ما نمی‌توانیم تهدید تحریم‌های غیرقانونی و برون‌مرزی علیه شرکت‌های اروپایی را بپذیریم.»

 

«گابریل» و «کارن» همچنین واشنگتن را به تلاش برای کمک به شرکت‌های تأمین‌کننده گاز آمریکایی به بهای لطمه به رقبای روسی آنها متهم کرده‌اندو آنها گفته‌اند حذف شرکت‌های اروپایی شریک در پروژه نورد استریم، «یک جنبه جدید و بسیار منفی به روابط آمریکا و اروپا اضافه می‌کند.»

تسنیم

عدم آگاهی دستگاه‌های اطلاعاتی غرب ازکمک به‌تروریستها غیرمعقول است

به گزارش النشره، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در سخنانی اعلام کرد که جامعه جهانی باید در قبال پدیده تروریسم موضع قاطعانه ای اتخاذ کرده و نگاه واقع بینانه ای داشته باشد.   بر اساس این گزارش، وی در این خصوص ادامه داد: بعید به نظر می رسد که حمایت های مالی و تسلیحاتی که ... عدم آگاهی دستگاه‌های اطلاعاتی غرب ازکمک به‌تروریستها غیرمعقول است

ادامه

جهان, خبر, مصر

اجرای محدودیت‌ آمریکا، انگلیس، برای خطوط‌هوایی ۸ کشور مسلمان

به گزارش یورونیوز، ایالات متحده آمریکا از شرکتهای هواپیمایی ۸ کشور دارای جمعیت عمدتا مسلمان خواست در پروازهایشان به مقصد این کشور، حمل هرگونه دستگاه الکتریکی یا الکترونیکی بزرگتر از تلفن همراه به داخل هواپیماها را برای مسافران ممنوع کنند.   این هشت کشور واقع در خاورمیانه و شمال آفریقا عبارتند از اردن، مصر، ترکیه، ... اجرای محدودیت‌ آمریکا، انگلیس، برای خطوط‌هوایی ۸ کشور مسلمان

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, خبر

قدرت‌های اروپایی در تلاش برای هموار کردن تحریم‌های بیشتر علیه نظام سوریه

فرانسه، انگلیس و آلمان تلاش دارند تا امروز (دوشنبه) اعضای اتحادیه اروپا را به محکوم کردن کمپین هوایی روسیه در سوریه متقاعد کرده و راه را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه نظام بشار اسد هموار کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد تا به تلاش‌ها برای ارسال کمک‌های ... قدرت‌های اروپایی در تلاش برای هموار کردن تحریم‌های بیشتر علیه نظام سوریه

ادامه

جهان, خبر, سوریه, غرب اروپا