مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

تداوم پیشروی نیروهای عراقی در شرق موصل/ داعش به زنان انتحاری متوسل شد

رسانه جنگ عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیماهای نیروی هوایی عراق میلیون‌ها اعلامیه را بر فراز شهر موصل انداختند تا ساکنان را از پیروزی‌های به دست آمده آگاه کرده و به آن‌ها توصیه‌هایی درباره عملیات آزادی شهر بدهند…
نیروهای عراقی در چهارمین هفته عملیات خود برای آزادی موصل، در چند محور در این شهر به پیشروی خود ادامه داده و چندین محله را در جنوب شرق موصل آزاد کردند.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، رسانه جنگ عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیماهای نیروی هوایی عراق میلیون‌ها اعلامیه را بر فراز شهر موصل انداختند تا ساکنان را از پیروزی‌های به دست آمده آگاه کرده و به آن‌ها توصیه‌هایی درباره عملیات آزادی شهر بدهند.
در این اعلامیه‌ها از ساکنان خواسته شده آماده نابودی داعش باشند. فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز از آزادی تمامی روستاهای شمال رود “الزاب” در استان نینوا خبر داد.

عبدالامیر رشید یار الله، معاون فرمانده عملیات مشترک عراق و فرمانده عملیات “به سوی تو می‌آییم ای نینوا” اعلام کرد که یگان‌های پلیس فدرال در محور جنوب غربی در حاشیه شهر مشغول عملیات بازرسی و پاکسازی ساختمان‌ها و مسیرها از بمب‌های کار گذاشته شده هستند.

وی گفت: نیروهای عراقی از محور جنوب شرقی وارد ساحل شرقی شده و محله‌های الانتصار، جدیده المفتی، محله الشیماء، السلام، یونس السبعاوی را آزاد و تمامی روستاهای واقع در شمال رود الزاب را پاکسازی کردند.

یارالله گفت: اما در محور شرقی نیروهای مبارزه با تروریسم وارد ساحل شرقی شدند و عملیات پاکسازی مناطق الاوربجیه، القادسیه اول، عدن، البکر، الذهبیه و کرکوکلی ادامه دارد.

در محور شمالی نیز نیروهای ارتش عراق به عملیات پاکسازی مناطق آزاد شده ادامه می‌دهند. همچنین در محور غربی در حاشیه شهر یگان‌های حشد شعبی مشغول عملیات بازرسی و پاکسازی روستاهای آزاد شده و مسیر بین تقاطع الحضر و عدایه هستند.

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق که روز شنبه کنترل محله‌های القادسیه دوم و الاوربجیه را در دست گرفتند تلاش می‌کنند تا کنترل کامل محله عدن را که از مهم‌ترین خطوط دفاعی داعش محسوب می‌شود، در دست بگیرند.

معن السعدی، فرمانده عملیات ویژه در دستگاه مبارزه با تروریسم نیز به پیشروی نیروهایش در محله البکر با هدف بستن گذرگاه‌های داعش و خارج کردن غیرنظامیان اشاره کرد.

در محور جنوبی، رائد شاکر، رئیس پلیس فدرال عراق اعلام کرد که نیروهایش با همکاری نیروهای عملیات نینوا در ورودی‌های منطقه “البوسیف” هستند و تمامی خطوط دفاعی داعش در هم شکسته است.

به گفته رائد شاکر این نیروها تنها دو محله با ساختمان‌های دولتی شهر موصل فاصله دارند. نیروهای عراقی که اخیرا نبرد نهایی برای آزادی شهر موصل، مرکز استان نینوا و آخرین مقر داعش در عراق را آغاز کرده‌اند، اکنون سه کیلومتر با کرانه شرقی رود دجله فاصله دارند. رود دجله شهر موصل را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرده است.

به گفته عبدالوهاب الساعدی، فرمانده دستگاه مبارزه با تروریسم عراق، نیروهای وی طی پنج روز درگیری در محور شرقی موصل ۱۰۰۰ خودروی بمب‌گذاری شده را منهدم کردند.

به گفته الساعدی، لشگر نهم ارتش عراق سه کیلومتر و نیروهای مبارزه با تروریسم حدود پنج کیلومتر با رود دجله فاصله دارند. نیروهای امنیتی پس از پایان آزادی تمامی مناطق در ساحل چپ موصل (کرانه شرقی) وارد ساحل راست موصل (کرانه غربی) خواهند شد.

بیش از سه هفته از آغاز عملیات آزادی موصل می‌گذرد و نیروهای عراقی همچنان به پیشروی خود به سمت مرکز شهر ادامه می‌دهند و همزمان با عملیات تلاش می‌کنند تا از جان غیرنظامیانی که در این شهر ساکن هستند، محافظت کنند.

از سوی دیگر نوفل حمادی السلطان، استاندار نینوا در کنفرانس مطبوعاتی در اربیل گفت: داعش به دلیل حملات سخت نیروهای عراقی و پس از فرار سرکرده‌هایش به سوریه در حالت مرگ به سر می‌برد. پایان داعش نزدیک است و نیروهای عراقی خیلی سریع در حال پیشروی هستند.

وی گفت: از جمله دلایل شکست داعش فرار سرکرده‌هایش از جمله ابوبکر بغدادی به سوریه است. ابوبکر بغدادی پس از ایراد سخنرانی‌اش در موصل به رقه فرار کرد.
با پیشروی سریع نیروهای عراقی و شکست تروریست‌های داعش در موصل، این گروه تروریستی برای جبران شکست‌هایش از زنان در حملات استفاده می‌کند.

به گفته منابع عراقی زنان داعش با استفاده از کمربندهای منفجره نیروهای عراقی را در جنوب شرق موصل هدف قرار می‌دهند. حملات انتحاری یکی از مهم‌ترین روش‌های داعش برای ممانعت از پیشروی نیروهای عراقی است.

ارتش عراق شهر تاریخی نمرود در استان نینوا را آزاد کرد

نیروهای عراقی در ادامه پیشروی گسترده در استان نینوا امروز (یکشنبه) شهر تاریخی نمرود در این استان را آزاد کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، عبدالامیر یار الله، فرمانده عملیات “به سوی تو می‌آییم ای نینوا” در بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان‌های لشکر نهم زرهی ارتش عراق شهر تاریخی نمرود ... ارتش عراق شهر تاریخی نمرود در استان نینوا را آزاد کرد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

پیشروی مهم ارتش سوریه در مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب

برای کمتر از دو هفته ارتش سوریه مجددا کنترل شهرک استراتژیک “منیان” و ضاحیه الاسد در غرب حلب را به دست گرفت.   به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سیریا نیوز، یک منبع نظامی سوریه به خبرگزاری رسمی این کشور گفت: یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح با همکاری نیروهای هم‌پیمان توانستند روز جمعه ... پیشروی مهم ارتش سوریه در مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

تداوم پیشروی نیروهای کرد به سمت «الرقه»

تداوم پیشروی نیروهای کرد به سمت «الرقه» . نیروهای دموکراتیک سوریه به پیشروی‌های خود به سمت شهر «الرقه»، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش، ادامه می‌دهند.   به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای دموکراتیک سوریه که از حمایت نظامی و سیاسی آمریکا برخوردار هستند، در سومین روز از عملیات خود موسوم به «خشم ... تداوم پیشروی نیروهای کرد به سمت «الرقه»

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

همراه با اشک سوق مردم: ورود تانک‌های ارتش عراق به موصل

تانک‌های لشکر نهم ارتش عراق وارد موصل شدند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، تانک‌های ارتش نهم عراق امروز-یکشنبه- با سر و صدای زیاد وارد موصل شدند.   یکی از شاهدان عینی اعلام کرد صدای مهیب شلیک توپ‌ تانک‌های عراقی، خیابان‌ها و ساختمان‌های موصل را به لرزه در می‌آورد.   یک فرمانده عراقی ... همراه با اشک سوق مردم: ورود تانک‌های ارتش عراق به موصل

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق