مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

بمب‌افکن‌های روسی مانع اجرای طرح آمریکایی فرار تروریست‌ها از رقه شدند

روزنامه روسی ایزوستیا روز سه شنبه با اعلام این خبر نوشت که با تلاش و فرصت سازی نیروهای آمریکایی، شمار زیادی از تروریست های داعشی از شهر در محاصره رقه گریختند و هدف این اقدام نیز تهدید مناطق پیرامونی به ویژه دیرالزور است.

 
بنا به این گزارش، تروریست ها تلاش می کنند، محاصره شهر دیرالزور را بشکنند، ولی حملات نیروی هوافضای روسیه به مراکز تروریست های داعشی، مانع اجرای نقشه های آنها می شود.

 
به نوشته این روزنامه، دهها مرکز و موضع تروریست ها، مسیرهای تامین پشتیبانی آذوقه و مهمات گروه داعش در روزهای اخیر هدف حمله های گسترده هواپیماهای روسی قرار گرفته است.

 
بنا به نوشته روزنامه روسی، تروریست های داعشی و گروه فراریان از رقه با وجود شکست های متحمل شده، در تهاجم به واحدهای ارتش سوریه در منطقه شرکت می کنند.

 
ایزوستیا نوشت: هواپیماهای روسیه و سوریه در روزهای اخیر با حملات پیاپی به مراکز تروریست ها در دیرالزور و پیرامون آن با وارد آوردن تلفات سنگین به داعشی ها، توانستند مانع پیشروی به سوی مراکز نظامیان سوری شوند که در دو نقطه این شهر در محاصره، مقاومت می کنند.

 
تروریست های داعشی تمام نیروی خود را برای تصرف ارتفاعات ام عبود و سوری یاتل متمرکز کرده اند و اگر این ارتفاعات را اشغال کنند، نواحی تحت کنترل ارتش سوریه در دیرالزور با حدود ۱۰۰ هزار سکنه در خطر قرار می گیرد.

 
ایزوستیا در پایان نوشته است: در حمله های نیروی زمینی سوریه و بمب افکن های سوری و روسی، تروریست های مهاجم متحمل تلفات سنگینی شده اند و براساس اطلاعات انتشار یافته، بسیاری از کشته شدگان اتباع خارجی از جمله عربستان سعودی، کویت و حتی مراکش بوده اند.
ایرنا

کوربین: دولت انگلیس باید قاطعانه با عربستان سعودی برخورد کند

رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به حملات تروریستی شنبه شب در لندن، خواستار برخورد قاطعانه دولت «ترزا می» با عربستان سعودی به دلیل حمایت این کشور از افراط گرایان شد.   به نقل از گاردین، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس در سخنرانی خود که در واکنش به حملات تروریستی شنبه شب لندن ایراد ... کوربین: دولت انگلیس باید قاطعانه با عربستان سعودی برخورد کند

ادامه

انگلستان, جهان, خبر

جبهه النصره، استان ادلب سوریه را امارت اسلامی اعلام می کند

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره در دوماه گذشته تمام نهادهای مورد نیاز برای اداره یک کشور و اعلام امارت اسلامی در استان ادلب سوریه را ایجاد کرده است.   روزنامه الوطن سوریه، گروه تروریستی جبهه النصره طی دو ماه گذشته تمام شرایط و نهادهای خدماتی و حاکمیتی مورد نیاز برای اعلام یک کشور را در ... جبهه النصره، استان ادلب سوریه را امارت اسلامی اعلام می کند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه شهرک مسکنه آخرین پایگاه داعش در استان حلب را آزاد کرد

نیروهای ارتش سوریه کنترل شهر مسکنه، آخرین مقر داعش در استان حلب را در دست گرفتند.   به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ارتش سوریه در ادامه پیشروی خود در حومه استان حلب توانست کنترل شهر مسکنه، آخرین مقر داعش در این استان را در دست بگیرد.   ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه ... ارتش سوریه شهرک مسکنه آخرین پایگاه داعش در استان حلب را آزاد کرد

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

پنتاگون مدعی تجمع نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه در منطقه «التنف» شد

پنتاگون مدعی شده نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه بار دیگر در حال تجمع در نزدیکی منطقه‌ای هستند که حدود دو هفته پیش توسط جنگنده‌های ائتلاف آمریکا هدف قرار گرفتند.   جنگنده‌های ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش روز ۲۸ اردیبهشت‌ماه به یک کاروان ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آنها که در حال پیشروی در شمال غرب منطقه ... پنتاگون مدعی تجمع نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه در منطقه «التنف» شد

ادامه

امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه