اعتصاب گسترده کارگران و لوکوموتیورانان راه آهن انگلیس در اعتراض به دستمزدها

حمل و نقل ریلی در انگلیس بار دیگر تحت تاثیر اعتصاب کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن در اعتراض به دستمزدها در بسیاری مناطق فلج شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری, گزارش

موج اعتصابات کارگری در شرکت آمریکایی آمازون به انگلستان رسید

صدها کارگر آمازون در رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان خصوصی در واتس‌اپ و تلگرام خواستار اعتراضات بیشتر و توقف کار در این هفته و افزایش دستمزد ساعتی خود به ۱۵ پوند هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران ابنیه فنی راه‌آهن قم و همدان خواهان حذف پیمانکار در بخش‌های مختلف راه‌آهن شدند

کارگران ابنیه فنی راه‌آهن قم و همدان به شرایط کار با پیمانکاران اعتراض داشته و خواستار عقد قرارداد مستقیم با راه‌آهن هستند.

 

برخی منابع کارگری راه‌آهن به خبرنگار ایلنا گفتند: کارگران ابنیه فنی راه‌آهن نواحی قم و همدان که تحت مسئولیت یک پیمانکار به کار نگهداری از خطوط اشتغال دارند، از شرایط کار و نحوه پرداخت مطالبات خود رضایت ندارند.

 

یکی از کارگران ابنیه فنی راه‌آهن قم در ارتباط با مشکلات ایجاد شده، گفت: هر ماه مطالبات خود را با تاخیر دریافت می‌کنیم و علارغم اینکه چند روز از آغاز مرداد ماه گذشته هنوز حقوق خرداد و تیر ماه خود را دریافت نکرده‌ایم. وضع موجود شرایط زندگی را برایمان سخت کرده است. در عین حال شرکت هنوز حق اعیاد غدیر (۶۰۰ هزار تومان) و قربان (۵۰۰ هزار تومان) کارگران را نپرداخته است.

 

وی با اشاره به میانگین ۱۰ تا ۱۵ ساله‌ی سابقه کاری خود و همکارانش در راه‌آهن گفت: میزان دریافتی یک کارگر با روزی ۸ تا ۱۲ ساعت کار با سه حق اولاد، شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. این مبلغ دریافتی به نسبت سایر همکاران نواحی ریلی کشور حداقل دو تا سه میلیون تومان کمتر است.

 

او گفت: در گذشته کارگران ابنیه فنی بدون حضور پیمانکاران به صورت رسمی مشغول کار بودند و امکاناتی که در اختیار کارگران رسمی بود قابل مقایسه با شرایط کار امروز ما کارگران پیمانکاری نیست. آن‌ها از امکانات رفاهی و مزدی خوبی بهره می‌بردند و هزینه اضافه‌کاری‌های آن‌ها نیز به موقع پرداخت می‌شد.

 

این کارگر ابنیه فنی راه‌آهن گفت: ما کارگران از حداقل‌های مزدی محروم هستیم و مسئولان شرکت راه آهن به مشکلات‌مان که در نتیجه حضور پیمانکاران مختلف ایجاد می‌شود، اعتنایی نمی‌کنند.

 

وی با یادآوری اینکه خواهان حذف پیمانکار در بخش‌های مختلف راه‌آهن هستیم، در ادامه افزود: در حقیقت امکان بهبود شرایط شغلی برای همه ما وجود دارد اما نمی‌دانیم چرا شرکت راه‌آهن ترجیح می‌دهد از یکسو به همکاری با پیمانکاران ادامه دهد و از سوی دیگر مطالبات مزدی ما را با یک شرکت واسطه‌ای به حساب ما پرداخت کند

جراحی اقتصادی حق مسکن کارگران را کاهش داد!

از زمان به‌قدرت رسیدن ابراهیم رئیسی طبقهٔ کارگر میهن‌مان یورش‌هایی گسترده‌تر و بی‌رحمانه‌تر به منافع خود را زیر عنوان جراحی اقتصادی شاهد بوده ‌است.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, سیاسی, عدالت اجتماعی, کارگری, مقاله

ابتکارهای اقتصادی آمریکا در منطقه اقیانوس هند و آرام محکوم به شکست است

پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز طی گزارشی درباره نشست وزرای ۱۴ کشور عضو چارچوب اقتصادی هند و اقیانوس آرام نوشت: هر ابتکار اقتصادی در این منطقه که چین مشارکتی در آن نداشته باشد، محکوم به شکست است.

ادامه

استرالیا, اقتصادی, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, ژئوپلیتیک, شرق آسیا, کره جنوبی

اویل پرایس؛ اعتراضات کارگری، بحران جهانی تورم را وخیم‌تر می‌کند

تارنمای اویل پرایس با اشاره به بحران جهانی تورم که بیشتر کشورها را درگیر کرده است، نوشت، تهدید کارگران شاغل در زنجیره‌های اصلی تامین کالا به اعتصاب، به دلیل نارضایتی از اوضاع شغلی خود، می‌تواند بحران تورم را وخیم‌تر کند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ارژانتین, افریقای جنوبی, المان, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فرانسه, کارگری, کره جنوبی

اعلامیۀ تشکیلات دموکراتیک زنان ایران: تشدید خفقان و اعمال فشار بر زنان نشانهٔ هراس رژیم ولایی از نیروی پُرتوان زنان است

تشکیلات دموکراتیک زنان ایران دستگیری‌های گستردهٔ اخیر، از جمله بازداشت عدهٔ زیادی از مادران دادخواه، و اعمال فشار بر زنان و تضییق حقوق انسانی آنها به بهانهٔ “حفظ عفاف و حجاب” را قاطعانه محکوم می‌کند.

ادامه

اسلام سیاسی, ایران, بازنشستگان, برابری اجتماعی, بیانیه, حقوق بشر, دهقانی, زنان, سیاسی, کارگری, معلمان, مقاله