ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان که در چند سال گذشته در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند، خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

بحرانهای اقتصادی و خیزش‌های اجتماعی

بحران‌های فزایندهٔ کنونی کشور که از سیاست‌های رژیم ولایت فقیه سرچشمه می‌گیرند به‌اوج خود رسیده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, دهقانی, سرمایه‌داری, سیاسی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, مقاله, نئولیبرالیسم

اعتراض کارگران پتروشیمی فارابی؛ طبقه‌بندی مشاغل را برابر قانون کار اجرا کنید

کارگران پتروشیمی فارابی نسبت به عدم پایندی کارفرما به مصوبات شورای کارگری شهرستان ماهشهر معترض شدند. بر اساس این مصوبه، شرکت پتروشیمی فارابی موظف شد طرح طبقه‌بندی مشاغل را برابر قانون کار اجرا کند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پتروشیمی ماهشهر نسبت به عدم تعهد کارفرمای این شرکت به مصوبات کمیسیون شورای کارگری شهرستان ماهشهر معترض هستند.

 

منابع کارگری گفتند: کمیسیون کارگری شهرستان ماهشهر روز چهارشنبه (دوازدهم آبان ماه) مصوبه‌ای صادر کرد. بر اساس این مصوبه، شرکت پتروشیمی فارابی موظف شد طرح طبقه‌بندی مشاغل را برابر قانون کار اجرا کند. همچنین این شرکت پتروشیمی باید سختی شرایط محیطی کارگاه و فوق‌العاده کارگاهی را برای کارگان درنظر بگیرد.

 

آنها ادامه دادند: مدیرعامل و مدیرمنابع انسانی این شرکت با اعضای کمیسیون و تعدادی از کارگران جلسه‌ای برگزار کردند. در این جلسه مطرح شد که پتروشیمی فارابی با توجه به قوانین و مقررات مناطق ویژه اقتصادی، وضعیت سایر شرکت‌های هلدینگ «تاپیکو» را مورد ارزیابی قرار دهد.

 

به گفته آنها، تصمیم بر این بود در صورت قانونی بودن خواسته کارگران و پرداخت این مولفه‌ها از سوی دیگر شرکت‌ها، مطالبات نیروی کار این پتروشیمی پرداخت شود. اما پس از استعلام و مثبت بودن نتیجه، مدیر منابع انسانی پتروشیمی فارابی اعلام کرد که حقی برای کارگران قائل نیست.

برگزاری همایش نوبتی حزب‌های کمونیست و کارگری جهان

همان‌گونه که در گزارش نشست کارگروه سازمان‌دهی و رسیدگی به پیشرفت امور «همایش بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری» در آبان ماه اشاره شده بود، این همایش در روزهای ۱۹ تا ۲۱ آذر ۱۴۰۰ (۱۰ تا ۱۲ دسامبر ۲۰۲۱) به‌دلیل محدودیت‌های همه‌گیری کرونا به صورت آنلاین، با شرکت هیئت‌های نمایندگی ۷۳ حزب برگزار شد.

ادامه

اتحاد شوروی, اروپا, استرالیا, اسراییل, اسلام سیاسی, امپریالیسم, امریکا, انگلستان, ایران, ترکیه, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, ژاپن, سوسیالیسم, شرق اروپا, فلسطین, کارگری, کمونیسم, کوبا, گزارش, نئولیبرالیسم, همبستگی, هندوستان, یونان

مرگ ۲ کارگر و سوختگی شدید ۲ کارگر دیگر در دوحادثه ناشی از کار در گیلان و اصفهان

یک منبع کارگری در استان گیلان جزئیات حادثه روز دوشنبه کارخانه ذوب فلزات واقع در شهرک صنعتی ضیابر شهرستان صومعه‌سرا در استان گیلان را تشریح کرد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

دولت منتخب رژیم ولایی به تنهایی نمی‌تواند در مورد افزایش سن بازنشستگی تصمیم بگیرد

داود حمیدی می‌گوید: درست است که سازمان تامین اجتماعی زیر نظر دولت اداره می‌شود اما صاحبان سهام این صندوق کارگران و کارفرمایان هستند. بنابراین در هر تصمیمی که برای این صندوق گرفته می‌شود، شرکای اجتماعی باید دخیل باشند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش