فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

آلکسی لیخاچف رئیس شرکت هسته‌ای روس‌اتم و ژانگ کجیان رئیس آژانس انرژی اتمی چین درباره پروژه‌های مشترک هسته‌ای و چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه در این زمینه رایزنی کردند. به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت دولتی روس‌اتم چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: همکاری‌های فعلی و طولانی‌مدت دو کشور در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از محورهای ... رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

ادامه

آسیای میانه, آمریکا, اقتصادی, اورآسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح

کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که به اعتقاد او دعوت از اوکراین برای پیوستن به ناتو دلیلی بود که مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد و به عملیات نظامی روسیه در آن کشور ختم شد. به گزارش ایسنا، هنری کیسینجر در مصاحبه‌ با نشریه «دی‌ تسایت» که بخش‌هایی از آن چهارشنبه منتشر شد، ... کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

هدف قرار گرفتن پایگاه نیروهای خارجی در اوکراین با موشک «اسکندر» + فیلم

وزارت دفاع روسیه ویدئویی از شلیک موشک بالستیک تاکتیکی «اسکندر اِم» که به پایگاه نیروهای خارجی در اوکراین اصابت کرد را منتشر نمود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش روسیه یک پایگاه نیروهای خارجی در اوکراین را با استفاده از موشک بالستیک موسوم به «اسکندر» هدف قرار داد.

 

وزارت دفاع روسیه امروز (جمعه) ویدئویی از شلیک موشک بالستیک تاکتیکی «اسکندر اِم» که به پایگاه «مزدوران خارجی در اوکراین» اصابت کرد را منتشر نمود.

 

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، این ویدئو نشان می‌دهد که چگونه پرتابگر موشک اسکندر به همراه یک وسیله نقلیه بارگیری وارد موقعیت می‌شود، خدمه رزمی برای شلیک آماده می‌شوند و سپس موشک بالستیک «۹M723» پرتاب می‌گردد.

 

طبق این کلیپ، این ویدئو همچنین تصاویری از پرتاب موشک‌های کروز «آر-۵۰۰» از مجموعه «اسکندر اِم» از پرتابگرهای دیگر را نشان می‌دهد.

 

بر اساس این گزارش، همانطور که رئیس محاسبات پرتابگر بیان کرد، موشک بالستیک به ساختمانی که نیروهای خارجی در آن قرار داشتند و پایگاه آموزشی آنها در اوکراین بود، اصابت کرد.

 

ارتش روسیه در پایان گفت: «از آنجایی که از کلاهک ضد زره انفجاری قوی استفاده شد، ساختمان ۶۰ متری تقریباً به طور کامل تخریب شد و دشمن مورد اصابت قرار گرفت».

 

به نوشته ریانووستی، موشک بالستیک اسکندر برای حمله به اهداف در پشت خطوط دشمن طراحی شده است. دقت شلیک بالا در برد قابل توجه، زمان آماده سازی کوتاه برای پرتاب، بازده بالای غلبه بر دفاع موشکی به این سامانه موشکی این امکان را می‌دهد که به سرعت از شکست هر هدف معمولی با یک پرتاب و یا دو موشک اطمینان حاصل کند.

 

پیش از این، ارتش اوکراین با ادعای اینکه نیروهای جدایی‌طلب دونتسک و لوهانسک قصد محاصره کی‌یف را دارند، مدعی سرنگونی یک فروند جنگنده روسی شد.

آلمان، اتریش و مجارستان مانعی بر روند تحریم‌های روسیه

ماتئوش موراویسکی (Mateusz Morawiecki) نخست وزیر لهستان با این ادعا که سه کشور آلمان، اتریش و مجارستان به عنوان مانعی بر سر راه  تحریم‌های جدید علیه روسیه در درجریان درگیری در اوکراین عمل می‌کنند آنها را به ترمز تحریم های غرب علیه مسکو تشبیه کرد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اتریش, اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, اوکراین, تحریم, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, گزارش, لهستان, لوگانسک

درادامه برنامه تقویت جناح شرقی ناتو، انگلیس نیروهایش را دو برابر خواهد کرد

بر اساس گزارش روزنامه دیلی تلگراف، در پی توافق رهبران ناتو بر سر تقویت جناح شرقی این ائتلاف، انگلیس نیروهای خود را در شرق اروپا دو برابر خواهد کرد و نیروهای جدیدی را به بلغارستان خواهد فرستاد.

ادامه

اروپا, استونی, امریکا, انگلستان, اوکراین, بلغارستان, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, روسیه, رومانی, شرق اروپا, فرانسه, کرواسی, لهستان, ناتو, نروژ

رزمایش روسیه در جزایر مورد مناقشه با ژاپن

رسانه‌های ژاپنی امروز (شنبه)، چند روز پس از آن که مسکو مذاکرات صلح با ژاپن را به دلیل تحریم‌هایش به دلیل حمله روسیه به اوکراین متوقف کرد، اعلام کردند که روسیه در حال برگزاری رزمایش‌هایی در جزایر مورد ادعای توکیو است.

ادامه

اتحاد شوروی, امنیتی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, روسیه, ژاپن, شرق آسیا

آمریکا برای متوقف کردن کره شمالی از روسیه و چین کمک خواست

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، چین و روسیه باید از کره شمالی در پی اقدام این کشور در از سر‌گیری آزمایش موشک بالستیک قاره پیما بخواهند از دست زدن به “تحریکات” بیشتر اجتناب کند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, کره شمالی