همکاری ریاض و پکن برای ساخت موشک بالستیک

عربستان و چین براساس گزارش یک شبکه آمریکایی درحال ساخت موشک بالستیک هستند، مسئله‌ای که توسط مقامات رژیم سعودی رد نشد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ «عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه تلویحا همکاری ریاض و پکن برای ساخت موشک بالستیک را تأیید کرد. به گزارش دیفنس عربیک، او در مصاحبه باشبکه آمریکایی ... همکاری ریاض و پکن برای ساخت موشک بالستیک

ادامه

آمریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی

کشف مواد شیمیایی در خون ساکنین اطراف پایگاه‌های آمریکا در ژاپن

محققان ژاپنی ترکیبات خطرناک فلورین را در نمونه‌های خون گرفته شده از افرادی که در نزدیکی یکی از پایگاه‌های آمریکا در توکیو زندگی می‌کردند، پیدا کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ محققان ژاپنی ترکیبات خطرناک فلورین را در نمونه‌های خون گرفته شده از افرادی که در نزدیکی یکی از پایگاه‌های آمریکا در توکیو زندگی می‌کردند پیدا ... کشف مواد شیمیایی در خون ساکنین اطراف پایگاه‌های آمریکا در ژاپن

ادامه

آمریکا, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خبر, ژاپن, شرق آسیا

سلاح‌های آمریکایی باقی مانده در افغانستان، در دستان تروریست‌ها

مقامات ارتش هند می‌گویند: سلاح‌های باقی‌مانده امریکایی‌ در افغانستان، به دست گروه‌های تروریستی در کشمیر رسیده‌است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ان‌بی‌سی هند، با انتشار گزارشی اعلام کرده است: سلاح های ام۴، ام۱۶ و دیگر سلاح‌های باقی مانده در افغانستان به دست گروه تروریستی موسوم به «جیش محمد» و «لشکر طیبه» افتاده است. عمران ... سلاح‌های آمریکایی باقی مانده در افغانستان، در دستان تروریست‌ها

ادامه

آمریکا, افغانستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان

نیویورک تایمز؛ روسیه در برابر تحریم‌های غرب مقاومت کرده است

نویسنده آمریکایی در گزارشی از بازگشت تجارت خارجی روسیه به سطح ماه فوریه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک تایمز،‌ «آنا سوانسون» نویسنده آمریکایی درگزارشی نوشت که روسیه در برابر تحریم‌های غرب مقاومت کرده و تجارت خارجی این کشور به سطح فوریه بازگشته است. این نویسنده نوشت که تجارت خارجی روسیه تا ... نیویورک تایمز؛ روسیه در برابر تحریم‌های غرب مقاومت کرده است

ادامه

آمریکا, اقتصادی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب

آمریکا در ادامه جنگ‌افروزی در اوکراین؛ ارسال موشک‌های دوربرد تحت کمک‌های نظامی جدید

واشنگتن برای نخستین باز از آغاز جنگ اوکراین، در حال آماده‌سازی یک محموله نظامی جدید حاوی موشک‌های دوربرد برای کی‌یف است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز، دو مقام آمریکایی آگاه با اعلام این خبر به رویترز، افزودند: قرار است یک بسته حمایتی نظامی جدید به ارزش بیش ۲ میلیارد دلار تا پایان ... آمریکا در ادامه جنگ‌افروزی در اوکراین؛ ارسال موشک‌های دوربرد تحت کمک‌های نظامی جدید

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, گزارش

پوتین: هدف مخالفان غیرقانونی جلوه دادن ریاست جمهوری ترامپ است

پوتین روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود با ایگور دادون رئیس جمهوری مولداوی در کاخ کرملین گفت: در ایالات متحده به رغم پایان یافتن انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی دونالد ترامپ درآن، شاهد مبارزات سیاسی داخلی شدید در این کشور هستیم.

 
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه به نقل از پوتین نوشت: هدف اصلی مبارزات علیه ترامپ ضربه زدن به مشروعیت رئیس جمهوری منتخب آمریکاست. در این رابطه خاطر نشان می کنم افرادی که در این مبارزات و اعتراضات شرکت می کنند، خواسته یا ناخواسته به منافع آمریکا ضربه سختی وارد می کنند.

 
رئیس جمهوری روسیه گفت: چنین به نظر می رسد که این افراد در کی یف (اعتراضات خیابانی در دوره انقلاب رنگی در سال ۲۰۱۴ در پایتخت اوکراین) تمرین کرده اند و می خواهند در واشنگتن هم انقلاب برپا کرده تا ترامپ بر سر قدرت نیاید.

 
رئیس جمهوری روسیه گفت: هدف دوم آنها این است که دست و پای رئیس جمهوری منتخب آمریکا را در تحقق وعده های انتخاباتی خود به ملت این کشور در عرصه های داخلی و سیاست خارجی ببندند.

 
وی افزود: تصور کنید در این شرایط چگونه می توان روابط روسیه و آمریکا را در حالی که اطلاعات نادرست منتشر و روسیه به حمله هکری متهم می شود، بهبود بخشید. هرچند بار دیگر تکرار می کنم هکرها هیچ چیز تخیلی منتشر نکرده، بلکه اطلاعات سری را افشا کردند.

 
رئیس جمهوری روسیه به ادعای برخی رسانه های آمریکایی مبنی بر دسترسی سازمان های اطلاعاتی روسیه به اطلاعات رسوا کننده ترامپ، به عنوان نمونه دیگری از اقدامات برای ضربه زدن به رئیس جمهوری منتخب آمریکا اشاره کرد.

 
پوتین گفت: من با ترامپ هیچ آشنایی ندارم، هیچگاه با این شخص دیدار نکرده ام و نمی دانم وی در عرصه بین المللی چه خواهد کرد به همین خاطر دلیلی نمی بینم که از وی انتقاد کرده یا دفاع کنم.

 
وی ادامه داد: ما حتی به کمیته جایزه نوبل مراجعه نمی‌کنیم تا به ترامپ جایزه نوبل در رشته ریاضی یا فیریک یا هر رشته دیگری داده شود. هیچ دلیلی برای این کار نمی بینم اما شایعات بی اساس در این مورد منتشر کرده اند.

 
رئیس جمهوری روسیه گفت: ترامپ زمانی که به مسکو آمد، حتی یادم نیست چند سال پیش بود زیرا وی یک شخصیت برجسته سیاسی نبود.حتی از دیدگاه های سیاسی و بلندپروازی های وی خبر نداشتیم.

 
ترامپ در آن زمان یک سرمایه دار آمریکایی بود. آیا فکر می کنید سازمان های اطلاعاتی روسیه میلیاردرهای امریکایی را تعقیب می کنند. معلوم است که چنین نیست.

 
پوتین گفت: افرادی که ادعاهای بی اساس را سفارش می دهند و علیه رئیس جمهوری منتخب آمریکا منتشر می کنند از آن برای مبارزه سیاسی استفاده می کنند.

 
وی ادامه داد: این افراد هیچ نوع محدودیت اخلاقی ندارند. روسیه همواره با این نوع افراد سر و کار دارد. اما اینکه چنین شیوه هایی علیه رئیس جمهوری منتخب امریکا بکار گرفته می شود، بی سابقه است و در گذشته چنین چیزی را شاهد نبودیم.

 
پوتین خاطرنشان کرد: این وضعیت بیانگر بدتر شدن وضع اخلاقی نخبگان سیاسی غرب از جمله آمریکاست.

 
وی افزود: اما امیدوارم که عقل سلیم و منطق برتری بیابد. این مربوط به روابط آمریکا و متحدانش ازجمله در اروپا می شود. زیرا دولت کنونی آمریکا بسیاری از رهبران سیاسی اروپا را به مبارزات داخلی این کشور کشاند و مسائل امروز پیامد این اقدامات است.

 
رئیس جمهوری روسیه همچنین برای بهبودی روابط این کشور و آمریکا ابراز امیدواری کرد و افزود: برقراری روابط خوب میان دو کشور به توسعه اقتصاد جهانی و تامین ثبات و امنیت بین المللی کمک خواهد کرد.

 
با راهیابی ترامپ به کاخ سفید که همزمان با تحسین پوتین به عنوان یک رهبر قدرتمند در برابر اوباما بود، این امید به وجود آمده است تا روابط تخریب شده روسیه و آمریکا بازسازی شود.

 
ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل به تازگی اعلام کرد: روابط مسکو و واشنگتن به پایین ترین سطح از دوره جنگ سرد رسیده و وضع کلی بسیار بد و بدترین از سال ۱۹۷۳ (شوروی) است.

 
روابط واشنگتن و مسکو از سال ۲۰۱۴ در سه محور گسترش نفوذ نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به وِیژه آمریکا نزدیک به روسیه در شرق اروپا و دریای بالتیک، اوضاع اوکراین و سوریه تیره شده است.

 
آمریکا و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۴ با طرح اتهام دخالت روسیه در درگیری های شرق اوکراین و کمک به مخالفان دولت این کشور، مجموعه ای از تحریم های گسترده اقتصادی و مالی ضد روسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل مسکو را در پی داشته است.
ایرنا

ایوانکا ترامپ به مسائل زنان خواهد پرداخت

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگرچه ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در دولت پدرش نقش رسمی نخواهد داشت اما وی ممکن است به دنبال پرداختن به مسائل مربوط به زنان و کودکان باشد.   ایوانکا ترامپ اعلام کرده است که می‌خواهد سیاست‌هایی به نفع زنان و دختران تدوین کند. هنوز مشخص نیست که دونالد ترامپ ... ایوانکا ترامپ به مسائل زنان خواهد پرداخت

ادامه

امریکا, جهان, خبر, زنان

انگشت اتهام ترامپ به سوی رئیس سیا برای رسوایی‌های اخیر

دونالد ترامپ رئیس در حال کناره‌گیری سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)‌ را از بابت این که از ترامپ خواسته بود مواظب حرف زدنش باشد مورد حمله قرار داده و گفت: ممکن است او مسئول افشاگری‌های اخیر در خصوص جاسوسی روس‌ها از ترامپ و وجود اطلاعات رسواکننده از ترامپ در نزد روسیه باشد.   به گزارش ... انگشت اتهام ترامپ به سوی رئیس سیا برای رسوایی‌های اخیر

ادامه

امریکا, جهان, خبر, فساد

دیده‌بان حقوق بشر: آمریکا و انگلیس حامی جنایتکاران هستند!

دیده‌بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود اعلام کرد، از زمان حمله ائتلاف عربستان سعودی به یمن دست‌کم ۴۱۲۵ غیرنظامی کشته شده‌اند که اکثر این تلفات در پی بمباران‌های ائتلاف به وجود آمده است.   به گزارش پایگاه اینترنتی راشاتودی،‌ دیده‌بان حقوق بشر در این گزارش تصویر ترسناک جنگ یمن را ترسیم کرده و می‌گوید: ... دیده‌بان حقوق بشر: آمریکا و انگلیس حامی جنایتکاران هستند!

ادامه

امریکا, انگلستان, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, یمن

جنگنده F-35 آمریکایی، تبلیغ دروغین و غیرواقعی

به گزارش اواخر هفته کانال CNN ، نیروی هوایی آمریکا بهره برداری و استفاده از ۱۰ جنگنده نصل پنجم F-35 را به دلیل نواقص تشخیص شده توقف کرده اند.   تصمیمی مبنی بر توقف موقت بهره برداری بعد از یک ماه و اعلام مناسب بودن آنها در جنگ اتخاذ شده بود. لیکن، طبق داده های ... جنگنده F-35 آمریکایی، تبلیغ دروغین و غیرواقعی

ادامه

امریکا, جهان, خبر