چین و روسیه خواستار آزاد سازی دارایی‌های افغانستان شدند

نمایندگان روسیه و چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند که برای از میان برداشتن چالش‌های اقتصادی در افغانستان باید دارایی‌های مسدود شده این کشور آزاد شود.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, سوئیس, شرق آسیا, شرق اروپا

پس‌لرزه‌های اشغالگری آمریکا؛ ۹۷ درصد مردم افغانستان در آستانه سقوط به زیر خط فقر

۲۰ سال جنگ و اشغالگری آمریکا در افغانستان، چنان زخم های عمیقی بر تن جامعه و اقتصاد این کشور ایجاد کرده که که به نظر نمی‌رسد تا مدتها خبری از التیام باشد. در ادامه تبهات این اشغالگری، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرده ۹۷ درصد مردم افغانستان در آستانه سقوط به زیر

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, سازمان ملل, فقر, گزارش

طالبان: کشت خشخاش در افغانستان به صفر رسیده است

«ملا عبدالحق همکار» معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت داخلی طالبان گفت که کشت خشخاش درافغانستان به صفر رسیده و در یک سال گذشته نیز بیش از ۷۸ هکتار از کشتزار این ماده مخدر تخریب شده‌ است.

 

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، وی در نشست گزارش‌دهی از کارنامه‌ یک ساله‌ی این نهاد، افزود: بیش از دو هزار قاچاقچی مواد مخدر نیز در یک سال بازداشت شده‌اند و ۴۸ هزار معتاد هم برای درمان به درمانگاههای ویژه انتقال یافته‌اند.

 

ملا عبدالحق همکار از بازداشت دو هزار و ۹۵  قاچاقچی مواد مخدر و نیز کشف و ضبط  ۲۸ کارخانه تولید این مواد در این کشور خبر داد.

 

معاون مبارزه با مواد مخدر طالبان افزود: در سال ۱۴۰۱ اقدامات و عملیات مبارزه با مواد مخدر دستاوردهای خوبی داشته است و این روند ادامه دارد.

 

مولوی عبدالرحمان قاسمی، یکی دیگر از مقامات نهاد مبارزه با مواد مخدر طالبان، گفت: بزودی  برگزاری کنفرانس بین‌المللی میان کشورهای منطقه در راستای مبارزه با مواد مخدر در کابل برگزار خواهد شد.

 

پیش از این سازمان ملل متحد در گزارشی در اوایل سال جاری  افغانستان را بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد مخدر در جهان اعلام کرده بود و به دنبال آن طالبان کشت مواد مخدر در این کشور را ممنوع اعلام کرد.

تعیین «سهمیه» توسط نظامیان استرالیایی برای کشتن مردم افغانستان + ویدئو

ویدئوی تازه‌ای که از جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان منتشر شده، تعیین سهمیه بین این نیروها برای کشتن مردم افغانستان را نشان می‌دهد.

ادامه

استرالیا, اسیای مرکزی, افغانستان, اقیانوسیه, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر

گاردین: خشکسالی وسقوط اقتصادی میلیون‌ها نفر در افغانستان را به‌گرسنگی کشانده است/ چاره‌ای جز علف خوردن نداریم

روزنامه گاردین در گزارشی با موضع فقر در افغانستان، نوشت که خشکسالی و سقوط اقتصادی میلیون ها نفر در این کشور را به گرسنگی کشانده است .

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تجاوز نظامی, جهان, حقوق بشر, فقر, گزارش

آمریکائی‌ها در افغانستان نیستند و دست‌نشانده‌شان هم سر کار نیست/ انتقال ۴۰۰ تروریست داعش به شمال افغانستان

«ضمیر کابلوف» امروز در مصاحبه با اسپوتنیک تصریح کرد: اینکه آمریکائی‌ها در افغانستان نیستند و دولت فاسد دست‌نشانده‌شان هم دیگر سر کار نیست، از موارد مثبت حکومت یکساله طالبان است.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تروریسم, جهان, روسیه, سازمان پیمان امنیت جمعی, شرق اروپا