دو گردان هوایی اف-۳۵ و دو ناوشکن آمریکایی در راه اروپا

جو بایدن امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که با هدف تقویت امنیت منطقه‌ای پس از حمله روسیه به اوکراین، آرایش نظامی نیروهای خود در اروپا را بهبود می‌بخشد.

ادامه

اروپا, اسپانیا, المان, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایتالیا, ترکیه, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, ژاپن, سوئد, شرق اروپا, غرب, فنلاند, کره جنوبی, گزارش, لهستان, ناتو

کشورهای آسیا واقیانوس آرام نباید به دیوار شکسته ناتو اعتماد کنند

نشست ناتو سه شنبه ۲۸ ژوئن (۷ تیر) در مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد. از چشم ناظران، این محصول جنگ سرد قدیم در حال گشودن فصلی جدید از یک «جنگ سرد جدید» است.

ادامه

اروپا, اسپانیا, استرالیا, اقیانوسیه, المان, امریکا, امنیتی, انگلستان, اوکراین, پرتغال, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, ناتو, نیوزلند

لندن بی‌وقفه در‌پی دمیدن در آتش جنگ؛ وزیر‌خارجه انگلیس خواستار ارسال تسلیحات به‌تایوان شد

وزیر خارجه انگلیس پیشنهاد داده که این کشور باید کمک‌های نظامی به تایوان بفرستد؛ این وزیر خارجه در حالیکه دیروز شواهد و مدارکی را به کمیته مجلس عوام ارائه داد، این “اظهارات شوکه‌کننده” را ایراد کرد.

ادامه

انگلستان, اوکراین, تایوان, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا

لشکرکشی ناتو در اروپا و استقرار طولانی با ترفند‌های نوین

در تداوم تقابل آمریکا و ناتو با روسیه، مشاور امنیت ملی ایالات متحده از استقرار نظامی بلندمدت در سراسر قاره اروپا خبر داد.

ادامه

اروپا, اسپانیا, امریکا, اوکراین, بالکان, بلاروس, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق اروپا, صلح, فرانسه, ناتو

دولت بایدن: اوکراین توانایی باز پس‌گیری اراضی خود را ندارد

مقامات دولت رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند که علی رغم تسلیح اوکراین به تجهیزات پیشرفته نظامی غربی، بعید به نظر می‌رسد که کی‌یف بتواند سرزمین های از دست رفته را بازپس بگیرد.

ادامه

اسپانیا, المان, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا, ناتو

منتقد پوتین: اروپا با تحریم نفت روسیه به خود آسیب وارد می‌کند

میخائیل خودورکوفسکی از منتقدان ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، گفت که اروپا با اعمال تحریم‌ها علیه نفت مسکو به خود آسیب وارد می‌کند.

 

به گزارش ایرنا، خودورکوفسکی در گفت و گو با نشریه پولیتیکو، اتحادیه اروپا را متهم کرد که با تحریم‌ مسکو اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شود و اینکه به اعتقاد او این امر به جای خالی کردن خزانه کاخ کرملین، ۲۷ کشور عضو بلوک را به لحاظ اقتصادی تضعیف می‌کند.

 

این شخصیت برجسته روسی که در یک سفر دو روزه برای دیدار با مقام های اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرده، گفت که اتحادیه اروپا باید فراورده‌های جایگزین را پیش از حرکت به سوی تحریم تضمین می‌کرد یا باید رویکرد دیگری مانند تعرفه بر انرژی روسیه را به جای اعمال تحریم، به کار می‌بست.

 

وی معتقد است که اروپا اکنون با ایجاد حفره در منابع مالی خود کمتر قادر به سرازیر کردن پول جهت خرید تسلیحات بیشتر برای اوکراین است.

 

خودورکوفسکی، رئیس سابق غول نفتی یوکوس، پس از تبدیل شدن به یکی از منتقدان صریح کرملین ۱۰ سال را در زندان سپری کرد. پس از آزادی در سال ۲۰۱۳، وی از طریق سازمان «روسیه باز» علیه دولت روسیه کارزاری را به راه انداخت.

 

به دنبال کاهش جریان گاز وارداتی کشورهای اروپایی از روسیه، قیمت گاز طبیعی در هر مگاوات ساعت در اروپا روز دوشنبه ۵.۸۷ درصد افزایش یافت. بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال جایگزین‌های ممکن برای گاز طبیعی روسیه هستند.

 

قیمت گاز طبیعی به ازای هر مگاوات ساعت برای قراردادهای ژوئیه در اروپا در عصر روز دوشنبه به ۱۲۴.۶۶ یورو (۱۳۱.۱۸ دلار) افزایش یافت.

 

شرکت گازپروم روسیه گزارش داد که عرضه گاز از طریق خط لوله نورد استریم ممکن است به ۶۷ میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد. پیشتر حد معمول انتقال گاز از این خط لوله، ۱۶۷ میلیون متر مکعب بود.

 

رهبران اروپا با دنبال روی از امریکا منافع مردم این کشوها را قربانی سیاست‌های امریکا کرده‌اند، به طوری که شهروندان اروپایی دچار مشکلات تورمی بی‌سابقه‌ای در نتیجه پیروی از این سیاست‌ها شده‌اند.

پکن: ناتو تلاش برای آغاز جنگ سرد جدید را متوقف کند

سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از اظهارات تحریک‌آمیز و انتشار اطلاعات نادرست علیه پکن توسط ناتو، گفت این ائتلاف باید دست از تلاش برای آغاز یک جنگ سرد جدید را متوقف کند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, غرب, ناتو

فرمانده آلمانی: برای شکست روسیه به بازدارندگی اتمی نیاز داریم

فرمانده نیروی هوایی آلمان روز سه شنبه اظهار داشت که ناتو باید برای تهدیدات اتمی روسیه آماده باشد و بتواند ضربه بازدارنده به این کشور وارد کند.

ادامه

اتحاد شوروی, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, بالکان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دخالت نظامی, روسیه, شرق اروپا, لهستان

کشته شدن بیش از ۵۰ ژنرال اوکراینی در حمله موشکی

وزارت دفاع روسیه بعد از ظهر شنبه از حمله موفق موشکی به مقر فرماندهان ارشد ارتش اوکراین و کشته شدن ژنرال‌های اوکراینی خبر داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, دونتسک, روسیه, شرق اروپا, ناتو