اعتصاب گسترده کارگران و لوکوموتیورانان راه آهن انگلیس در اعتراض به دستمزدها

حمل و نقل ریلی در انگلیس بار دیگر تحت تاثیر اعتصاب کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن در اعتراض به دستمزدها در بسیاری مناطق فلج شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری, گزارش

موج اعتصابات کارگری در شرکت آمریکایی آمازون به انگلستان رسید

صدها کارگر آمازون در رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان خصوصی در واتس‌اپ و تلگرام خواستار اعتراضات بیشتر و توقف کار در این هفته و افزایش دستمزد ساعتی خود به ۱۵ پوند هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

فشار کاری، موجب برق‌گرفتگی و مرگ دو سیمبان در اصفهان و رشت شد

طی دو روز گذشته، دو سیمبان اداره برق اصفهان و رشت بر اثر دو حادثه کار جداگانه جان باختند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز شنبه (هشتم مرداد ماه) سیمبان تعمیرات اداره برق رشت به نام «عارف فرح» حین کار تعمیرات در ارتفاع تیرک دچار برق گرفتگی شد و جانش را از دست داد.

 

همکاران وی می‌گویند: مرحوم عارف فرح از سیمبانان درآمد و نصب کنتور بوده که روی خط بیست هزار ولت برای تعمیرات اعزام شده بود.

 

همچنین نهم مرداد ماه، «مسلم استکی» سیمبان جوان بخش تعمیرات اداره برق اصفهان که، به علت شوک الکتریکی و سقوط از تیرق برق دچار حادثه شد و جان باخت.

 

همکاران وی می‌گویند: مسلم استیکی، همانند اکثر سیمبانان جان باخته در حادثه کار بر اثر افزایش تعداد شیفت‌های کاری و افزایش مأموریت‌ها و خستگی زیاد (که موجب پایین آمدن ایمنی و دقت در انجام کار سیمبانان می‌شود) دچار حادثه کار شده است.

قانون‌گریزی اصلی لاینفک در رژیم ضد کارگری ولایی

تکلیف قانون در مورد اصلاح مصوبه‌ی کمک هزینه‌ی مسکن روشن است؛ همان ۶۵۰ هزار تومانِ تصویب شده باید به سرعت و پیش از زمان پرداخت حقوق کارگران در مردادماه، ابلاغ شود. هیچ راه دیگری نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

بار تورم بر دوش کارگران آمریکایی؛ حرص و طمع شرکت‌های تجاری عامل اصلی

شرکت‌های بزرگ آمریکایی از تورم به عنوان پوششی برای افزایش قیمت‌ها استفاده می‌کنند، با این حال فدرال رزرو ایالات متحده در حال افزایش نرخ بهره است که بیشتر به قشر عادی آمریکایی‌ها لطمه می‌زند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

تجمع کارگران داروگر تهران در اعتراض به نبود امنیت شغلی و عدم پرداخت معوقات مزدی و بیمه‌ای

کارگران کارخانه مواد شوینده داروگر تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و معوقات حقوقی‌شان، صبح هشتم تیر ماه در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری