معضل ارتش تایوان؛ مقابله با موشک‌های چین که در عرض ۳۰ ثانیه پس از شلیک به‌هدف می‌رسد تقریبا غیرممکن است

یک مجله وابسته به نیروی دریایی تایوان عنوان کرد، ارتش این جزیره برای مقابله با موشک مدل YJ-۱۲، قدرتمندترین موشک کروز مافوق صوت سرزمین اصلی چین، به یک استراتژی نوآورانه نیاز دارد.

ادامه

اتحاد شوروی, امریکا, تایوان, تحلیل, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا

با وجود تحریم؛ چین نخستین آمار رسمی واردات نفت از ایران را منتشر کرد

با وجود تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا، چین به خرید نفت از ایران ادامه داده است. این کشور نخستین گزارش از واردات نفت از ایران را منتشر کرد.

ادامه

اقتصادی, امریکا, ایران, برزیل, تحریم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, شرق آسیا

امضا ۲۰۰سند همکاری با ۱۴۷ کشور و سازمان بین‌المللی در خصوص ساخت مشترک «کمربند و جاده»

رئیس‌جمهور چین در مجمع جهانی اقتصاد علاوه بر دفاع از عملکرد دولت این کشور در توزیع واکسن کرونا در سطح جهانی، راهکارهای اقتصادی پکن برای کمک به کشورهای درحال توسعه را راه حلی اثرگذار برای کاهش اختلاف توسعه خواند.

ادامه

آ. سه. آن, افریقا, اقتصادی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

با ادامه “سیاست خصمانه” آمریکا، کره‌شمالی برنامه‌های هسته‌ای خود را از سر می‌گیرد

رسانه دولتی پیونگ‌یانگ امروز (پنج‌شنبه) گزارش داد، کره‌شمالی تدابیر دفاعی خود را در برابر ایالات متحده تقویت خواهد کرد و “همه فعالیت‌های موقتاً تعلیق شده” را از سر خواهد گرفت.

ادامه

امریکا, تحریم, جهان, خبر, سازمان ملل, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

رهگیری کشتی جنگی آمریکا در دریای چین جنوبی

ارتش چین امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، نیروهای چینی یک کشتی جنگی آمریکا را دنبال کرده و به آن که وارد آب‌های نزدیک جزایر پاراسل در دریای چین جنوبی شده بود، هشدار دادند. اما ارتش آمریکا دریافت هشدار را تکذیب کرد.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, حضور نظامی, خبر, شرق آسیا

درپی مشاهده چندین مسافر کرونایی، چین پروازهای آمریکا به این کشور را لغو کرد

چین دستور لغو چندین پرواز مسافربری از مبدا آمریکا به این کشور به دلیل مشاهده موارد مبتلا به کرونا صادر کرد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، درپی مشاهده چندین مسافر کرونایی در پروازهای ورودی به چین از مبدا آمریکا، پکن دستور لغو بیش از بیست پرواز از مبدا آمریکا به این کشور را صادر کرد.

 

در این رابطه رگولاتور هوایی چین دستور لغو ۸ پرواز مسافربری به شانگهای را تحت قوانین کرونا صادر کرد که ۴ پرواز مربوط به خطوط هوایی یونایتد ایرلاین، دو پرواز خطوط هوایی دلتا و دو پرواز نیز مربوط به شرکت آمریکن ایرلاینز است.

 

مدیریت پروازهای غیرنظامی چین نیز دستور لغو ۲۲ پرواز دیگر شرکت‌های چینی از ماه دسامبر و پس از مثبت شدن تست کرونای ۸ نفر از شرکت ایرلاین چین جنوبی را صادر کرد.

 

آمریکا با افزایش تعداد مبتلایان به سویه اومیکرون مواجه است و امروز ۱۳۲۶۴۶ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این کشور در بیمارستان بستری شدند که از رکورد ۱۳۲۰۵۱ مورد در ژانویه ۲۰۲۱ بیشتر است.

چین از آمریکا خواست زندان‌های سری‌اش در جهان در راس آن گوانتانامو را ببندد

سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست تا تمام “زندان‌های سری” خود در سراسر جهان را ببند و در عین حال زندان گوانتانامو را “صفحه‌ای سیاه” در تاریح حقوق بشر خواند.

ادامه

افغانستان, امریکا, امریکای لاتین, جهان, چین, حقوق بشر, شرق آسیا, عراق, کوبا

نیکاراگوئه و چین در مسیر توسعه روابط اقتصادی با امضای توافق نامه‌های جدید

رئیس جمهوری نیکاراگوئه در آستانه مراسم تحلیف خود، در دیدار با فرستاده ویژه رئیس جمهوری چین با تاکید بر توسعه روابط دوجانبه، توافق‌نامه‌های اقتصادی و دیپلماتیک جدید در راستای پروژه عظیم «یک کمربند، یک جاده» امضا کردند.

ادامه

اقتصادی, امریکای لاتین, تایوان, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش, نیکاراگوئه

ذخایر ارزی چین به بالاترین میزان طی شش سال گذشته رسید

ذخایر ارزی چین در پایان دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی به ۳.۲۵ تریلیون دلار رسید که نسبت به ماه پیش از آن ۲۷.۸ میلیارد دلار افزایش داشته و به بالاترین رقم طی شش سال گذشته رسیده است.

ادامه

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

سرمایه‌گذاری‌های بین قاره‌ای چین در اجرایی‌کردن طرح «یک کمربند-یک جاده»

در طول دو دهه گذشته، چین برای اجرایی کردن طرح بزرگ «یک کمربند – یک جاده» در پروژه های مختلفی سرمایه گذاری کرده است و به عنوان سرمایه گذار اولیه در بسیاری از کشورهای با درآمد پایین و متوسط به شمار می‌آید و به برخی نیز وام اعطا کرده است.

ادامه

اروپا, اسیا, اسیای مرکزی, افریقا, اقتصادی, امریکا, اندونزی, روسیه, سوئیس, قزاقستان, گزارش, هلند