مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

انبار بزرگ جنگ افزارهای آمریکایی و اسراییلی داعش در سوریه کشف شد

شبکه راشادتودی و کانال پنجم تلویزیون روسیه از کشف انبار بزرگ تسلیحات داعش ساخت آمریکا و فلسطین اشغالی در شهر آزاد شده میادین سوریه خبر دادند.

 

این رسانه ها روز یکشنبه در گزارشی از شهر میادین در استان دیرالزور که دیروز کامل از اشغال داعش آزاد شد، اعلام کردند: انبار بزرگ تسلیحات و تجهیزات جنگی داعش با مارک آمریکایی و اسراییلی در یکی از نواحی میادین شناسایی شد.

 

سرهنگ رمی معوس از فرماندهان ارتش سوریه در میادین در باره تسلیحات این انبار بزرگ داعش که در آن انواع سلاح های سبک و سنگین و حتی نفربرهای زرهی نگهداری می شد، توضیح داد.

 

وی افزود: داعش در میادین چند انبار داشت که شامل هزاران قبضه تسلیحات و انواع مهمات آمریکایی، اسراییلی و برخی کشورهای غربی بود.
افزون بر این انبارها، گروه داعش در میادین کارگاه تولید سلاح ایجاد کرده بود.

 

در همین حال سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که واحدهای ضربتی ارتش سوریه به فرماندهی ژنرال حسن سهیل، تروریست های داعشی را در میادین شکست سنگینی دادند و این شهر را کامل از کنترل داعش خارج کردند.

 

ژنرال ایگور کوناشنکوف گفت: آخرین مقاومت تروریست های داعشی هم در نواحی مرکزی و جنوبی میادین در هم شکسته شد و روز شنبه این شهر تحت کنترل کامل ارتش سوریه در آمد.

 

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنان وی نوشت: داعش قوی ترین واحدهای خود را برای حفظ میادین در این شهر مستقر کرده بود.

 

وی افزود: قلع و قمع تروریست ها در میادین شرایط لازم را برای گسترش موفقیت های تاکتیکی ارتش سوریه فراهم کرده است.

 

مقام نظامی روس همچنین تاکید کرد: روسیه به پشتیبانی هوایی از ارتش سوریه در عملیات علیه گروههای تروریستی به ویژه داعش ادامه می دهد.

ایرنا

آزادی کامل شهر استراتژیک «المیادین» در دیرالزور

به نقل از تلویزیون سوریه، شهر المیادین واقع در شرق این کشور از لوث تروریست های تکفیری خارج شد.   بر اساس این گزارش، ارتش سوریه در جریان آزادسازی این شهر دهها عنصر تکفیری را به هلاکت رساند.   شاهدان عینی اعلام کردند که عملیات مین روبی از شهر المیادین آغاز شده است.   گفتنی ... آزادی کامل شهر استراتژیک «المیادین» در دیرالزور

ادامه

جهان, خبر, سوریه

یورش ۴۵۰ فرد مسلح از منطقه «التنف» تحت کنترل آمریکا به‌ارتش سوریه

به نقل از روسیاالیوم، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ۴۵۰ فرد مسلح از منطقه التنف تحت کنترل آمریکا به مواضع نیروهای دولتی سوریه یورش برده اند.   روسها از هلاکت ۳۱ سرکرده گروههای مسلح در ماه جاری میلادی در سوریه خبر داد.   سرگئی رودسکوی از مسئولان روسی در این باره گفت: اوضاع در سوریه ... یورش ۴۵۰ فرد مسلح از منطقه «التنف» تحت کنترل آمریکا به‌ارتش سوریه

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

ارتش سوریه مسیرهای پشتیبانی و تدارکاتی داعش به دیرالزور را قطع کرد

با تسلط ارتش سوریه بر روستای الصالحیه در شمال دیرالزور، مسیر تدارکاتی گروه تروریستی داعش به داخل محله های شهر دیرالزور مسدود شد. پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع سوریه بامداد شنبه به نقل از منابع میدانی اعلام کرد که ارتش سوریه با همکاری و پشتیبانی نیروهای مقاومت بر روستای الصالحیه در دروازه شمالی شهر دیرالزور ... ارتش سوریه مسیرهای پشتیبانی و تدارکاتی داعش به دیرالزور را قطع کرد

ادامه

جهان, خبر, سوریه

امضای توافق آتش‌بس میان مخالفان سوری در جنوب دمشق

به نقل از منابع رسانه‌ای مصر، گروه‌های سوری در جریان نشستی در قاهره و با ضمانت روسیه به توافق آتش‌بس در جنوب دمشق دست یافتند.   اسپوتنیک نیز گزارش داد، گروه‌هایی که توافق آتش‌بس در قاهره را امضا کرده‌اند، جیش الاسلام، جیش الابابیل و اکناف بیت‌المقدس هستند.   محمد علوش، مسؤول هیئت سیاست در جیش ... امضای توافق آتش‌بس میان مخالفان سوری در جنوب دمشق

ادامه

جهان, خبر, روسیه, سوریه, مصر