ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان که در چند سال گذشته در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند، خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

بحرانهای اقتصادی و خیزش‌های اجتماعی

بحران‌های فزایندهٔ کنونی کشور که از سیاست‌های رژیم ولایت فقیه سرچشمه می‌گیرند به‌اوج خود رسیده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, دهقانی, سرمایه‌داری, سیاسی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, مقاله, نئولیبرالیسم

۵ کارگر در سه حادثه ناشی از کار کشته و زخمی شدند

سه کارگر بر اثر انفجار سیلندر گاز اکسیژن در گرگان کشته و زخمی شدند، یک کارگر در دوگنبدان بر اثر ریزش دیواره فاضلاب کشته شد و یک کارگر ساختمانی با سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

 

سه کارگر بر اثر انفجار سیلندرگاز اکسیژن در یک کارگاه تراشکاری در میدان کریمی گرگان کشته و زخمی شدند.

 

به گزارش ایلنا، بنا بر گزارش منابع کارگری در استان گلستان، شامگاه روز گذشته؛ سه کارگر بر اثر آتش‌سوزی و انفجار سیلندرگاز اکسیژن در یک کارگاه تراشکاری واقع در میدان کریمی گرگان کشته و زخمی شدند.

 

به گفته وی؛ در این حادثه که در یک کارگاه تراشکاری مستقردر یک گاراژ تعمیرات خودرو رخ داده است، کارگری مشغول خالی کردن سیلندرهای گاز اکسیژن از یک خودرو کامیون بود که ناگهان یکی از سیلندرها بر اثر برخورد با زمین منفجر و همین موضوع سبب مرگ آنی او و مصدومیت دو کارگر دیگر در این حادثه شد.

 

او در ارتباط با هویت متوفی گفت: مشخص نیست که فرد متوفی که ۲۶ سال سن داشت کارگر مغازه تراشکاری در محل تخلیه سیلندرهای اکسیژن بوده یا به همراه خودرو کامیون برای تحویل سیلندرها در محل حضور داشته‌است.

 

وی تاکید کرد: به حدی شدت انفجار بالا بوده که شیشه‌های کارگاه‌های مجاور نیز در اثر این حادثه شکسته و خودرو ۲۰۶ پارک شده در محل نیز به صورت کامل خسارت دیده است.

 

مرگ یک کارگر در دوگنبدان بر اثر ریزش دیواره فاضلاب

 

یک کارگر در پروژه آب‌رسانی شرکت آب و فاضلاب دو گنبدان براثر ریزش ناگهانی دیواره‌های کانال آب فاضلاب شهری جان خود را از دست داد.

 

آب و فاضلاب استان کهکیلویه و بویراحمد اعلام کرد؛  ۷ دی ماه عده‌ای از کارگران مشغول حفر کانال برای سیستم فاضلاب شهری در دوگنبدان بودند که به یکباره بخشی از دیواره خاکی آن ریزش کرد و با فرار به موقع تعدادی کارگر، متاسفانه یکی از آن‌ها (که پیمانکاراین پروژه هم بود) در عمق خاک گرفتار می‌شود.

 

بنابراین گزارش، گروه‌های امدادی با برداشتن خاک به سرعت این فرد را که «وحید عبدی‌پور» نام دارد، از زیر آوار خارج کردند اما متاسفانه جان خود را از دست داده بود.

 

مرگ یک کارگر ساختمانی با سقوط از ارتفاع

 

یک کارگر ساختمانی حین کار در ارتفاع یک ساختمان در حال ساخت شهرک فردیس کرج سقوط کرد و جان باخت.

 

یک کارگر ساختمانی در فلکه سوم شهرک فردیس کرج واقع در استان البرز، هنگام کار در یک مجتمع ساختمانی، بر اثر سقوط از ارتفاع و برخورد با زمین جان باخت.

 

این کارگر به دلیل‌ عدم استفاده از تجهیزات ایمنی از ارتفاع طبقه چهارم به پایین سقوط کرده و متاسفانه تلاش‌های عوامل اورژانس برای نجات جان وی بی‌ثمر بوده است.

 

 

چین از اقدامات تخریبی آمریکا در فضا به سازمان ملل شکایت کرد

«ژائو لی جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش به دلیل اقدامات تخریبی آمریکا آمریکا که به ضرر چین است، به سازمان ملل شکایت کرده است.

ادامه

امریکا, جهان, چین, خبر, سازمان ملل, شرق آسیا

حیات سازمان تامین اجتماعی تحت تعرض لایحه ضد کارگری

همین امروز نیز کارفرمایان بسیاری، فقط از ترس بسته شدن حساب‌ها یا توقیف اموال، اقدام به پرداخت بیمه کارگران خود می‌کنند و اگر بدانند عدم واریز بیمه به حساب سازمان تامین اجتماعی، هیچ عواقب سوئی برایشان نخواهد داشت، بدون تردید، فرارهای بیمه‌ای تشدید خواهد شد؛

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

مخالفتِ صاحبان قدرت در رژیم دلالی حاکم با حذفِ پیمانکاران

وضعیتِ پُردردسرِ کارگرانی که با شرکت‌های پیمانکاری کار می‌کنند، به هیچ وجه یک وضعیتِ استثنایی نیست. کارگران در روابط پیمانکاری نمی‌دانند با چه کسی طرف هستند و اگر حق و حقوقشان پرداخت نشود نمی‌دانند باید به چه کسی مراجعه کنند و چگونه حقوق خود را مطالبه کنند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

بازنشستگان تامین اجتماعی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری خواستار اجرای همسان‌سازی شدند

بازنشستگان تامین اجتماعی می‌نویسند: طبق بند (الف) ماده ۱۲ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، دولت مکلف بوده در طول برنامه نسبت به تأدیه کامل بدهی خود به تأمین اجتماعی اقدام نماید. طبق بند ب ماده ۱۲ همین قانون، سازمان تأمین اجتماعی، مکلف به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در طول برنامه بوده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش