مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

آزادسازی ۳۷ شهرک و مزرعه در استان های حلب و رقه سوریه

ارتش و نیروهای مسلح سوریه ۳۷ شهرک و مزرعه را در استان های حلب و رقه از گروه تروریستی تکفیری داعش پاکسازی کرد.

 

وزارت دفاع سوریه روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که ارتش و نیروهای مسلح با پشتیبانی نیروهای مقاومت در ادامه مبارزه با گروه تروریستی داعش، شهرک ها و مزارع القرامطه، مسطاحه، المخزوم، خربه الحجه، المخزوم، الجوین،رسم فالح، المفتاحیه،خربه محسن،خربه حسان، بئر السبع، جرابات، ترقاوی، السلیحیه، عنز بوکردی، المزرعه السادسه، بوکردی، جرابات صغیر، المویلی، البوصی، بئر خطاب، القادسیه، رمثان، خربه رمثان، برملیحان، خراب المخزوم، دبسی، مدیحر، دبسی عفنان، غزالی شرقیه، مشرفه الصعب، الغمامیر، مشرفه الغجر، خربه العیس، العمیرات، الصعد، فخیخه و دبسی فرج را در جنوب شرق حلب و غرب رقه آزاد کردند.

 
در این عملیات بیش از ۵۰۰ تروریست داعشی کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند، ۶ تانک، دو نفربر منهدم و سه پهپاد مجهز به بمب سرنگون شد.

 
یگان های ارتش سوریه روز یکشنبه گذشته « ۱۴ خردادماه » نیز شهر مسکنه آخرین پایگاه داعش در استان حلب و چند شهرک و روستای اطراف آن را پاکسازی کرده بودند.

 
در استان حمص نیز ارتش سوریه دو منطقه العباسیه و حمام های تاریخی زنوبیا را در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تدمر از دست گروه تروریستی داعش آزاد کردند.

 
ارتش سوریه در شرق استان ریف دمشق نیز در عملیاتی گسترده مناطقی را از نیروگاه حرارتی تا جنوب شرق الضمیر پاکسازی کرد.

 
در این عملیات که شماری از تروریست ها نیز به هلاکت رسیدند، تپه های دکوه، العنطوط، محفور، مسرجه، رجم الابل، دخان، ابونیاص، الحلاق و المطله آزاد شد.

 
ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت به عملیات خود در این محورها ادامه می دهد و تروریست ها را در عمق بادیه شام تعقیب می کند.
ایرنا

آزادی چند منطقه دیگر در جنوب «تدمر» /جنگ داخلی تکفیری‌ها در «ادلب»

منابع سوری از پاکسازی چند منطقه دیگر در جنوب تدمر و حملات جنگنده‌های سوری به مواضع تروریست‌های داعشی در شرق حماه خبر دادند.   نیروهای ارتش سوریه منطقه «العباسیه» و اثر باستانی «زنوبیا» در جنوب شهر تدمر در حومه شرقی حمص را از اشغال تروریست‌های داعشی آزاد کردند.   نیروهای ارتش سوریه همچنین «دهلون» و ... آزادی چند منطقه دیگر در جنوب «تدمر» /جنگ داخلی تکفیری‌ها در «ادلب»

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

بمب‌افکن‌های روسی مانع اجرای طرح آمریکایی فرار تروریست‌ها از رقه شدند

روزنامه روسی ایزوستیا روز سه شنبه با اعلام این خبر نوشت که با تلاش و فرصت سازی نیروهای آمریکایی، شمار زیادی از تروریست های داعشی از شهر در محاصره رقه گریختند و هدف این اقدام نیز تهدید مناطق پیرامونی به ویژه دیرالزور است.   بنا به این گزارش، تروریست ها تلاش می کنند، محاصره شهر ... بمب‌افکن‌های روسی مانع اجرای طرح آمریکایی فرار تروریست‌ها از رقه شدند

ادامه

امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه

کوربین: دولت انگلیس باید قاطعانه با عربستان سعودی برخورد کند

رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به حملات تروریستی شنبه شب در لندن، خواستار برخورد قاطعانه دولت «ترزا می» با عربستان سعودی به دلیل حمایت این کشور از افراط گرایان شد.   به نقل از گاردین، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس در سخنرانی خود که در واکنش به حملات تروریستی شنبه شب لندن ایراد ... کوربین: دولت انگلیس باید قاطعانه با عربستان سعودی برخورد کند

ادامه

انگلستان, جهان, خبر

جبهه النصره، استان ادلب سوریه را امارت اسلامی اعلام می کند

گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره در دوماه گذشته تمام نهادهای مورد نیاز برای اداره یک کشور و اعلام امارت اسلامی در استان ادلب سوریه را ایجاد کرده است.   روزنامه الوطن سوریه، گروه تروریستی جبهه النصره طی دو ماه گذشته تمام شرایط و نهادهای خدماتی و حاکمیتی مورد نیاز برای اعلام یک کشور را در ... جبهه النصره، استان ادلب سوریه را امارت اسلامی اعلام می کند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه