مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

تروریست‌ها اتوبوس‌های اعزامی به فوعه و کفریا را به آتش کشیدند

منابع خبری روز یکشنبه گزارش کردند که تروریست های حاضر در اطراف فوعه و کفریا در ادامه نقض توافق برای خروج غیر نظامیان از این دو شهرک سوریه، تعدادی از اتوبوس هایی را که برای خروج غیر نظامیان به این دو شهرک شیعه نشین اعزام شده بودند، به آتش کشیدند.

 

به گزارش پایگاه خبری العهد، پنج دستگاه اتوبوس برای خروج غیر نظامیان به شهرک فوعه و کفریا اعزام شده بودند که بر اثر تیراندازی گروه های تروریستی جبهه النصره و احرار الشام، به آتش کشیده شدند.

 

بر اساس گزارش العهد، اختلاف عناصر جبهه النصره و احرار الشام بر سر خروج غیر نظامیان از شهرک های فوعه و کفریا باعث تبادل آتش میان این دو گروه تروریستی شده است.

 
بر اساس توافق جدید صورت گرفته خروج تروریست ها از شرق حلب همزمان با خروج غیر نظامیان از دو شهرک فوعه و کفریا صورت خواهد گرفت.

 
بر اساس گزارش پایگاه خبری الحدث نیوز، توافق جدید در سه مرحله انجام می شود که در مرحله نخست در مقابل خروج یک هزار و ۲۵۰ غیر نظامی از فوعه و کفریا نیمی از تروریست های باقی مانده از شرق حلب خارج می شوند و در مرحله دوم در مقابل خروج یک هزار و ۲۵۰ غیر نظامی دیگر از فوعه و کفریا، نصف دیگر تروریست ها از شرق حلب خارج خواهند شد و در مرحله سوم نیز در مقابل خروج یک هزار و ۵۰۰ غیر نظامی از فوعه و کفریا، یک هزار و ۵۰۰ نفر نیز از دو منطقه الزبدانی و مضایا خارج خواهند شد.

 
توافق برای خروج تروریست ها از بخش های شرقی حلب پنجشنبه هفته گذشته صورت گرفت؛ اما جمعه گذشته ارتش سوریه عملیات خروج تروریست را به دلیل پایبند نبودن گروه های مسلح به شرایط توافق متوقف کرد.

 
عملیات خروج افراد مسلح از بخش شرقی شهر حلب به حومه غربی آن از طریق گذرگاه الراموسه با نظارت هلال احمر سوریه و کمیته بین المللی صلیب سرخ انجام می شود.

 
طبق توافق دولت و گروه های مسلح، تروریست ها تا رسیدن اتوبوس ها و آمبولانس ها به مناطق فوعه و کفریا در حومه ادلب در حومه جنوب غربی حلب خواهند ماند، اما گروه تروریستی «احرار الشام» تلاش می کند مانع رسیدن اتوبوس ها و آمبولانس ها به این دو منطقه شود.

 
به گزارش منابع سوری، ۹ هزار و ۷۹ نفر از افراد مسلح و خانواده های آنها از پنجشنبه گذشته تا صبح جمعه طی ۱۰ مرحله از طریق گذرگاه الراموسه به غرب حلب منتقل شده اند.
ایرنا

خطر داعش برای روسیه و چین

داعش همچنان در مناطق مختلف جهان عرب به پیش می‌رود تا جایگزینی برای همه گروه‌های افراطی باشد. این تشکیلات سال گذشته در افغانستان ظاهر شد و به قصد تسلط بر طالبان با این جریان وارد جنگ شد. کما اینکه این تشکل در تاجیکستان در همسایگی افغانستان نیز خودی نشان داد و دولت‌های عضو سازمان شانگهای ... خطر داعش برای روسیه و چین

ادامه

اسیای مرکزی, جنگ بر علیه تروریسم, چین, روسیه, مقاله

تعیین حاکم نظامی در سرت لیبی / ارتش برای بازپس‌گیری طرابلس آماده می‌شود

فرمانده اتاق عملیات آزادسازی سرت یک حاکم نظامی برای این شهر تعیین کرد. این در حالی است که ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر برای عملیات نظامی در طرابلس با هدف نابودی گروه‌های تندرو آماده می‌شود.   به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سرتیپ بشیر القاضی، فرمانده اتاق عملیات آزادسازی سرت “سرتیپ احمد ابوشحمه” ... تعیین حاکم نظامی در سرت لیبی / ارتش برای بازپس‌گیری طرابلس آماده می‌شود

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی

کدام گروه تروریستی توافق خروج از حلب را نقض کرد؟ / همه چیز به ترکیه بستگی دارد

روز گذشته در حالی که قرار بود آخرین گروه از تروریست‌های باقی‌مانده در برخی محله‌های شرقی حلب خارج شوند، اما سنگ‌اندازی و کارشکنی یک گروه تروریستی و نقض مفاد توافق، سبب توقف عملیات خروج شد.   تروریست‌های باقی‌مانده در محله‌های شرقی حلب در پنج نوبت به همراه اطرافیان خود از این محله‌ها خارج شدند تا ... کدام گروه تروریستی توافق خروج از حلب را نقض کرد؟ / همه چیز به ترکیه بستگی دارد

ادامه

ترکیه, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

طی توافقی با دولت سوریه؛ گروه‌های مسلح در «زاکیه» و «الدیرخبیه» دمشق خود را تسلیم کردند

منابع رسانه ای اعلام کردند که گروه های مسلح مستقر در مناطق «زاکیه» و «الدیرخبیه» واقع در حومه جنوبی دمشق، طی توافقی با دولت سوریه، خود را تسلیم نیروهای امنیتی کردند.   تلویزیون سوریه از تسلیم گروه های مسلح سوری مستقر در مناطق «زاکیه» و «الدیرخبیه» واقع در حومه جنوبی دمشق خبر می دهد.   ... طی توافقی با دولت سوریه؛ گروه‌های مسلح در «زاکیه» و «الدیرخبیه» دمشق خود را تسلیم کردند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه