دو گردان هوایی اف-۳۵ و دو ناوشکن آمریکایی در راه اروپا

جو بایدن امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که با هدف تقویت امنیت منطقه‌ای پس از حمله روسیه به اوکراین، آرایش نظامی نیروهای خود در اروپا را بهبود می‌بخشد.

ادامه

اروپا, اسپانیا, المان, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایتالیا, ترکیه, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, ژاپن, سوئد, شرق اروپا, غرب, فنلاند, کره جنوبی, گزارش, لهستان, ناتو

کشورهای آسیا واقیانوس آرام نباید به دیوار شکسته ناتو اعتماد کنند

نشست ناتو سه شنبه ۲۸ ژوئن (۷ تیر) در مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد. از چشم ناظران، این محصول جنگ سرد قدیم در حال گشودن فصلی جدید از یک «جنگ سرد جدید» است.

ادامه

اروپا, اسپانیا, استرالیا, اقیانوسیه, المان, امریکا, امنیتی, انگلستان, اوکراین, پرتغال, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, ناتو, نیوزلند

لندن بی‌وقفه در‌پی دمیدن در آتش جنگ؛ وزیر‌خارجه انگلیس خواستار ارسال تسلیحات به‌تایوان شد

وزیر خارجه انگلیس پیشنهاد داده که این کشور باید کمک‌های نظامی به تایوان بفرستد؛ این وزیر خارجه در حالیکه دیروز شواهد و مدارکی را به کمیته مجلس عوام ارائه داد، این “اظهارات شوکه‌کننده” را ایراد کرد.

ادامه

انگلستان, اوکراین, تایوان, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا

لشکرکشی ناتو در اروپا و استقرار طولانی با ترفند‌های نوین

در تداوم تقابل آمریکا و ناتو با روسیه، مشاور امنیت ملی ایالات متحده از استقرار نظامی بلندمدت در سراسر قاره اروپا خبر داد.

ادامه

اروپا, اسپانیا, امریکا, اوکراین, بالکان, بلاروس, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق اروپا, صلح, فرانسه, ناتو

دولت بایدن: اوکراین توانایی باز پس‌گیری اراضی خود را ندارد

مقامات دولت رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند که علی رغم تسلیح اوکراین به تجهیزات پیشرفته نظامی غربی، بعید به نظر می‌رسد که کی‌یف بتواند سرزمین های از دست رفته را بازپس بگیرد.

ادامه

اسپانیا, المان, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا, ناتو

مقام آمریکایی: اوکراین در حال شکست خوردن در جنگ با روسیه است

مقام امنیت ملی سابق آمریکا اذعان کرد که اوکراین به آرامی و تلخی، در مسیر شکست در جنگ با روسیه، پیش می‌رود.

 

«کی تی مک فارلند» معاون سابق مشاور امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ در گفتگو با شبکه فاکس نیوز درباره جنگ اوکراین گفت: اوکراین به صورتی تلخ و آرام و با نتایجی وحشتناک، در حال شکست خوردن در این جنگ است. فکر می‌کنم هرچه زودتر این جنگ تمام شود، بهتر است. فکر می‌کنم زمان به نفع اوکراین نیست.

 

او گفت: روسیه به دلیل بالا بودن قیمت انرژی، می‌تواند برای همیشه بجنگد. روسیه اکنون ثروتمندتر از دهه‌های گذشته شده است. بنابراین، آن‌ها در حال به دست آوردن پول زیادی برای این جنگ پرهزینه هستند. از سوی دیگر، اوکراین در حال شکست خوردن است.

 

مک فارلند اذعان کرد: مقامات غربی با اوکراینی‌ها صرفاً ابراز همدردی می‌کنند که تنها به نفع پوتین است. بنابراین، هرچه این جنگ طولانی‌تر شود شرایط برای اوکراین بدتر خواهد شد.

 

او مدعی شد: پوتین انگیزه‌های زیادی برای ادامه این جنگ دارد و ما سپس خواهیم گفت باید در اوکراین سرمایه گذاری کنیم و باید آن را به غرب متصل کنیم و این در حالی است که پوتین در شرایط پس از جنگ در موقعیت یک فرد منفور در سطح بین‌المللی قرار خواهد گرفت و کسی در روسیه سرمایه گذاری نخواهد کرد.

 

معاون سابق مشاور امنیت ملی آمریکا در دوره ترامپ درباره بازداشت چند تبعه آمریکایی در اوکراین، می‌گوید که واشنگتن نیروی نظامی به اوکراین اعزام نکرده است و افرادی که در این کشور هستند شهروندان عادی آمریکا هستند که روسیه آنان را مزدور نه عضوی از ارتش آمریکا می‌نامد.

کشته شدن بیش از ۵۰ ژنرال اوکراینی در حمله موشکی

وزارت دفاع روسیه بعد از ظهر شنبه از حمله موفق موشکی به مقر فرماندهان ارشد ارتش اوکراین و کشته شدن ژنرال‌های اوکراینی خبر داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, دونتسک, روسیه, شرق اروپا, ناتو

واشنگتن‌پست: پیشگامی کوبا در واکسیناسیون علیه کرونا، سندی بر‌ناکارآمدی تحریم‌های آمریکا است

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مقاله‌ای به معرفی کوبا به عنوان کشور پیشگام در زمینه واکسیناسیون کودکان علیه کووید-۱۹ پرداخت و موفقیت این کشور در کارزار واکسیناسیون را با وجود تحریم‌های آمریکا برجسته کرد.

ادامه

اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, کوبا, مقاله

یک تحلیلگر؛ سیاست واشنگتن در قبال پکن، خطر بروز بحران‌های جهانی را در پی دارد

اقدامات تنش‌زای آمریکا در قبال چین و سیاست مهار آن، با دامن‌زدن به تنش‌های جاری به بحرانی بزرگ بدل می‌شود که هزینه‌هایی نه تنها برای دو طرف بلکه برای کل جهان در پی دارد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تایوان, تحلیل, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا