مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

الجریده کویت پیش‌نویس مذاکرات میان ترکیه، ایران و روسیه درباره سوریه را فاش کرد

روزنامه الجریده کویت به پیش نویس مذاکرات سه جانبه تهران ـ مسکو و آنکارا درباره سوریه که احتمالا در شهر آستانه (پایتخت قزاقستان) میان طرف‌های سوریه با نظارت این سه کشور برگزار می‌شود، دست یافت و آن را منتشر کرد.

 

این پیش نویس چهار بخش اصلی دارد که عبارتند از اینکه در درجه اول آتش بس فوری در کل مناطق سوریه اعلام می‌شود و سه کشور ناظر بر مذاکرات یعنی روسیه، ایران و ترکیه با هر گروهی که آتش بس را نقض کند برخورد می‌کنند.

 

دوم اینکه یک دولت انتقالی با حضور مخالفان بدون شرط برکناری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه که بخشی از اختیارات خود را به این دولت انتقالی واگذار می‌کند،‌ تشکیل شود.

 

سوم اینکه،‌ پس از تشکیل دولت انتقالی ترکیه یک مسیر خروجی امن برای شبه نظامیان سوری و خارجی که می‌خواهند از سوریه بدون سلاح خارج شوند، فراهم کند و چهارم اینکه همه مذاکرات باید براساس حفظ تمامیت ارضی سوریه باشد و دمشق، مسکو و تهران باید امنیت مرزهای ترکیه در مقابل هر گونه تحرکات کردها و یا هر طرف مخالف با ترکیه را تامین کرده و آنها را از این مرزها دور نگه دارند.

 

به نوشته این روزنامه کویتی، منابع ایرانی اعلام کرده‌اند که طرف روسی به تهران ابلاغ کرده که آنکارا خواستار افزودن بندی به این پیش نویس است مبنی بر اینکه اسد تعهد دهد در انتخابات آتی سوریه کاندیدا نخواهد شد و امنیت و جان خود و خانواده‌اش و نیز تمامی مسئولان دولتش حفظ می‌شود اما روس‌ها با افزوده شدن این بند به مذاکرات مخالفت کردند.

ایسنا

ورود اتوبوس های حامل ساکنان الفوعه و کفریا به جنوب حلب

منابع سوری از ورود اتوبوس های حامل شماری از افراد مجروح و بیمار از شهرک های شیعه نشین کفریا و الفوعه به گذرگاه الراموسه در جنوب حلب خبر دادند.   به گزارش النشره، منابع سوری گزارش دادند: ۶۵ اتوبوس حامل ۳۵۰۰ نفر شرق حلب را نیمه شب گذشته ترک کرده است.   در همین حال ... ورود اتوبوس های حامل ساکنان الفوعه و کفریا به جنوب حلب

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

تروریست‌ها اتوبوس‌های اعزامی به فوعه و کفریا را به آتش کشیدند

منابع خبری روز یکشنبه گزارش کردند که تروریست های حاضر در اطراف فوعه و کفریا در ادامه نقض توافق برای خروج غیر نظامیان از این دو شهرک سوریه، تعدادی از اتوبوس هایی را که برای خروج غیر نظامیان به این دو شهرک شیعه نشین اعزام شده بودند، به آتش کشیدند.   به گزارش پایگاه خبری ... تروریست‌ها اتوبوس‌های اعزامی به فوعه و کفریا را به آتش کشیدند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

خطر داعش برای روسیه و چین

داعش همچنان در مناطق مختلف جهان عرب به پیش می‌رود تا جایگزینی برای همه گروه‌های افراطی باشد. این تشکیلات سال گذشته در افغانستان ظاهر شد و به قصد تسلط بر طالبان با این جریان وارد جنگ شد. کما اینکه این تشکل در تاجیکستان در همسایگی افغانستان نیز خودی نشان داد و دولت‌های عضو سازمان شانگهای ... خطر داعش برای روسیه و چین

ادامه

اسیای مرکزی, جنگ بر علیه تروریسم, چین, روسیه, مقاله

تعیین حاکم نظامی در سرت لیبی / ارتش برای بازپس‌گیری طرابلس آماده می‌شود

فرمانده اتاق عملیات آزادسازی سرت یک حاکم نظامی برای این شهر تعیین کرد. این در حالی است که ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر برای عملیات نظامی در طرابلس با هدف نابودی گروه‌های تندرو آماده می‌شود.   به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سرتیپ بشیر القاضی، فرمانده اتاق عملیات آزادسازی سرت “سرتیپ احمد ابوشحمه” ... تعیین حاکم نظامی در سرت لیبی / ارتش برای بازپس‌گیری طرابلس آماده می‌شود

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی