خشکسالی در انگلیس؛ خشک‌ترین ماه در ۱۸۶ سال گذشته به ثبت رسید

داده‌های بدست آمده از اداره هواشناسی بریتانیا نشان می‌دهد که کاهش بارندگی در برخی مناطق این کشور سبب شده است تا ماه ژوئیه به عنوان خشکترین ماه از سال ۱۸۳۶ تاکنون ثبت گردد.

ادامه

اجتماعی, انگلستان, خبر, غرب اروپا, محیط زیست

اولین رئیس جمهور چپگرای کلمبیا سوگند یاد کرد

گوستاوو پترو به عنوان اولین رئیس جمهور چپگرای کلمبیا در حضور صدها هزار نفر از جمله هیات های رسمی از کشورهای مختلف در مراسم تحلیف خود، شب گذشته در بوگوتا سوگند یاد کرد.

ادامه

امریکای لاتین, جهان, زنان, عدالت اجتماعی, کلمبیا, گزارش, محیط زیست, ونزوئلا

خشکسالی بی‌سابقه در فرانسه / آب آشامیدنی بیش از ۱۰۰ شهر قطع شد

وزیر محیط زیست فرانسه هنگام بازدید از منطقه جنوب شرقی فرانسه گفت که آب آشامیدنی بیش از ۱۰۰ شهر در این کشور قطع شده است و باید با کامیون به هزاران نفر آب تحویل شود.

ادامه

اتحادیه اروپا, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه, محیط زیست

نماینده خاش: حجم بارش در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و خسارات زیادی وارد کرده

یک عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بخش هایی از سطح استان شاهد حجم بارشی بودیم که در طول ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و خسارات زیادی به زمین‌های کشاورزی، منازل، راه های روستایی و محورهای ترانزیتی وارد شده است.

 

اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سیل در استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: در حوزه انتخابیه بنده بارندگی که رخ داد در طول سالیان گذشته بی‌سابقه بود. در بالا دست بالغ بر ۱۰۷ میلی متر بارش گزارش شد. اکثر زمین‌های مردم از بین رفته است و جاده‌ها و محورهای مواصلاتی بین شهرستان‌ها از بین رفته و یا خسارت جدی دیده است.

 

وی در ادامه اظهار کرد: منازل مردم نیز خسارات زیادی دیده است. از سمت بندرعباس به نصرت آباد شاهد فعالیت سامانه بارشی بودیم که در طول ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بود. در عرض نیم ساعت، ۴۱ میلی متر بارندگی رخ داد و خسارت زیادی به جاده وارد شد، جاده ترانزیتی بین سیستان بلوچستان به کرمان نیز از بین رفته است.

 

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در نصرت آباد، کورین و تفتان بارندگی بیشتری رخ داد و خرابی‌های زیادی برجای گذاشته است. متاسفانه آنطور که باید و شاید به مهار آب‌های سطحی توجه نمی‌شود. سیل بندهایی که از قبل ساخته شده بود پس از گذشت ۳۰ سال لایروبی نشده بودند، باید حتما از سال های گذشته وضعیت پل‌ها و جاده‌های استان با نگاه کارشناسی مورد بازنگری قرار می‌گرفت.

 

حسین زهی تاکید کرد: همان طوری که دولت در بارندگی سال گذشته عنایت ویژه ای داشت، انتظار می‌رود در خسارات سال جاری نیز با جدیت تامین اعتبار دنبال شود. پل ها و جاده‌هایی که تخریب شده باید در اسرع وقت ساخته شود. خسارت‌هایی که به زمین‌های کشاورزی و دام‌ها وارد شده است باید جبران گردد. باید بررسی شود که آیا خطای نیروی انسانی هم در وقوع این سیل موثر بوده یا خیر؟

ناپایداری جوی و رگبارهای شدید تا ۳ روز آینده ادامه دارد/ افزایش ۲۱.۶ درصدی بارش‌ها

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در سه روز آینده سامانه موسمی مانسون در نیمه جنوبی کشور کماکان موجب ناپایداری‌های جوی خواهد بود، همچنین در نوار شمالی کشور این ناپایداری جوی را داریم.

ادامه

ایران, خبر, محیط زیست

هشدار قرمز هواشناسی برای ۹ استان + فیلم

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای پنج‌شنبه و جمعه در ۹ استان، وقوع سیلاب، طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی گسترده، آبگرفتگی منازل، کاهش شعاع دید، احتمال تخریب پل، مسدود شدن جاده‌ها و اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل پیش‌بینی می‌شود.

ادامه

اجتماعی, ایران, حوادث, خبر, فیلم, محیط زیست

خیمه سنگین “مونسون” بر۴۰ درصد ایران / تا اوایل هفته بعد فعالیت سامانه ادامه دارد + فیلم

ورود توده بارشی مونسونی به ایران از اوایل روز یکشنبه گذشته تا امروز باعث افزایش قابل توجه حجم بارندگی‌ها در اغلب نقاط جنوب شرق ایران شده و سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت غیرنرمال این توده در ایران در برخی از نقاط ایران هشدار صادر کرد.

ادامه

ایران, خبر, فیلم, محیط زیست