روسیه: آمریکا دنبال ایجاد قحطی در سوریه است/ مردم سوریه گروگان گرفته شده‌اند

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در سخنانی از تحریم‌های آمریکا علیه سوریه و معافیت شمال این کشور از این تحریم ها انتقاد کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه, شرق اروپا

رزمایش ائتلاف آمریکایی‌ در سوریه و طرح‌های غارتگرانه در این کشور

آمریکایی ها در ادامه سیاست های تجاوزکارانه و اجرای طرح های اشغالگرانه این بار و در اقدامی غیرقانونی دیگر همزمان با ورود نیروهای کمکی و تازه نفس در مناطق شرق سوریه رزمایش برگزار کردند.

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تجاوز نظامی, تحریم, ترکیه, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه, غرب

بزرگ‌ترین بانک آمریکا: در مورد اقتصاد روسیه اشتباه کردیم

بانک «جی‌پی مورگان»، بزرگ‌ترین بانک سرمایه‌گذاری آمریکا اعلام کرد: اقتصاد روسیه بهتر از انتظار با تحریم های غرب علیه این کشور بر سر موضوع اوکراین کنار آمده است.

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

کشورهای اروپایی دنبال عقب نشینی از تحریم‌ها علیه سوریه هستند

منابع دیپلماتیک فاش کردند، برخی کشورهای اروپایی دنبال کنار گذاشتن مواضع آمریکا درباره سوریه و عقب نشینی از پرونده تحریم‌ها علیه دمشق هستند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک عربی اعلام کرد: برخی کشورهای اروپایی دنبال بازنگری در تحریم‌های اعمال شده علیه سوریه هستند؛ چراکه این روش در تحقق نتایج سیاسی شکست خورده است. بازنگری در روابط با دمشق تحت عنوان “ضرورت بازنگری انسانی” انجام می‌شود و به این دلیل است که تحریم‌های اقتصادی اهداف سیاسی را محقق نکرده و رنج و مشکلات ملت سوریه را عمیق‌تر کرده است.

 

این منبع اعلام کرد: کشورهای عربی همچنان به ارائه نظر خود درباره ادامه محاصره ادامه می‌دهند درحالی که برخی از آن‌ها و در رأس آن لبنان نگرانی خود را از ابقای سوریه تحت فشار اقتصادی و پرونده آوارگان اعلام می‌کنند. کشورهای غربی به هیچ کدام از وعده‌هایی که به اردن و لبنان برای کاهش بار اقتصادی و اجتماعی داده‌اند عمل نکردند.

 

این منبع اعلام کرد: با توجه به شرایط لبنان مشکل آوارگان سوری برای این کشور دشوارتر از کشورهای همجوار مثل اردن و ترکیه است و میزان آوارگان سوری در لبنان حدود ۳۰ درصد ساکنان را تشکیل می‌دهد.

 

این دیپلمات عرب ابراز خوش بینی کرد که طی روزهای آتی تحولات مثبتی در پرونده تحریم‌های اقتصادی ایجاد شود.

 

چین: تحریم‌ روسیه، صلح را برای اوکراین به ارمغان نمی‌آورد

یک دیپلمات ارشد چین در سازمان ملل گفت که تحریم‌های غرب علیه روسیه بیش از آن که باعث ایجاد صلح در اوکراین شود، بحران جهانی غذا و انرژی را بدتر خواهد کرد.

ادامه

اوکراین, تحریم, تحلیل, جهان, چین, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, لوگانسک