شبکه ان.بی.سی نیوز استرالیا: جنگ فناوری آمریکا و چین برای دنیا گران تمام می‌شود

شبکه ان.بی.سی نیوز استرالیا گزارش داد، ایالات متحده تلاش کرده است تا مانع از ظهور چین در به اصطلاح جنگ سرد فناوری شود که در حال تبدیل شدن به میدان جنگ تعیین کننده برای رقابت بین دو کشور است.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, دانش, مقاله

وابستگی آمریکا به فناوری “ارزان اما کارآمد” چین

روزنامه فایننشیال تایمز نوشت پهپادهای پیشرفته برای انجام ماموریت‌های تصویربرداری که وزارت دفاع آمریکا برای جایگزینی نمونه‌های چینی ساخته، بسیار گران تر و ناکارآمدتر از مدل‌های چینی از آب درآمده و نهادهای آمریکایی ترجیح می‌دهند از نمونه ارزان و درعین حال باکیفیت چینی استفاده کنند.

ادامه

امریکا, جهان, چین, دانش, شرق آسیا, گزارش

رئیس‌جمهوری کوبا واکسن آبدالا با اثربخشی ۹۲.۲ درصدی را رویدادی افتخارآمیز برای این کشور و دانشمندان آن دانست

به دنبال نتایج بالینی موفقیت‌آمیز واکسن «آبدالا» و اثربخشی ۹۲.۲ درصدی، این واکسن ساخت کوبا تاییدیه استفاده اضطراری را دریافت کرده و منطقه آمریکای لاتین و کارائیب عملا به نخستین واکسن بومی برای مقابله کرونا دست یافته است.

ادامه

امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, دانش, کوبا

هشدار کارشناسان درمانی چین درباره عوارض مرگبار واکسن فایزر

پس از آنکه ۲۳ سالمند نروژی به دلیل دریافت واکسن آمریکایی فایزر جان باختند، کارشناسان بهداشتی چین از نروژ و دیگر کشورها خواستند برنامه تزریق واکسن فایزر را به دلیل عدم اطمینان از ایمنی‌ آن معلق کنند.

 

به گزارش تسنیم به نقل از گلوبال تایمز، کارشناسان بهداشتی و درمانی چین از نروژ و دیگر کشورها خواستند تا استفاده از واکسن کرونا با پایه mRNA را که توسط شرکت هایی مانند فایزر تولید می شوند، به طور خاص برای افراد مسن معلق کنند.

 

رسانه های اروپایی پیش از این اعلام کردند که واکسن آمریکایی فایزر ۲۳ نفر را که در نروژ علیه ویروس کرونا واکسینه شده بودند، کشته است.

 

یک متخصص ایمونولوژی چین در این باره گفت: این واکسن فایزر با عجله تولید شده و هرگز پیش از این در مقیاس گسترده برای جلوگیری از این بیماری مسری استفاده نشده بود؛ ایمنی آن برای استفاده گسترده برای انسان مورد تایید قرار نگرفته است.

 

کارشناسان چینی همچنین تاکید کردند مرگ های اخیر [بر اثر تزریق واکسن فایزر] در نروژ همچنین نشان داد کارایی واکسن های با پایه mRNA به آن خوبی نیست که انتظار می‌رفت.

 

در ایالات متحده نیز یک پزشک ۵۶ ساله اهل فلوریدا به نام گرگوری مایکل چند روز پس از تزریق واکسن فایزر دچار افت شدید پلاکت شد و جان خود را از دست داد.هایدی نکلمان همسر دکتر مایکل با انتشار پستی در فیسبوک با تاکید بر اینکه شوهرش به دلیل واکسن فایزر جان باخته، نوشت: مایکل یکی از طرفداران واکسن بود… به همین دلیل خودش واکسن فایزر زد. مردم باید از عوارض جانبی آن با خبر باشند. زندگی زیبای ما نابود شد.

رئیس انستیتو پاستور ؛ صنعت تولید واکسن کوبا بسیار پیشرفته است

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: کوبا یکی از معدود کشورهایی است که صنعت تولید واکسن آن بسیار پیشرفته است و در سال‌های قبل نیز تنها کشوری بوده که فناوری تولید واکسن را به ایران انتقال داده است.

ادامه

اجتماعی, امریکای لاتین, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, دانش, کوبا

ایران؛ آمادگی۵۰هزار داوطلب، برای انجام کارآزمایی بالینی مرحله سوم واکسن “سوبرانا-۲”

کوبا باید این واکسن را بر روی انسان‌های کشوری در خارج از کوبا نیز آزمایش کنند که میزان مبتلایان بسیار دارد. میزان ابتلا به ویروس کووید۱۹ در کوبا به دلیل مدیریت مطلوب در سطحی نازل نگه داشته شده است.

ادامه

امریکا, امریکای لاتین, ایران, تحریم, جهان, خبر, کوبا

اعتراف رسانه‌های غربی به ایمنی و مؤثربودن واکسن روسی “اسپوتنیک‌ـ‌۵”

روزنامه‌نگاران آژانس بلومبرگ و روزنامه «نیویورک تایمز» انتقادات از واکسن روسی “اسپوتنیک‌ـ‌۵” را سیاسی خوانده و دلایلی را برای قابل اعتماد بودن این دارو نام برده تولید آن را موفقیتی بزرگ برای دانشمندان روسیه دانستند.

ادامه

ارژانتین, امریکا, بلاروس, جهان, دانش, روسیه, شرق اروپا, صربستان

اقدام انسانی دولت کوبا و تولید واکسن کرونا در ایران

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با بازنشر سخنان رئیس اتاق فکر گفت وگوی بین آمریکایی، براتحاد ژئوپلیتیک ایران و کوبا در تولید واکسن کرونا تاکید کرد.

ادامه

اجتماعی, امریکای لاتین, ایران, حقوق بشر, دانش, کوبا, گزارش