کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی پنج روزه را در میدان آموزشی «خرب میدون» در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روسیه و تاجیکستان رزمایش نظامی مشترک پنج روزه‌ای را در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. نیروهای روس و تاجیک، این رزمایش را در میدان آموزشی «خرب ... روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

ادامه

آسیای میانه, ارمنستان, افغانستان, بلاروس, بیولوژیکی, تاجیکستان, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سازمان پیمان امنیت جمعی, قرقیزستان, قزاقستان

«کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز با تأکید بر ابعاد نظامی برنامه بیولوژیکی آمریکا از تلاش واشنگتن برای حمله نظامی احتمالی به مسکو خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: ایالات متحده قوانین منع ... «کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

دسیسه آمریکا برای انجام عملیات «پرچم دروغین» در اوکراین

فرمانده دفاع هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه می‌گوید که آمریکا قصد دارد تا با استفاده از گازهای سمی، در اوکراین حمله‌ای را تدارک دیده و روسیه را مقصر جلوه دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ایگور کریلوف، فرمانده دفاع هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه با اشاره به جلسه یک سازمان غیردولتی آمریکایی، ... دسیسه آمریکا برای انجام عملیات «پرچم دروغین» در اوکراین

ادامه

آمریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, روسیه, غرب, گزارش

چین طرح ۱۲ ماده‌ای خود برای حل و فصل بحران اوکراین را منتشر کرد

دو روز پس از سفر رئیس کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب کمونیست چین به روسیه، وزارت خارجه این کشور طرح جامع خود برای حل و فصل بحران در اوکراین را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، دو روز بعد از سفر «وانگ یی» رئیس کمیسیون مرکزی حزب حاکم چین در امور خارجی، پکن سند ۱۲ ... چین طرح ۱۲ ماده‌ای خود برای حل و فصل بحران اوکراین را منتشر کرد

ادامه

اوکراین, بیولوژیکی, ترکیه, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش

چرا آمریکا برای ایجاد سازوکار راستی‌آزمایی تسلیحات بیولوژیک مانع‌تراشی می‌کند؟

ایالات متحده شماری از میکروب‌ها از جمله باکتری عامل بیماری حصبه را در شمال کره و شمال شرقی چین پخش کرد و باعث شد در این نواحی حصبه شیوع یابد به گونه‌ای که تاکنون چنین چیزی مشاهده نشده بود. آمریکا در این مناطق طاعون، وبا و آنسفالیت را شیوع داد.

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین؛ روز ۱۰ آوریل ۱۹۷۲ «کنوانسیون منع تسلیحات بیولوژیک» پس از آنکه توسط مجمع عمومی سازمان ملل مورد تصویب قرار گرفت، آماده امضا توسط کشورهای مختلف شد. با گذشت ۵۰ سال از تصویب این کنوانسیون ۱۸۳ کشور آن را امضا کرده‌اند. هدف «کنوانسیون منع تسلیحات بیولوژیک» ممنوعیت کامل توسعه، تولید، انباشت و به دست آوردن عوامل میکروبی، سموم و تسلیحات مورد استفاده برای مقاصد غیرصلح آمیز توسط امضاکنندگان آن است. این کنوانسیون اساس حکمرانی امنیت زیستی جهانی است و نقش مهمی در جلوگیری از تهدیدهای امنیت زیستی و ممنوعیت اشاعه تسلیحات بیولوژیکی ایفا می‌کند.

 

با این وجود، در پنجاهمین سالگرد آغاز به کار کنوانسیون، ایالات متحده به عنوان یک کشور مهم امضاکننده آن نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و حتی علنا با ایجاد یک سازوکار راستی‌آزمایی چندجانبه برای این کنوانسیون مخالفت ورزیده امری که شدیدا قانون این معاهده را تضعیف نموده است.

 

آمریکا در عین حال که به دیگر کشورها در خصوص دارا بودن تسلیحات بیولوژیکی اتهام می‌زند و به آنها حمله می‌کند کنترل ۳۳۶ آزمایشگاه بیولوژیکی نظامی در بیش از ۳۰ کشور جهان را در اختیار دارد. ایالات متحده به عنوان تنها ابرقدرت در جهان وقتی در انجام تعهد خود در خصوص منع تسلیحات بیولوژیک قصور می‌کند نه تنها الگویی برای بقیه جهان به شمار می‌آید بلکه بزرگترین تهدید برای امنیت زیستی جهانی نیز ایجاد می‌کند.

 

تسلیحات بیولوژیکی به عنوان یک سلاح کشتار جمعی فاجعه‌های وحشتناکی برای بشریت به وجود آورده‌اند. «لوئیس انماگنا» دانشمند آمریکایی در کتاب «تاریخ فرهنگی بیماری‌های عفونی» می‌نویسد: در قرن ۱۸ میلادی استعمارگران بریتانیایی با دادن پتو و دستمال‌های آلوده به سرخپوستان بومی آمریکایی شمالی باکتری آبله را به آنها منتقل کردند و باعث شدند شمار کثیری از جمعیت بومیان بمیرند.

 

طی تجاوز چین به ژاپن در دهه‌های ۳۰ و ۴۰ ۱۹میلادی واحد بدنام «۷۳۱» از انسان‌ها برای انجام آزمایش‌های باکتریایی استفاده کرد و باعث شد سه تا چهار هزار نفر کشته شوند. این اقدام ژاپنی‌ها همچنین باعث شد با شیوع گونه‌ای از میکروب‌ها در بیش از ۲۰ استان چین اپیدمی به راه بیفتد و صدها هزار نفر جان خود را از دست بدهند.

 

تسلیحات بیولوژیکی در مقایسه با تسلیحات متعارف صدها یا حتی هزاران بار قدرتمندتر هستند. «اداره ارزیابی فناوری آمریکا» در سال ۱۹۹۳ با انجام مطالعه‌ای حتی نتیجه گیری کرد که تسلیحات بیولوژیکی مخرب‌تر از تسلیحات هسته‌ای هستند. برای مثال بر اساس نتایج این مطالعه، اگر یک هواپیما در یک شب بدون ابر و آرام ۱۰۰ کیلو گرم باکتری عامل سیاه‌زخم را بر فراز واشنگتن منتشر کند می‌تواند یک تا سه میلیون نفر را از بین ببرد.

 

آمریکا خود یک مجرم در استفاده از تسلیحات بیولوژیک محسوب می‌شود. «شی هونگ» خبرنگار جنگیِ چین در کتابی با عنوان «روز شمار مقاومت در برابر تهاجم آمریکا و کمک به کره» نوشته است: ایالات متحده شماری از میکروب‌ها از جمله باکتری عامل بیماری حصبه را در شمال کره و شمال شرقی چین پخش کرد و باعث شد در این نواحی حصبه شیوع یابد به گونه‌ای که تاکنون چنین چیزی مشاهده نشده بود. آمریکا در این مناطق طاعون، وبا و آنسفالیت را شیوع داد. به علاوه ایالات متحده شمار زیادی آزمایش‌های مربوط به تسلیحات بیولوژیکی محرمانه را در کشور خود و دیگر کشورها به انجام رساند که باعث مرگ غیرنظامیان بیگناه زیادی شد.

 

آمریکا آزمایش‌های بیولوژیکی محرمانه‌ای را انجام داده و اخیرا هم ۳۰ آزمایشگاه بیولوژیکی نظامی این کشور در اوکراین توسط ارتش روسیه افشا شد که تکان‌دهنده‌ترین مورد است. بر اساس رسانه‌های روسیه، وزارت دفاع آمریکا مجموعه‌ای از پروژه‌های تحقیقات بیولوژیکی را در اوکراین بر روی پرندگان مهاجر، خفاش‌ها و دیگر حیوانات به عنوان نمونه‌های آزمایشگاهی انجام داده و آنفلوآنزای بشدت‌ بیماریزای پرندگان، طاعون، سیاه‌زخم، کروناویروس و دیگر عوامل بیماریزا را آزمایش کرده است.

 

روسیه در ۲۴ فوریه اقدام به انجام عملیات نظامی ویژه کرد و متعاقب آن، آزمایشگاه تحت کنترل آمریکا در اوکراین فورا عوامل بیماریزا مثل طاعون، سیاه‌زخم، تب خرگوش، وبا و دیگر بیماری‌های کشنده را نابود کرد. سوالی که در این خصوص به ذهن افکار عمومی جهان متبادر می‌شود این است که «آیا پاندمی جهانی کرونا با پروژه آزمایشگاه بیولوژیک آمریکا مرتبط است؟»

 

در سال‌های اخیر، اپیدمی کرونا در سراسر جهان شیوع یافته که باعث شده مردم نسبت به تسلیحات بیولوژیک هوشیارتر شوند. بنا بر این، تقویت سازوکار کنوانسیون منع تسلیحات بیولوژیکی و تقویت سازوکار کنترل تسلیحات بیولوژیکی ضروری است.

 

نماینده چین در دومین نشست مقدماتی نهمین کنفرانس بازنگری کنوانسیون منع تسلیحات بیولوژیک که در چهارم آوریل (۱۵ فروردین) برگزار شد، بار دیگر از ایالات متحده خواست تا سازوکار راستی آزمایی برای کنوانسیون را هر چه سریعتر راه اندازی کند.

 

بنا بر این، آنچه دقیقا آمریکا سعی دارد پنهان کند تا از ایجاد سازوکار راستی آزمایی تسلیحات بیولوژیکی نماید، چیست؟ هدف ایالات متحده از انجام شمار زیادی از آزمایش‌های ویروسی در آزمایشگاه بیولوژیکی اوکراین چیست؟ آمریکا یک توضیح در این باره به تمام مردم جهان بدهکار است و البته یک توضیح هم به آنهایی که جان خود را بیهوده بر سر آزمایش‌های بیولوژیکی محرمانه ایالات متحده از دست دادند، بدهکار است.

آزمایشگاه‌ شیمیایی آمریکا در اوکراین باعث نگرانی جهانی شده است

دیپلمات ارشد چین در سازمان ملل اعلام کرد که اطلاعات درباره آزمایشگاه‌های شیمیایی آمریکا در اوکراین باعث نگرانی بزرگ جهانی شده است.

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, سازمان ملل, صلح, گرجستان, گزارش

افشاگری مسکو درباره نقش پسر بایدن در پروژه‌های ساخت سلاح زیستی در اوکراین

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد اسناد به‌دست آمده از ایمیل‌های پسر رئیس جمهور آمریکا نشان می‌دهد او نقشی کلیدی در ساخت سلاح‌های زیستی در اوکراین داشته است.

ادامه

اتحاد شوروی, امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, ترکیه, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا

روسیه: جهان نظاره‌گر خواهد بود که آمریکا جانشین «هیتلر» شده است

در پی افشای اسناد سرمایه‌گذاری پسر بایدن در آزمایشگاه‌های اوکراین، روسیه می‌گوید سرانجام جهان شاهد فعالیت غیرانسانی آمریکا خواهد بود.  

ادامه

المان, امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, تحلیل, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق اروپا

بیش از۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای رایش اوکراین در آزمایشگاه‌های زیستی

موضوع تاسیسات مخفی آمریکا در کشورهای مختلف بیش از یک دهه توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. در شبکه های مخفی سازمان های اطلاعاتی جاسوسی آمریکا، سیا، در مکالمات رهبران کشورهای جهان، وجود آزمایشگاه های نظامی مخفی از کشورهای خاص شنودهای تکان دهنده ایی انتشار یافت، که آغازی برای نسل کشی دیگر خلق ... بیش از۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای رایش اوکراین در آزمایشگاه‌های زیستی

ادامه

استرالیا, المان, امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, تروریسم, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, شرق اروپا, قزاقستان, گرجستان, گزارش, لهستان