هشدار روسیه به انگلیس: جلوی هرگونه تجاوز را خواهیم گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه شب به وقت تهران به انگلیس درباره پرواز برنامه‌ریزی شده هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز خاک روسیه هشدار داد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, شرق اروپا, غرب اروپا

مانورهای متهورانه جنگنده‌های چین مقابل دیدگان ژنرال‌های آمریکا

ژنرال آمریکایی با ابراز نگرانی از رهگیری‌ها و مانورهای متهورانه خلبانان چینی گفت، افزایش مانور جنگنده‌های چین در منطقه نگران کننده است.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

حضور نظامی برلین درشرق؛ جت‌های جنگنده آلمان در رزمایش استرالیا

گزارش رسانه های بین المللی حاکی است آلمان در حال تغییر تمرکز خود به سوی اقیانوس هند و آرام است و حضور جت های جنگنده این کشور در رزمایش استرالیا یکی از مصادیق آن به شمار می‌آید.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, المان, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

نقش مخفی ناتو برای استخدام مزدوران خارجی در اوکراین

مقام وزارت خارجه روسیه گفت، چند عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نقش مخفیانه‌ای را  در حمایت از تلاش های کی‌یف برای استخدام مزدوران خارجی در درگیری با مسکو، ایفا می‌کنند.

 

به گزارش ایرنا، تارنمای راشاتودی روز دوشنبه نوشت: «ولادیمیرتارابرین» (Vladimir Tarabrin) رئیس اداره چالش ها و تهدیدهای نوظهور در وزارت خارجه روسیه به این رسانه گفته است که مسکو، به دقت استخدام شهروندان خارجی از سوی مقام های اوکراین را با حمایت مخفیانه برخی از اعضای ناتو برای کمک به جنگ اوکراین تحت نظر دارد.

 

وی اظهار داشت که سازمان های مردم نهاد و هیات های دیپلماتیک اوکراین در خارج از این کشور در عملیات استخدام مزدوران خارجی نقش دارند و چنین اقداماتی از سوی کی یف، توافق های بین المللی از جمله کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در رابطه با روابط دیپلماتیک را نقض می‌کند.

 

راشاتودی نوشت: از  زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰)، هزاران جنگجوی خارجی به درخواست ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین پاسخ داده و به این کشور هجوم آورده‌اند.

 

به گفته مقام های  مسکو، تقریباً ۷ هزار  «مزدور» از زمان شروع درگیری وارد اوکراین شده اند که بیشترین تعداد آنها از کشورهای لهستان (۱۸۳۱ نفر)، کانادا (۶۰۱)، آمریکا (۵۳۰)، رومانی (۵۰۴) و بریتانیا (۴۲۲) نفر بوده است.

 

وزارت دفاع روسیه، ماه گذشته اعلام کرد که تنها دو هزار و ۷۴۱  نفر از این افراد خارجی هنوز در حال جنگ هستند و بسیاری از آنها کشته شده یا به کشورشان بازگشته اند.

 

ایگور کوناشنکوف (Igor Konashenkov)، سخنگوی وزارت دفاع روسیه به تازگی هشدار داد که مزدوران، طبق قوانین بین‌المللی سرباز محسوب نمی‌شوند و «بهترین چیزی که در صورت زنده دستگیر شدن در انتظار آنها است، محاکمه و حداکثر مجازات زندان است»

 

ژوئیه گذشته، سخنگوی «لژیون بین‌المللی» اوکراین به عنوان مجموعه‌ای از داوطلبان خارجی که از نظر نظامی در اوکراین ادغام شده‌اند، از «کاهش تدریجی تعداد ورودی‌ها در طول چند ماه گذشته» شکایت کرد و علت این کاهش را «اطلاعات نادرست از سوی روسیه» دانست.

 

گفتنی است که لژیون بین‌المللی دفاع از خاک اوکراین یک واحد نظامی داوطلب است که توسط دولت اوکراین و به درخواست زلنسکی  برای مبارزه در حمله روسیه به اوکراین ایجاد شده‌است. این یکی از چندین گردان داوطلب اوکراینی است که از سال ۲۰۱۴ تشکیل شده‌است.

در بحبوحه تنش‌ها در تنگه تایوان؛ چین «قاتل ناو هواپیمابر» را پرتاب کرد + فیلم

در حالی که تنش‌ها در تنگه تایوان در پی خبر سفر احتمالی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره بالا گرفته، چین برای اولین بار ویدئویی را به نمایش گذاشت که به نظر پرتاب موشک مافوق صوت DF-۱۷ را نشان می‌دهد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, دانش, شرق آسیا, فیلم

اسپکتیتور: ضعف بایدن در گفت‌و‌گو با همتای چینی درباره تایوان تاکید بر پایان جهان تک‌قطبی است

نشریه اسپکتیتور در مقاله‌ای رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌و‌گو با همتای چینی خود درباره تایوان را ضعیف توصیف کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

ناتو در نزدیکی مرز روسیه رزمایش برگزار می‌کند

علی‌رغم هشدارهای پی در پی روسیه، ناتو قصد دارد در نزدیکی مرز روسیه با حضور نیروهای هوایی سلطنتی و ارتش انگلیس رزمایش برگزار کند.

ادامه

استونی, امریکا, انگلستان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, سوئد, شرق اروپا, فنلاند, ناتو