زنان مکزیک خواهان سقط جنین امن و قانونی هستند

سقط جنین در بیشتر کشورهای آمریکای لاتین ممنوع و تنها در شرایطی خاص امکان‌پذیر است. اکنون شماری از کشورهای قاره در مقررات سقط جنین تسهیلاتی ایجاد می‌کنند.

ادامه »

ارژانتین, امریکای لاتین, حقوق بشر, خبر, زنان, فعال زنان, مکزیک

هاوانا و دمشق بر تقویت روابط اقتصادی تاکید کردند

سفیر سوریه در کوبا با معاون اول وزیر تجارت خارجی و سرمایه‌گذاری کوبا درباره تقویت روابط بین سوریه و کوبا به ویژه در زمینه اقتصادی بحث و گفتگو کرد.

ادامه »

امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, کوبا

دیاز کانل رییس‌جمهور کوبا پروژه‌های علمی کویید ۱۹ را معرفی کرد

این یافته‌ها نه تنها آزمایش کووید ۱۹، بلکه تشخیص انواع عفونت‌های ویروسی و باکتریایی و نیز بیماری‌های مزمن غیر قابل انتقال از جمله سرطان را تسهیل می‌کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکای لاتین, خبر, دانش, کوبا

ونزوئلا: رزمایش آمریکا و گویان حاکمیت کاراکاس را تهدید می‌کند

مقامات ونزوئلا با اشاره به اختلاف با کشور هم‌مرز گویان بر سر منطقه «اسکیبو»، رزمایش نظامی آمریکا-گویان در آب‌های کاراکاس را برای حاکمیت و استقلال منطقه تهدیدآمیز خواندند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, انگلستان, برزیل, جهان, حضور نظامی, خبر, کلمبیا, گویان, ونزوئلا

کوبا با رد ادعای آمریکا: هاوانا خود قربانی تروریسم واشنگتن است

کوبا اقدام آمریکا برای گنجاندن نام این کشور در فهرست حامیان تروریسم را «فرصت‌طلبی سیاسی» توصیف و با ردّ قاطعانه این ادعاها اعلام کرد که هاوانا، خود سال‌ها قربانی تروریسم واشنگتن بوده است.

 

به گزارش سه شنبه ایرنا از خبرگزاری پرنسا لاتینا، «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا با «ریاکارانه» خواندن ادعاهای دولت آمریکا، اظهارات واشنگتن مبنی بر حامی تروریسم خواندن هاوانا را به شدت محکوم کرد.

 

وی همچنین در صفحه توئیتر خود این اقدام دولت ترامپ را «فرصت‌طلبی سیاسی» دانست و نوشت: این نوع رفتارهای آمریکا از سوی تمامی دغدغه‌مندان حقیقی خطرات تروریسم و قربانیان آن شناخته شده است.

 

در همین رابطه، «کارلوس فرناندز» مدیرکل امور آمریکا در وزارت امور خارجه کوبا نیز در توئیتی نوشت: کوبا خود قربانی تروریسم چندین ساله دولت آمریکا بوده است.

 

وی با بیان اینکه اقدامات تروریستی آمریکا و همدستی این کشور در تامین مالی افراد و سازمان های تروریست پیشینه‌ای طولانی دارد، افزود: تعداد قربانیان کوبایی بر اثر اقدامات تروریستی واشنگتن ۳ هزار و ۴۷۸ نفر بوده است در حالی که دو هزار و ۹۹ کوبایی نیز در اثر این جنایت‌های تروریستی مجروح شده‌اند.

 

گروه هایی از داخل واشنگتن نیز ادعاهای دولت ترامپ مبنی بر قرار دادن این کشور در فهرست حامیان تروریست را تحریک آمیز و بی‌اساس خواندند و ضمن محکوم کردن این اقدام، طی نامه ای به مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا، خواستار توقف چنین حملاتی به کوبا شده اند.

 

پمپئو  دیروز دوشنبه با اعلام اقدام واشنگتن برای قرار دادن نام کوبا در فهرست حامیان تروریسم ادعاهایی علیه هاوانا ازجمله پناه دادن به فراریان آمریکایی را مطرح کرد. ادعاهایی تکراری که هاوانا بارها آن را رد کرده است.

 

دولت آمریکا پیش‌تر نیز یک بانک تجاری کوبایی را بدون ارائه مدرکی با ادعای اینکه تحت کنترل ارتش کوبا بوده، تحریم کرد.

 

واشنگتن که به رغم قوانین بین‌المللی در تعیین حدود و مرزها، منطقه آمریکای لاتین را حیاط خلوت خود می‌داند، همواره با سیاست‌های خصمانه و مداخله جویانه درصدد ایجاد بی‌ثباتی و ناآرامی در کشورهای چپ‌گرای این منطقه برآمده و نفرت عمومی جوامع آمریکای لاتین را نسبت به این رویکرد خود برانگیخته است.

 

تحلیل گران و کارشناسان پیشتر هشدار دادند که آمریکا همواره کوبا را هدف یک طرح جنگ رسانه‌ای در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در جهت کودتای نرم علیه هاوانا قرار داده است. این بخشی از یک ساز وکار دخالت خارجی غیرمستقیم علیه کوبا بوده که توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا ایجاد شده است.

بازتاب جهانی صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین

نگاه جهان هرچه بیشتر به چین دوخته شده و به تلاش‌های بی‌پایان حزب کمونیست چین برای ایجاد سعادت برای مردم، تحقق رستاخیز ملت و همچنین ایجاد هماهنگی برای جهان توجه می‌کند

ادامه »

ارژانتین, اروپا, افریقا, اقتصادی, امریکای لاتین, انگلستان, پاکستان, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سوسیالیسم, شرق آسیا, مصر

نگاه کشورهای حوزه آلبا به واکسن کوبایی کرونا

رئیس جمهوری ونزوئلا که ریاست اتحادیه کشورهای مقاومت آمریکای لاتین (آلبا) را برعهده دارد، ضمن فراخوانی دولت های آلبا برای پیشبرد روش‌های درمانی واحد، پیشنهاد امضای توافق برای دستیابی به واکسن کوبایی کرونا و آغاز مرحله کارآزمایی‌های بالینی در ونزوئلا را مطرح کرد.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

ایران؛ آمادگی۵۰هزار داوطلب، برای انجام کارآزمایی بالینی مرحله سوم واکسن “سوبرانا-۲”

کوبا باید این واکسن را بر روی انسان‌های کشوری در خارج از کوبا نیز آزمایش کنند که میزان مبتلایان بسیار دارد. میزان ابتلا به ویروس کووید۱۹ در کوبا به دلیل مدیریت مطلوب در سطحی نازل نگه داشته شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, تحریم, جهان, خبر, کوبا