مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

نماینده پارلمان مصر: ترور سفیر روسیه، نتیجه حمایت های دولت ترکیه از تروریسم است

به گزارش اسپوتنیک، «محمود بدر»، نماینده مجلس مصر در واکنشی متفاوت به ترور سفیر روسیه در آنکارا گفت که ترکیه تاوان حمایت های خود از تروریسم را می دهد.

 

این نماینده مجلس مصر در مصاحبه اختصاصی خود با اسپوتنیک گفت: متاسفانه مرگ «کارلوف» نتیجه سیاست های گذشته دولت ترکیه در قبال حمایت از تروریست ها در سوریه است.

 

«بدر» همچنین در ادامه سخنان خود این ضایعه را به مردم و آنچه وی «برادران روسی» خود خواند تسلیت گفت و عنوان کرد: مردم روسیه دوستانی هستند که برای مدت طولانی و در سخت ترین شرایط از مصر حمایت کردند.

 

وی که از رهبران اصلی «جنبش تمرد» است، با انتقاد شدید خود از دولت ترکیه گفت: مرگ «کارلوف» نشان دهنده این است که آنکارا در موقعیتی نیست که بتواند از جان دیپلمات های خارجی در این کشور حفاظت کند.

 

این دیپلمات مصری همچنین با اشاره به حمایت دولت ترکیه از تروریسم گفت: ترکیه به حمایت از تروریست ها معروف شده است. این کشور مرزهای خود را رو به صدها تن از تروریست هایی گشود که از اعضای جبهه النصره بودند. حادثه ای که برای «کارلوف» رخ داد، تاوانی است که ترکیه بابت حمایت از تروریسم می پردازد.
مهر

تیم تحقیقاتی روسیه در ترکیه کار خود را آغاز کرد

تیم متشکل از نمایندگان وزارت خارجۀ روسیه و کار‌شناسان این کشور که برای مشارکت در تحقیقات درباره ترور سفیر مسکو در آنکارا وارد پایتخت ترکیه شده است، کار خود را با بررسی محل ترور آغاز کرد.   به گزارش یورونیوز، همکاری نیروهای روس و ترک به طور مشترک در مورد این تحقیقات پس از اعلام ... تیم تحقیقاتی روسیه در ترکیه کار خود را آغاز کرد

ادامه

ترکیه, جنگ بر علیه تروریسم, خبر, روسیه

روند خروج از شرق حلب امروز تکمیل می‌شود

منابع سوری اعلام کردند روند خروج افراد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از شرق حلب امروز به پایان می‌رسد.   به گزارش اسکای نیوز، منابع سوری با اشاره به پایان یافتن روند خروج افراد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از شرق حلب، تاکید کردند تاکنون ۴۰ هزار نفر از منطقه شرق حلب خارج شده‌اند.   منابع سوری ... روند خروج از شرق حلب امروز تکمیل می‌شود

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

بشار الجعفری: سازمان ملل به وظایفش درست عمل نمی‌کند

نماینده دائم سازمان ملل در سوریه تأکید کرد که پیش‌نویس قطعنامه فرانسه که درشورای امنیت به تصویب رسید، بخش دیگری از تبلیغات مداوم علیه سوریه و جنگ ارتش علیه تروریست‌هاست.   به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: پیش‌نویس قطعنامه فرانسه بخشی دیگر از ... بشار الجعفری: سازمان ملل به وظایفش درست عمل نمی‌کند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

ورود اتوبوس های حامل ساکنان الفوعه و کفریا به جنوب حلب

منابع سوری از ورود اتوبوس های حامل شماری از افراد مجروح و بیمار از شهرک های شیعه نشین کفریا و الفوعه به گذرگاه الراموسه در جنوب حلب خبر دادند.   به گزارش النشره، منابع سوری گزارش دادند: ۶۵ اتوبوس حامل ۳۵۰۰ نفر شرق حلب را نیمه شب گذشته ترک کرده است.   در همین حال ... ورود اتوبوس های حامل ساکنان الفوعه و کفریا به جنوب حلب

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا