مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

فرمانده تروریست های احرارالشام در حلب به هلاکت رسید

گروه تروریستی احرارالشام به هلاکت فرمانده خود در شهرحلب سوریه اعتراف کرد.

 

به گزارش رسانه های نزدیک به تروریست ها، «ابوحارث الحلبی» در درگیری های اخیر تروریست ها با ارتش سوریه در محله شیخ سعید شهر حلب کشته شده است.

 
ابوحارث الحلبی فرمانده میدانی گروه تروریستی احرارالشام در شهر حلب بود که در چارچوب جیش الفتح در درگیری با ارتش سوریه شرکت داشت.

 
گروه تروریستی احرارالشام نیروهای خود را در قتالب در چند منطقه عملیاتی تقسیم کرده و فرماندهی هر منطقه را برعهده یکی از سرکردگان خود قرار داده است.

 
این گروه تروریستی عضوی از ائتلاف جیش الفتح است.

 
گروه تروریستی احرارالشام از آغاز بحران سوریه و از ادغام چهار گروه گردان های احرارالشام، حرکت اسلامی فجر، گروه طلیعه و گردان های ایمان تشکیل شد.

 
فعالیت این گروه تروریستی بیشتر در استان های ادلب، حلب و حماه سوریه است، ولی در دیگر مناطق نیز درکنار ارتش آزاد و جبهه النصره با ارتش و نیروهای مسلح سوریه می جنگد.

 
‘حسن عبود’ با نام نظامی ‘ابو عبدالله الحموی’ از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ ، ‘هاشم الشیخ’ با نام نظامی ‘ابو جابر’ ،از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ و ‘ابو یحیی الحموی’ از سال ۲۰۱۵ تاکنون فرماندهی این گروه تروریستی را برعهده داشته اند.

ابراهیم الجعفری: بیش از یک سوم استان نینوا آزاد شده است

وزیر خارجه عراق تاکید کرد که از ابتدای عملیات آزادسازی موصل تاکنون بیش از ۱۷۰۰ عنصر داعش به هلاکت رسیده اند و بیش از یک سوم استان نینوا آزاد شده است. به گزارش مهر به نقل از سومریه نیوز، وزیر خارجه عراق در سخنانی در برلین پایتخت آلمان آمار تروریست های به هلاکت رسیده در ... ابراهیم الجعفری: بیش از یک سوم استان نینوا آزاد شده است

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

نیروهای ارتش عراق به یک کیلومتری موصل رسیدند

گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای ارتش عراق به یک کیلومتری موصل رسیده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از العراقیه، نیروهای ارتش و پلیس مرکزی عراق در آستانه ورود به موصل و در یک کیلومتری این شهر هستند. هم‌زمان با نزدیک‌ شدن نیروهای ارتش عراق به موصل، تک‌تیراندازان داعش با کمین در ورودی‌های این ... نیروهای ارتش عراق به یک کیلومتری موصل رسیدند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

رئیس پلیس عراق اعلام کرد؛ محور جنوبی شهر «موصل» به طور کامل آزاد شد

رئیس پلیس عراق در سخنانی از آزادی کامل محور جنوبی شهر «موصل» از سیطره داعش، خبر داد. به گزارش مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، «شاکر جودت» رئیس پلیس عراق ضمن اعلام این خبر، گفت: عملیات آزادسازی محور جنوبی که مساحت آن بالغ بر ۱۸۵۰ کیلومتر مربع است، به پایان رسید. وی در این ... رئیس پلیس عراق اعلام کرد؛ محور جنوبی شهر «موصل» به طور کامل آزاد شد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

تروریست ها تظاهرکنندگان بی گناه در حلب را به رگبار بسته و به آنها اجازه خروج از شهر را نمی دهند

تظاهرات مردمی علیه تروریست ها در مناطق شرقی حلب همچنان ادامه دارد. به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی رسمی وزارن دفاع روسیه “ایگور کاناشنکوف” امروز اعلام کرد، مردم و ساکنان بی گناه شهر حلب تقاضا دارند تا به آنها اجازه خروج از شهر داده شود ولی تروریست ها درپاسخ، آنها به رگبار بسته و اقدام به برگزاری ... تروریست ها تظاهرکنندگان بی گناه در حلب را به رگبار بسته و به آنها اجازه خروج از شهر را نمی دهند

ادامه

جهان, خبر, سوریه