دیدار شی جین‌پینگ با روسای شورای اروپا و کمیسیون اتحادیه اروپا

«شی جین‌‌پینگ» رئیس جمهوری خلق چین روز پنج‌شنبه ۷ دسامبر/۱۶ آذر در هتل ملی «دیائو یوتای» با «شارل میشل» رئیس شورای اروپا و «اورزولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که برای حضور در بیست و چهارمین نشست رهبران چین و اتحادیه اروپا در چین به سر می‌‌برند، دیدار کرد. به گزارش رادیو بین‌المللی ... دیدار شی جین‌پینگ با روسای شورای اروپا و کمیسیون اتحادیه اروپا

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, اوکراین, جهان, چین, خاورمیانه, سازمان ملل, شرق آسیا, صلح, گزارش

جنبش آزادی‌خواهی و دادخواهی ایران تشکیل بدیلی مترقی و ملی در برابر رژیم استبدادی را می‌طلبد

در پی ورشکستگی کامل نظری و عملی دیکتاتوری مذهبی حاکم، هم جامعه و هم کل دستگاه حکومت ولایی وارد مرحلۀ جدید و حساسی شده است. شواهد نشان می‌دهد که حاد شدن تضاد آشتی‌ناپذیر میان حاکمیت مطلق ولایت فقیه با منافع ملی و خواست‌های اکثر مردم عرصه را به شکل‌های گوناگون برای سران حکومت تنگ‌تر کرده ... جنبش آزادی‌خواهی و دادخواهی ایران تشکیل بدیلی مترقی و ملی در برابر رژیم استبدادی را می‌طلبد

ادامه

آمریکا, اروپا, استبداد, اسراییل, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, خصوصی‌سازی, سرمایه‌داری, سیاسی, صلح, فلسطین, کارگری, محیط زیست, معلمان, نئولیبرالیسم

تحلیل سنا؛ آمریکایی‌ها ده‌ها هزار دلار بیشتر خرج می‌کنند تا سطح پیشین زندگی خود را حفظ کنند

نتایج یک تحلیل مجلس سنای آمریکا نشان می‌دهد مردم این کشور برای حفظ استاندارد‌های زندگی دو سال پیش خود، باید ده‌ها هزار دلار بیشتر خرج کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ تجزیه و تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد یک خانواده معمولی آمریکایی باید سالانه ۱۱ هزار و ۴۳۴ دلار بیشتر خرج کند تا بتواند همان استاندارد زندگی ... تحلیل سنا؛ آمریکایی‌ها ده‌ها هزار دلار بیشتر خرج می‌کنند تا سطح پیشین زندگی خود را حفظ کنند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, تحلیل, جهان, عدالت اجتماعی

اوکراین ورشکسته است قادر به پر کردن بودجه خود نیست

نخست‌وزیر سابق اوکراین گفت: بحران اقتصادی در اوکراین از مدت‌ها قبل آغاز شده و ورشکسته است و نمی‌تواند کسری بودجه خود را جبران کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ «نیکولای آزاروف» نخست‌وزیر سابق اوکراین امروز (جمعه) اعلام کرد که اوکراین ورشکسته است و این کشور نمی‌تواند به تنهایی کسری بودجه خود را جبران کند، زیرا تقریباً ... اوکراین ورشکسته است قادر به پر کردن بودجه خود نیست

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, اقتصادی, اوکراین, جنگ نیابتی, خبر, شرق اروپا, صندوق بین‌المللی پول, غرب

اوپک پلاس با کاهش تولید ۲.۲ میلیون بشکه نفت در روز موافقت کرد

کشورهای نفتی عضو گروه اوپک پلاس در نشست مجازی روز پنجشنبه توافق کردند که در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۴ میلادی روزانه ۲.۲ میلیون بشکه از تولید خود را کاهش دهند. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای اوپک، دبیرخانه اوپک پس از اجلاس مجازی وزرای نفت و انرژی کشورهای گروه اوپک پلاس در بیانیه‌ای ... اوپک پلاس با کاهش تولید ۲.۲ میلیون بشکه نفت در روز موافقت کرد

ادامه

آمریکای لاتین, اقتصادی, الجزایر, امارات, برزیل, جهان, خبر, روسیه, عراق, عربستان سعودی, عمان, قزاقستان, کویت

رئیس انجمن نفرولوژی ایران نسبت به بازی خطرناک با جان بیماران دیالیزی هشدار داد!

رئیس انجمن نفرولوژی ایران، از روند واگذاری بخش های دیالیز دولتی در کشور به شرکت های خصوصی انتقاد کرد و گفت: این موضوع قطعا بازی خطرناکی با جان بیماران است.

 
دکتر محمدرضا گنجی در گفتگو با مهر، با اشاره به اینکه طرح «واگذاری بخش­ های دیالیز دولتی کشور به شرکت ­های خصوصی» از سال ۹۳ مطرح شده است، افزود: بر اساس این طرح، کشور به ۱۰ منطقه و هر منطقه با ۵۰۰ تخت تقسیم شده است.

 

وی توضیح داد: بر اساسا این طرح، به هر شرکت خصوصی از مجموع ۵ شرکت حاضر در فراخوان مشارکت اقتصادی وزارت بهداشت، یک تا سه منطقه واگذار خواهد شد.

 

گنجی با تاکید بر این موضوع که نفس کار واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی بنا به سیاست کاهش تصدی ­گری دولت درست است، در عین حال تصریح کرد: بر خلاف ادعای وزارت بهداشت مبنی بر «کاهش هزینه­ ها و افزایش کیفیت» در این طرح، ما معتقدیم با این شیوه حتی اگر هزینه­ ها کاهش یابد، بهای آن را بیماران با کاهش کیفیت خواهند پرداخت.

 

رئیس انجمن نفرولوژی ایران، نسبت به عواقب اجرای عجولانه این طرح هشدار داد و گفت: بهتر است در روند اجرای این طرح بازنگری شود.

 

گنجی با طرح این مطلب که مبادا جان ۲۸ هزار بیمار نیازمند دیالیز در کشور با اجرای این طرح تهدید شود، افزود: به اعتقاد ما طرح واگذاری بخش ­های دیالیز کشور به شرکت­ های خصوصی، با اشکالات زیادی همراه است.

 

وی در ادامه به تشریح این اشکالات پرداخت و گفت: واگذاری چند استان تنها به یک شرکت، باعث ایجاد انحصار در مدیریت بخش ­های دیالیز و از بین رفتن رقابت در ارائه خدمات در کشور می­ شود و در صورت درمان نامناسب بیماران دیالیزی توسط شرکت مورد نظر، روسای دانشگاه و مسئولان بخش­ های دیالیز عملا قادر به لغو قرارداد نخواهند بود. در حالی­ که باید دست دانشگاه­ ها در انتخاب گزینه های مطلوب باز باشد.

 

به گفته گنجی، منطقه­ ای کردن درمان دیالیز در کشور در هیچ کجای جهان سابقه ندارد و نتیجه چنین الگوی نسنجیده ­ای، بروز فاجعه­ ای در حوزه درمان خواهد بود.

 

وی ادامه داد: واگذاری ۱۰۰۰ تخت دیالیز به هر یک از شرکت­ های پذیرفته شده در این طرح که یا اصولا سابقه ­ای در بخش دیالیز ندارند یا در مواردی به زحمت یک بخش دیالیز با ۲۰ تخت راه ­اندازی کرده ­اند، ­ تنها باعث ایجاد مشکلات جدی ناشی از بی ­تجربگی در مدیریت بخش ­های دیالیز و افزایش آمار مرگ و میر بیماران دیالیزی خواهد شد.

 

رئیس انجمن نفرولوژی ایران با بیان این مطلب که شرکت­ های انتخاب شده در این طرح توسط کارشناسان اصلی دیالیز کشور یعنی «متخصصان نفرولوژی» که همیشه بازوی اصلی درمان بیماران بوده ­اند و همچنین «شورای دیالیز وزارت بهداشت» تایید نشده­ اند، افزود: وزارت بهداشت در این زمینه با وجود آمادگی کامل انجمن نفرولوژی ایران در ارائه پیشنهادهای مؤثر، علمی و مبتنی بر تجربه روز دنیا، از بکارگیری نظرات پزشکان نفرولوژیست خودداری کرده است.

 

گنجی تاکید کرد: دیالیز با تعرفه­ های جاری و پرداخت­ های نامناسب بیمه­ ها که بعضا تا یک سال عقب می افتد، عمدتا درآمدزا نبوده و اجرای این طرح می­ تواند باعث شود شرکت ­ها برای درآمدزایی از کیفیت درمان بکاهند تا سودشان تامین شود. و از آنجا که هیچ­گونه نظارت موثری در ارزیابی کیفیت درمان ارائه شده به بیماران صورت نمی­ گیرد، ­ این موضوع قطعا بازی خطرناکی با جان بیماران است.

پولی‌سازی آموزش ضمن خدمت

با روی کار آمدن دولت راست‌گرای یازدهم، سیاست‌های انقباضی و ریاضتی با قالبی جدید و تحت روتوش اعتدال در ادامه منطقی سیاست‌های محمود احمدی‌نژاد در عرصه‌های مختلف بروز و ظهور یافت. این بار حامیان سرمایه روی عرصه آموزش بیشتر تمرکز نمودند. عرصه‌ای که پیش‌ازاین در دوره محمود احمدی‌نژاد مورد هجمه اساسی قرارگرفته بود اما دولت ... پولی‌سازی آموزش ضمن خدمت

ادامه

اقتصادی, ایران, فرهنگ, مقاله

رشد اقتصادی ۶.۵ درصدی چین در سال ۲۰۱۷ میلادی

تازه ترین بررسی های آماری یک مرکز اقتصادی معتبر در چین نشان می دهد که رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی حدود شش و نیم درصد خواهد بود. بررسی های یاد شده توسط آکادمی علوم اجتماعی چین صورت گرفته و این مرکز در پژوهش های خود نتیجه گرفته است که شاخص تورم در ... رشد اقتصادی ۶.۵ درصدی چین در سال ۲۰۱۷ میلادی

ادامه

اقتصادی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

«ارزان‌سازیِ نیروی کار» و «آزادسازیِ دستمزدها» برای کارفرمایان!

حسن روحانی، رئیس دولت یازدهم رژیمِ ولایت‌فقیه، در ماه‌های نخستِ زمامداری‌اش و در دیدار با “کریستین لاگارد”، رئیس صندوق بین‌المللی پول، بر “افزایشِ روابط با صندوق بین‌المللی پول” و “گسترشِ روابط با اقتصاد جهانی” تأکید کرد [الجزیره نت، ۷ مهرماه ۱۳۹۲] و حدود یک ماه پس از آن، “تمرکزِ اصلی جلسات” در دیدار هیئت اعزامی ... «ارزان‌سازیِ نیروی کار» و «آزادسازیِ دستمزدها» برای کارفرمایان!

ادامه

اقتصادی, ایران, کارگری, مقاله

فسخ قرارداد “بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران”

سازمان خصوصی‌سازی ایران قراردادی را پس از ۷ سال فسخ کرد که رکورد معاملات و واگذاری شرکت‌ها در ایران را شکسته و به یکی از جنجالی‌ترین آنها تبدیل شده بود. طرف قرارداد شرکتی وابسته به سپاه بود.     علی‌اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران، روز سه‌شنبه (۲۳ آذر/ ۱۳ دسامبر) اعلام کرد ... فسخ قرارداد “بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران”

ادامه

اقتصادی, ایران, خبر, فساد