مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

شمار تروریست‌های داعش و النصره در سوریه /تسلیحات به غنیمت گرفته شده از داعش

ریاست ستاد ارتش روسیه اعلام کرد که تعداد تروریست‌های داعش در سوریه بیشتر از ۹ هزار تن و تعداد اعضای جبهه النصره بیشتر از ۱۵ هزار تن هستند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المنار، سرگئی رودسکوی، رئیس ستاد ارتش روسیه در حاشیه همایش “آرمیا ۲۰۱۷″ گفت: نیروی هوایی روسیه از آغاز عملیات نظامی خود در سوریه بیش از ۲۸ هزار سورتی پرواز و نزدیک به ۹۰ هزار حمله هوایی انجام داده است.

 

وی تأکید کرد: این حملات به انهدام مقرهای فرماندهی و زیرساختی گروه‌های تروریستی منجر شد. تحولات و اوضاع سوریه در سال ۲۰۱۵ امنیت روسیه را تهدید می‌کرد چراکه پیشروی داعش به سمت آسیای مرکزی و منطقه قفقاز بسیار واضح بود.

 

رودسکوی گفت: از زمان آغاز عملیات نیروی هوایی روسیه در سوریه تعداد مناطق تحت سیطره دولت سوریه به بیش از چهار برابر یعنی تا ۷۸ هزار کیلومتر مربع افزایش یافت.

 

وی گفت: تعداد تروریست‌های داعش در سوریه اکنون بیش از ۹ هزار تن است که بیشترشان در مرکز کشور و مناطق مرزی با عراق و مشخصا در طول رود فرات مستقر هستند.

 

همچنین ایگور کوروبوف، رئیس اداره اصلی در ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت: تعداد تروریست‌های جبهه النصره در سوریه از ۱۵ هزار تن تجاوز کرده است که بیشترشان سوری هستند.

 

روسیه غنایم داعش را به نمایش گذاشت

 

نمایشگاهی به نام ” آرمی ۲۰۱۷ ” در مسکو پایتخت روسیه بر پا شده و تسلیحاتی را که از داعش در سوریه به غنیمت گرفته شده ، به نمایش گذاشته است .

 

اکثر تسلیحاتی که از داعش به غنیمت گرفته شده ، دست ساز است که خمپارۀ ساخته شده با لوله های فلزی یکی از این غنایم است.

 

در این نمایشگاه سلاح های خارجی نیز دیده می شود . تفنگ های کمری “براونینگ” ساخت بلژیک ، “کلت” ساخت آمریکا و “گلوک” ساخت اتریش ، تفنگ “مانلیخِر” ساخت اتریش ، تیربارهای “تایپ ۵۶” و “اِی کی اس” ساخت چین و تفنگ های “ریمینگتون” و “ام – ۱۶ اِی ۴ ” ساخت آمریکا جزء این سلاح ها است .

 

تجهیزات ساخت مواد و گازهای شیمیائی خصوصاً ماده فسفر نیز در نمایشگاه مسکو دیده می شود. ماده شیمیائی فسفر در تسلیحات دست ساز گذاشته می شود و برای کشتار مردم بی دفاع به کار می رود.

 

بمباران بیش از یکهزار مرکز داعش توسط روسیه / ۸۰۰ تروریست کشته شدند

روزنامه «کراسنایا زویوزدا» ارگان وزارت دفاع روسیه روز جمعه نوشت: حدود ۱۹۰ مرکز تروریست ها را پهپادهای نیروی هوافضای روسیه در جریان پروازهای تجسسی شناسایی کردند.   این پهپادها در یک هفته اخیر بیش از ۱۴۰ پرواز تجسسی در مناطق مختلف سوریه داشتند و هواپیماهای جنگی در جریان بیش از ۳۶۰ پرواز از داده های ... بمباران بیش از یکهزار مرکز داعش توسط روسیه / ۸۰۰ تروریست کشته شدند

ادامه

جهان, خبر, روسیه, سوریه

پیروزی بزرگ ارتش سوریه: داعش به‌طور کامل در صحرای سوریه محاصره شد

به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، ارتش سوریه داعش را در دو منطقه وسیع در بادیه(منطقه بیابانی شرق و مرکز سوریه) محاصره کرده و به این ترتیب خطوط امداد این گروه را به طور کامل قطع کرده است.   نیروهای دولتی سوریه قبل از اینکه جنگ سرنوشت‌ساز را در شهر دیرالزور آغاز کنند، باید ... پیروزی بزرگ ارتش سوریه: داعش به‌طور کامل در صحرای سوریه محاصره شد

ادامه

جهان, خبر, سوریه

وزیر دفاع روسیه: جنگ داخلی در سوریه عملا متوقف شده است

به نقل از النشره، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در جریان دیدار با یعقوب الصراف همتای لبنانی اش در جریان بازدید از نمایشگاه نظامی ارمیا ۲۰۱۷ تاکید کرد:مناطق کاهش تنش در سوریه و جدا کردن مخالفان از تروریست ها اجازه پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور و تمرکز بر مبارزه با تروریسم را ... وزیر دفاع روسیه: جنگ داخلی در سوریه عملا متوقف شده است

ادامه

جهان, خبر, روسیه, سوریه

فرمانده روس: پاکسازی بخش‌های مرکزی سوریه نزدیک است

به گزارش اسپوتنیک، «سرگئی رودسکوی» رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه گفت بخش های مرکزی سوریه تقریبا از دست تروریست ها آزاد شده است.   رودسکوی گفت: آزاد سازی کامل بخش مرکزی سوریه از دست تروریست ها به پایان خود نزدیک است.   رودسکوی تصریح کرد که حلب نیز به طور کامل آزاد ... فرمانده روس: پاکسازی بخش‌های مرکزی سوریه نزدیک است

ادامه

جهان, خبر, روسیه, سوریه